PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırık kemik sağlıkçılar bakabilir mi

JafJaf
24 Ekim 2014, 12:15
Elim 2 hafta önce böyleydi, doktor yerine oturtup alçıyı aldı.
Dün kontrol için röntgen çektirdim halen aynı gibi, üst taraftaki çıkıntı biraz daha yatık(alt kemiğe yakın) vaziyette fakat halen ayrı kemikler, birazda elimi ben zorlamış olabilirim.
Ağrı sızı yok, zorlayınca ağrı oluyor sadece, alçıya alan doktor oturtmuştu bu kemiği.
Ben bu kemiği alçı içinde yerinden oynatmış olabilirmiyim?
Ameliyatlık bir durum var mı?
Dün gittiğim doktor, çekilen röntgene bakıp, pozisyonu iyi deyip yolladı.
Motor sürmek istiyorum canım çok sıkkın, yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

http://img537.imageshack.us/img537/1141/l6dkEm.jpg (http://imageshack.com/i/exl6dkEmj)

drtayfun
24 Ekim 2014, 12:50
Bir şey olmaz, zaman içinde düzelir o merak etmeyin

mephamd
24 Ekim 2014, 12:58
4. metakarpelde kırık var. Alçı içinde zorlamadıysan hareket olmaz. Zorlarsan neden olmasın. Pozisyon fena değil. Ameliyat gerekip gerekmediğine ortopedist karar verir, forumlar değil.

Macit250
24 Ekim 2014, 14:01
Bizim memleket acayip,foruman teşhis garip olmuş .Geçmiş olsun bu arada

Yiğit_
24 Ekim 2014, 14:09
Aynı durum bende var galiba 1.5 ay önce kavga sırasında oldu normalde box ile uğraşıyorum alna attığım bir yumruk sonucu elimin üzürinde 2 dikişlik bir açık oluştu ve bileğimde zorlama sırasında ağrı oluşuyor doktora gitmeyede üşendim

!Lk£®
24 Ekim 2014, 14:50
ben de yıllar önce bilek altından kırmıştım.3 platin ile 3 ay alçıda dolaştım, ameliyat v.s.
evet, alçının içinde oynatmış gibi hissediyorsun çoğu zaman kemiği, evhamlanıyor ister istemez.hemde çok :)
bu aşamada güvenmek zorundayız doktorlara, çok fazla bir şansımız yok. :) içine sinmesini istersen başka biryere daha gösterebilirsin tabi, bu da sizin bileceğiniz birşey ama, bu evham ister istemez içinizi kemirecek.çok yaşadım o zamanlar bu duyguyu, berbat bişey :)

movibiker
24 Ekim 2014, 14:53
o değilde yeni tip röntgenler ne kadar net çıkıyormuş,resmen hd görüntü almış.

JafJaf
24 Ekim 2014, 15:30
Sinirlenipte duvara kapıya vs. vurmayın, kırılabilir.
Genelde yumruk atmayla oluşan kırık olduğu için adı, boksör kırığıdır. Dikkat edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alçıyı söküp hastaneye gideceğim birazdan, canımın kıymetini pek bilmem, ama gerçekten zormuş.
Bu basit bir yaralanma, 1-2 aya kaynayacak olan kırık bile dert veriyor.

Yiğit_
24 Ekim 2014, 15:35
çok kapı kırdımda şu öfkeden kurtulamadım arada öfke yağmurlarına tutuluyorum

MotorKafa
24 Ekim 2014, 15:40
Çıkıktır o. Kırık olsa duramazsın

yunusus
24 Ekim 2014, 16:26
Ne kırıık ne çıkık bıkık hacım o bıkık

JafJaf
24 Ekim 2014, 16:35
alçıdan kurtuldum, afedersiniz el iğrenç bi hal almış, temizledim güzelce, şimdide hastaneye.
yorum atan herkese teşekkürler, bıkık bu doğru teşhis :mrgreen:

rogget
24 Ekim 2014, 17:26
Çıkıktır o. Kırık olsa duramazsın

:queen::queen::queen: böyle konuların ritüleli

JafJaf
24 Ekim 2014, 19:03
Hastaneye gittim kırık kaymış, ameliyat teklif etti. Olmazsam en fazla yamuk kaynarmış.