PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : haftada 5 birim lastik inmesi

blueway2
04 Kasım 2014, 13:31
Merhabalar,çok şükür çok sevdiğin bir cbf150'm var,Allah herkesin gönlüne göre, istediğini ve hayırlı olanı nasip etsin.Motoru hergün kullanıyorum.Sorunum ön lastiğim 1 haftada 5 birim hava kaybediyor.Arka lastikte sıkıntı yok.Tamirci kontrol etti patlak çatlak jantta yamuk yok , çözüm olarak sprey sıkalım kesilir dedi.spreyi sıkıncada jant içten çürüyeceği için kabul etmedim.zeminden desek zaten yan çantalar sebebiyle ön lastik hep havada duruyor.sorunu Anlayamadım ve çözemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

mahyo
04 Kasım 2014, 14:31
Ön tekerleği komple söküp fazla hava basarak su dolu küvetin içinde kontrol etmek:cat:

bagımlı
04 Kasım 2014, 15:06
Benimde arka lastikte oluyor ama 5 birim değil 30 31 basıyorum 17 18 lere iniyor. Biraz yamukluk var. nasıl düzeltebiliriz usta önerebilir misiniz?

blueway2
04 Kasım 2014, 15:22
Ön tekerleği komple söküp fazla hava basarak su dolu küvetin içinde kontrol etmek:cat:
yaptık bu sistemi ama yokkaçan biyer

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Benimde arka lastikte oluyor ama 5 birim değil 30 31 basıyorum 17 18 lere iniyor. Biraz yamukluk var. nasıl düzeltebiliriz usta önerebilir misiniz?

25 basıyorum 1 haftada 20 ye iki hafta durursa 15'e düşüyor ayarlamış kendini:)

blueway2
05 Aralık 2014, 14:19
yardımcı olabilecek fikir verebilecek arkadaşımız yokmudur.

EneS_Turker
05 Aralık 2014, 14:44
Aynı sorun bendede var kardeş.. 1 hafta sonra 5 10 bırım arası düşüyor.. geçen unutup baya kullandım hava basınca gidon rahatladı.. Ama ben normalde iç lastikli olan metzeller me22 yı tubeless kullanıyorum lastikci bundan oluyodur dedi ama arka neden inmiyor bilmiyorum.. jantımda iyi durumda gayet motor ztn 10bıne yenı geldı daha.. balansına baktırdım skntı yok.. çözemedim senin gibi.. haftada 1 hava basıp öyle çıkıyorum yola..

blueway2
05 Aralık 2014, 17:47
Aynı sorun bendede var kardeş.. 1 hafta sonra 5 10 bırım arası düşüyor.. geçen unutup baya kullandım hava basınca gidon rahatladı.. Ama ben normalde iç lastikli olan metzeller me22 yı tubeless kullanıyorum lastikci bundan oluyodur dedi ama arka neden inmiyor bilmiyorum.. jantımda iyi durumda gayet motor ztn 10bıne yenı geldı daha.. balansına baktırdım skntı yok.. çözemedim senin gibi.. haftada 1 hava basıp öyle çıkıyorum yola..
aynen tıpkısı benimkide tecrübeli arkadaşlarımız vardır bunu yaşayan bu durumun çözümü nedir acep

polo34
05 Aralık 2014, 18:44
konu güzel:) janta az zımpara yapıp kenarlara bir sıvı sürenlerde varmış...

zaferce
05 Aralık 2014, 18:50
siboptan da olurmu?

Mertcan39
05 Aralık 2014, 19:00
sibop iğnesi takılı kalabiliyor belki ondan dır ama bakmışınızdır

ferhatkars
05 Aralık 2014, 19:31
2010daki racer 200 ümün arka lastik aynı sizinki gibi iniyordu... lastiğin havasını biraz indirip tamir köpüğündan biraz sıkıp bekledim.. 5-10 dakka sonra havasını normal doldurdum... sorunum çözülmüştü...
ayrıca 2005 model çinli motorumun arka tekerine 2 sene önce de lastik tamir köpüğü sıkmıştım...
hala çürüme pas vs yok...
siz de tamir köpüğü sıkın... bütün tüpü boşaltmanıza gerek yok ... 20-30 saniye basılı tutun yetecektir...

polo34
05 Aralık 2014, 20:07
şamyelli lastiğe tamir köpüğü olmaz di mi?

blueway2
06 Aralık 2014, 00:32
şamyelli lastiğe tamir köpüğü olmaz di mi?
şambryelliye köpük olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

2010daki racer 200 ümün arka lastik aynı sizinki gibi iniyordu... lastiğin havasını biraz indirip tamir köpüğündan biraz sıkıp bekledim.. 5-10 dakka sonra havasını normal doldurdum... sorunum çözülmüştü...
ayrıca 2005 model çinli motorumun arka tekerine 2 sene önce de lastik tamir köpüğü sıkmıştım...
hala çürüme pas vs yok...
siz de tamir köpüğü sıkın... bütün tüpü boşaltmanıza gerek yok ... 20-30 saniye basılı tutun yetecektir...
Tamircide aynısını önerdi fakat ben jantıçürütürüz diye yapmamıştım sıkıntı olmayacaksa dediğiniz gibi mantıklı geliyor.teşekkür ederim.çünkü bu şekilde hep akılda kalıyor sürekli düştümü havası kontrol et dur can sıkıcı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

konu güzel:) janta az zımpara yapıp kenarlara bir sıvı sürenlerde varmış...
hocam motor 2012 model yani jantta pas neyim yok neresine atacaklarki bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

sibop iğnesi takılı kalabiliyor belki ondan dır ama bakmışınızdır
baktım evet klasik yöntem tükürükledim falan ama kaçıran yok

EneS_Turker
06 Aralık 2014, 04:47
Lastıkcı bı ara Cbr ye bi sıvı sürüp öyle hava basmıştı kaçak oluyo diye.. ondan sonra asla inmemişti.. Zift gibi siyah bişeydi.. Ama tamir köpüğü çare olcaksa denemekte fayda var tabi.. bi bakayım ona ..

blueway2
20 Mart 2015, 12:58
Az bişey lastik köpüğü sıktık düzeldi.nasıl bişey anlamadım.