PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsiklet Gaz Alıyor Ancak Gitmiyor.

cemilcan
31 Ekim 2014, 17:41
Merhaba herkese bu gün öğle saatlerinde E5 üzerinden kadiköy e geliyordum. Normal hızda giderken motorsiklet birden gazı kesti ancak motor çalışıyordu. Kenara çektim stop ettim başta biraz dinlensin diye ancak gene çalıştırmak istediğim zaman motorsiklet çalışıyor gazı basınca sesde geliyor fakat gitmiyordu. Sorunun ne olduğunu bilenler varsa açıklayabilir mi acaba. Motorsiklet modeli Mondial ZN 125

antilop_skul
31 Ekim 2014, 17:48
1 kayis kopmusrur
2 varyatorde skinti vardur
3 dbriysj tasindaki balatalar bitmisrir .

yani eline 8 lokma al sol taraftaki varyator kapagini ac anormal seylerebbak nerede ne var orta sehpada gaza bas nerede ne donuyornne donmuyor birde bi ihtimal arka varyatordeki tekere giden mil kirilmis olabilir eger butun aksam calisoyor ise

cemilcan
31 Ekim 2014, 20:07
Dediklerinize yarın bakarım gün içerisinde peki masraf çıkarır mı sizce bu aksaklıklar sürekli bozulmasından yıldım resmen.

antilop_skul
31 Ekim 2014, 20:18
acikcasi scooterim guncel malzeme fyatini blmiyorum fakat kayis ise 30 tl civari on varyator 50 civari debriyaj balatasi yani arka varyatorde 60 80 arasi diye tahmin ediyirum mil hakkinda fikrim yok tabi bi bakin yardimci olabilecegom.bise varsa tekrar yazarim

blackhhat
03 Kasım 2014, 16:26
Seste bir anormallik var mı?

kordinaryus
03 Kasım 2014, 22:56
benzini bitince yapıyor aynısını bende. gösterge bozuk olabilir, içinde yeterli miktarda benzin olduğundan emin ol

TutkuluAcemi
04 Kasım 2014, 22:11
Hocam motor karburatörlüyse pislik kaçınca öyle yapabiliyor.