PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Titreşim ve Ses

AydınOğlu09
27 Ekim 2014, 11:27
İyi günler arkadaşlar..

Motoran Mtr 100 (v2), modeli motosikletim var şuan 4800 km'de son 500km dir. motosiklet çok titremeye başladı. ve zırıltı sesi geliyor bir türlü nereden geldiğini anlayamadım 5000 ile 7000 devir arası çok belirgin. sizce bunların sebebi ne olabilir? normalmidir ?
Not: yağını zamanında değiştirdim hep. her 900km yağ değiştirdim. castrol 10w40 koydum hep.

54RR
27 Ekim 2014, 12:32
Titremeyen motor var mı ki ? O zırıltı sesi motorun içinden gelmediği sürece bir önemi yok, vida bağlantılarını kontrol et plastik conta flan kullan vs :)

oyunageldim
27 Ekim 2014, 12:46
Subap ayarın kaçmış olabilir

900 km'dede yağmı değiştirilir,paranıza yazık
Motora bakım böyle olur diyenler olacaktır ama,bence israftan başka birşey değil

telike
27 Ekim 2014, 13:03
Subap ayarın kaçmış olabilir

900 km'dede yağmı değiştirilir,paranıza yazık
Motora bakım böyle olur diyenler olacaktır ama,bence israftan başka birşey değil

katılıyorum. +1

AydınOğlu09
27 Ekim 2014, 19:09
katılıyorum. +1

Dediğiniz doğru ancak, gerçekten yağ zift gibi oluyor değiştirmek zorunda kalıyorum. Yeni olduğundan'mıdır nedir bilmiyorum ama öyle. bakalım ilerleyen zamanlarda ne olucak.

Bugün servise gittim. Sübab ayarını sordum gerek yok dedi yetkili usta ses motor kısmından gelmiyormuş, bir ara depo falan tamamen söküp düzgünce topluyacak. bakalım görücez :)

zozturk
28 Ekim 2014, 17:50
motor baglantı civatalarını kontrol ettir uygun olan torkta sıktır faydası olacagını düsünüyorum. gecmiş olsun

oluroyle
29 Ekim 2014, 13:57
Merhaba,

Direksiyonda boşluk olabilir mi acaba..

mterayes26
30 Ekim 2014, 10:56
Şu sübap ayarı kaçmış olabılır dıyenler , sübap'ın sente'nin ne oldugunu bılıyor mu acaba . Adam zırıltı diyor sübap ayarı kacmıstır dıyorsunuz . Kardeş çinlilerde bu normaldır

AydınOğlu09
30 Ekim 2014, 15:43
Şu sübap ayarı kaçmış olabılır dıyenler , sübap'ın sente'nin ne oldugunu bılıyor mu acaba . Adam zırıltı diyor sübap ayarı kacmıstır dıyorsunuz . Kardeş çinlilerde bu normaldır

Yapabilecek bir şey yok diyorsunuz yani. O zaman satıp başka bir marka alacağım gerçekten rahatsız ediyor. Honda Cbf 150'de böyle bir şey mevcut'mudur?
daha hiç binme veya test etme şansım olmadı ikinci el almayı düşünüyorum'da. Şimdiden teşekkürler.

oluroyle
30 Ekim 2014, 16:18
Merhaba arkadaşım ,

Bende aynı sorunu yaşamıştım , belirli bir devirde titreme ve zırıltı gibi ses geliyordu,nereden geldiğini anlayamadım önce, sonradan farkettim ki direksiyon sanki geziyor gibiydi. Titriyordu,sesde geliyordu. Boşluk varmış meğerse, sen titreme zırıltı diyince aklıma boşluk geldi.

Vidaları vs de gevsemişse ses gelir,bunu da dikkat et.Yukarıda bir arkadaş yazmış.

telike
30 Ekim 2014, 17:18

subap ayarı kısmına değil yağ değiştirme kısmına onay verdim ustam. e artık bi el atarsınız arkadaşın motoruna.

AydınOğlu09
30 Ekim 2014, 17:37
Merhaba arkadaşım ,

Bende aynı sorunu yaşamıştım , belirli bir devirde titreme ve zırıltı gibi ses geliyordu,nereden geldiğini anlayamadım önce, sonradan farkettim ki direksiyon sanki geziyor gibiydi. Titriyordu,sesde geliyordu. Boşluk varmış meğerse, sen titreme zırıltı diyince aklıma boşluk geldi.

Vidaları vs de gevsemişse ses gelir,bunu da dikkat et.Yukarıda bir arkadaş yazmış.

Tamam Cumartesi günü servisine götürüp gereğini yaptıkdan sonra sonucunu buraya yazarım. Teşekkür ederim

mterayes26
31 Ekim 2014, 09:35
Yapabilecek bir şey yok diyorsunuz yani. O zaman satıp başka bir marka alacağım gerçekten rahatsız ediyor. Honda Cbf 150'de böyle bir şey mevcut'mudur?
daha hiç binme veya test etme şansım olmadı ikinci el almayı düşünüyorum'da. Şimdiden teşekkürler.

ybr 125 al , daha iyidir . 2.5 lt 100 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:06 ----------

Merhaba arkadaşım ,

Sıkıntısı bu değil dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

subap ayarı kısmına değil yağ değiştirme kısmına onay verdim ustam. e artık bi el atarsınız arkadaşın motoruna.

Ben sana yazmadım ki o cevabı neden üstüne alındın , el atılacak yanı yok . Küçümseme değil çin malı