PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum çalışmıyor

EsesLifan
25 Ekim 2014, 00:31
Havalar soğudu soğuyalı motor abartısız sabahlar 1-2 dakika marşa basıyorum zor çalışıyor jikle açık konumdayken bazen öyle duruma geliyor ki vurduruyorumda çalışıyor yoksa imkanı yok marştan ayaktan falan çalışmıyor geçen kış hiç böyle yapmazdı jikleyi açınca en soğuk günlerde bile tek marşta alırdı sonra ısıtır devam ederdim busene böyle yapıyor :/ sorun nedir acaba ya günlerce çalıştırmadığımda olmuyor hergün çalıştırdığım halde hergün böyle yapıyor

serkanADH13
25 Ekim 2014, 01:08
dostum motorunun subapları sıkı olmalı,
sıkı subap zor çalışır ,yakıtı arttırır ve çekişi düşürür,,,

s.ozer1991
25 Ekim 2014, 02:35
Eski motorumda(2006 hyosung gt250r) da bu sorun vardı. Benden önce ki sahibi dandik akü takmış. Akününde ömrü bitince bilhassa soğuklarda , marşa zor basmaya başladı sonrasında hiç basmamaya başladı. Kaliteli akü ile değiştirince tek marşta çalışır olmuştu...

EsesLifan
25 Ekim 2014, 12:13
Aküdende olabilir farlar sönükleşti son zamanlarda :/

serkan aksine suboblar gevşek bile daha vuruyor suboblar daha yaptırcam yaptırmadım :) gevşek olduğundanda olabilirmi :D bu arada sadece soğukken bu şeyi yapıyor ısınınca tek marşta alıyor soğuyunca oluyor olay sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Birde benim akü sulu akülerden orjinali onunda bu konuda bi eksisi oluyomudur

shooter1
25 Ekim 2014, 14:39
akünün su seviyesini baktırın yada kendiniz biliyorsanız bakın büyük ihtimal su eksilmiştir

emre186
25 Ekim 2014, 14:46
Ben de sabahları çalıştıramamak tan muzdaribim, aküm 2,5 senelik falan olması lazım. cg ve jikle yok karbüratörü elimle kapatıp jikle misali öyle çalıştırıyordum da havalar soğuyunca hiç çalışmaz oldu, akü den cızzzzzztttttt diye ses geliyor marşa basınca farlar sönüyor bırakınca açılıyor.