PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet botuyla vites degistirmek ve fren yapmak

motorcu adam
24 Ekim 2014, 20:24
Merhaba arkadaslar,
Gecen hafta aldigim sidi vertigo botumla vites degistirirken ozellikle 1den 2ye atarken durmadan bosa dusuyo vites. Tam kaldiramiyorum vites cubugunu. Bot cok kisitliyor bilek hareketimi ve tam bukemiyorum. Bu isin bi cozumu varmidir bildiginiz.
Not: cbr250r 2012 model bir motorsiklet sahibiyim.

shooter1
24 Ekim 2014, 20:31
zamanla alışırsın

Vintage
24 Ekim 2014, 20:35
Bu normal, botu sürekli kullan alışacaksın. Bende de ilk başta rahatsızlık hissi vermişti. Ama zamanla alışıyorsun. Bilek hareketi derken sanırım ayaklıklara topuğunla basıyorsun? Ayağının "ayası" pedalda olacak şekilde kullan vites değiştireceğin zaman ayağı öne al değiştir sonra tekrar yerine koy. Alışmışken böyle kullanmaya alış :cat:

Adventure58
24 Ekim 2014, 20:50
Bende kalın Dana derisinden Bot aldım su almaz tipde ayaklık vites arasına sıgmıyor :) sol içi tabanıyla küçültüyorum aslında cift ayaklık var arkaya üşenmeyip düz bassam da olucak ama :)[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

http://www.yukimotor.com/AnaResimler/Vites-pedali-588.jpg

telike
24 Ekim 2014, 20:50
zamanla alışacaksın dostum. bu sefer de normal ayakkabı kötü hissettirecek :D

adm12
24 Ekim 2014, 21:08
Ybr 125 benzer bot sorunu yaşamıştım, sorunu vites kolunu bir kademe yukarı kaldırarak çözmüştüm vites kolu biraz yukarı kalkınca bot daha rahat araya giriyor. Cbr nin vides kolunda bu işlem yapılabilirmi bilemiyorum.