PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorumdan ses geliyor kaynağını buldum

superboycu
31 Ekim 2014, 19:32
Arkadaşlar ilk önce dün 16.20 suları 50km hızla seyretmekteydim arka teker kitlendi ve ufak sıyrıklarla kurtuldum sebebi arka tekerim zincir dişlilerini tutan somon (Vida) Dışarı cıkıp demire takılmasıyla teker kitlendi yaptırdım sıkıntı kalmadı ama daha önceki yardım taleplerindeki sorunum devam ediyor ama bu kez kaynağını buldum

Motorum: Mondial 100mg superboy
Km 585km
alış durumu 0 aldım

80km hıza cıktım vitesi boşa aldım ve motoru kapadımki sessiz olsun vites kutusundan yani vites attırma ayaklığının yanındaki kutudan tok bir şekilde tık tık tık ses geliyor motoru çalıştırıyorum yola devam ediyorum gaz verince ses aynı seviyeside aynı tıklama aralığı azalıyor sürekli tık tık tık sizce neden olabilir zincirleri yağlattım gerdirdim sorun devam etmekte.

h2rx
31 Ekim 2014, 20:08
hangi ildesin?

antilop_skul
31 Ekim 2014, 20:15
zincir disli orani degisince boyle ses cikar genelde ornek olarak 14 disliyi 15 yapinca veya arka tekerin duz degildir yamuktur onu kontrol et tiktik yerine kirt kirt kirt die gelebilir motoru orta sehpaya al vitesi bosa al on disli kapagino sok komple zimcir onunde olsun motorun arka tekerini donder zincirin belli doktasndan gelme ihtimali yuksek ornek olarak... zincirin bosluklarindan biri zikismis icine tas kacmis veya kasilip oyle kalmistir yani rahat hareket ermiyordur

superboycu
31 Ekim 2014, 22:25
h2rx samsun kardeşim
antilop skul kardeşim dediğin son derece mantıklı geldi ama dişlilerden birini kırmış olabilirmiyim ozamanda 15 den 14 de düşer diş sayısı
sökecem ama garantiden cıkar diye korkuyorum motor yeni daha ilk taksitini ödedim.

antilop_skul
31 Ekim 2014, 22:53
kapak sokerek garanti diai kalmaz bi dediklerime bak bi sikinti olurza ozelden meaaj atarsan yardimci olabilirim

Mr.[T]
01 Kasım 2014, 00:39
arkadaşımızın sorunun kaynağı kendisinden kaynaklanıyor malesef

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/138184-500km-motorumda-arzalar-basladi-gelen-sesler.html

o motoru komple servise sokman lazım.başına iş alıcan yoksa Allah korusun

Tİme_shİft42
01 Kasım 2014, 01:00
Somunları fiberli somunlar ile değiştir bir daha gevşemez genede arada bir yoklarsın

6PaTLaR
01 Kasım 2014, 01:03
zinciri fazla gerdirmiş olabilirsin.

h2rx
01 Kasım 2014, 01:18
h2rx samsun kardeşim
antilop skul kardeşim dediğin son derece mantıklı geldi ama dişlilerden birini kırmış olabilirmiyim ozamanda 15 den 14 de düşer diş sayısı
sökecem ama garantiden cıkar diye korkuyorum motor yeni daha ilk taksitini ödedim.

istanbul olsaydı yardımcı olmaya çalışırdım. samsundaki servise götür ozaman. enazından garantiden değişecek bir parça varsa ilgilensinler.

superboycu
01 Kasım 2014, 23:12
Beyler sizce nereden geliyordur kaynağı nedir bu sesin ? (http://motocular.blogspot.com.tr/)

cenkito
02 Kasım 2014, 00:15
Beyler sizce nereden geliyordur kaynağı nedir bu sesin ? (http://motocular.blogspot.com.tr/)

verdiğin link ne oluyor

bende sesin videosunu yukledin sandım , ona göre yorum istiyorsun sandım

baktım ama bişey cıkmadı ?

EKONOMİ
02 Kasım 2014, 16:57
Somunları fiberli somunlar ile değiştir bir daha gevşemez genede arada bir yoklarsın

fiber dediğin şu ucunda mavi conta takılı somunlar oluyor di mi ?

benim motor da superboy ile aynı motor bloguna sahip
vızır vizir vızır sesler geliyor cozemedim
citir citir citir da diyebilirsiniz
rolantide ses yok

acaba vites dislilerindr falan sorun olabilir mi
sanzimanda sorun olabilir mi
bu ara bolca vites dusurup kompresyona vermiştim motoru

ronnytechno
02 Kasım 2014, 17:05
Sıfır aldığın motorun yolda giderken teker cıvatası (aks mili) yerinden çıkıyor hala sorun nedir diye tartısıyorsunuz Allah korusun

Tİme_shİft42
02 Kasım 2014, 17:14
fiber dediğin şu ucunda mavi conta takılı somunlar oluyor di mi ?

benim motor da superboy ile aynı motor bloguna sahip
vızır vizir vızır sesler geliyor cozemedim
citir citir citir da diyebilirsiniz
rolantide ses yok

acaba vites dislilerindr falan sorun olabilir mi
sanzimanda sorun olabilir mi
bu ara bolca vites dusurup kompresyona vermiştim motoru

http://www.robitshop.com/modules/catalog/products/pr_01_1778_min.jpg

Şu somunlar çabuk gevşiyor şu tarz somunlar varsa aynı vidaya bir somun daha atıp 2 somunuda bir birine karşılıklı sıkmak daha mantıklı ama gevşeyebilecek yerleri fiberli somunla değiştirmek daha mantıklı benimde arka dişliyi tutan somunlar sürekli gevşiyordu önemsiz bir yer değil burası teker döndükce somularda dişli ile birlikte dönüyor :) birde zincir gerdirme somunlarınıda fiberli somun kullanmak daha ideal

Fiberli somun bu

http://www.orjinalcivata.com/images/urunler/inch-fiberli-somunlar-4.png

superboycu
02 Kasım 2014, 22:55
İlk önce bilmiş bilmiş konuşma ben temel olarak bunu sormadım zaten vites den gelen sesi sordum çıkma sebebi ise motoru aldığımda servisi düzgünce motoru kontrol etmedi bende zaten uyarı yazısı yazdım ve mondial firmasına gönderdim.

Tİme_shİft42
03 Kasım 2014, 10:40
Yukarda yazılmıs ön disli kapağını sökersen sesin nerden nasil geldiğini az buçuk anlıyabilirsin diye ama ön disli kapağını sökmek garanti dışı kalmasına neden olabiliyormuş coğu kisi ve bende aynısı diyecekdim ama servise git en iyisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

Alıntı soruya alıntı mesajla ( Ekonomi nickli arkadaşa ) cevap verdim ben sana bilmişlik taslamadım alıntı mesaja cevap veriyoz sonra çok bilmiş oluyoruz :farao:

superboycu
08 Şubat 2015, 02:27
Beyler Problemi şu şekilde cözdüm yeni 65 tl lik motoryağı aldım eskisiyle değiştirdim ses kesildi.

EKONOMİ
08 Şubat 2015, 08:51
Beyler Problemi şu şekilde cözdüm yeni 65 tl lik motoryağı aldım eskisiyle değiştirdim ses kesildi.

sıfır piston segman silindir seti orijinali 69.40 tl idi yakın zamanda tutmussun 65 tl yağa verdiğini söylüyorsun

simdilerde seti satıştan kaldırmışlar parca parca fiyati duruyor mondialyp.com da

11.6 tl ye petrol ofisi sentetik 10 40 yag aldim bayiden toptan
Api SL
ayni isi görüyor
fazlasina gerek yok