PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tecrübeli abilerim yardımcu olursa sevinirim

ademmeyveci
23 Ekim 2014, 22:37
Selamün alüyküm abilerim bügün itibareyile sıfır kuba cr1 motor aldım motorcu birşeyler anlattı tam anladım dediklerinden rodajı nasıl bir yol izleyerek tamamlamam lazım ve motoru hararet ettirme dedi bana birde hararet ettirdin motorun ömrü biter dedi benim sormak istedigim rodajı nasıl olur ?
motorsikleti nasıl hararet ettirmemeye özen göstercem cevaplarınizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden :)

konunun başlıgınıda yanlış yazmışım kusura bakmayın :))

hakikiteker
23 Ekim 2014, 23:02
Sıfır aldıysan zaten kullanım kitapçığında yazması gerekir nasıl rodaj yapılacağının ama esas olay motor yeni ve parçalar olması gerektiğinden daha sıkı olduğu için devir sınırını kademe kademe artırmandan ve soğuk motorla yola çıkmamaya özen göstermenden geçiyor. YBR 125 için olan şu başlıktaki gibi mesela: http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/101482-yamaha-ybr125-yag-ve-rodaj-olayi.html

ademmeyveci
23 Ekim 2014, 23:12
Cevapın için teşekkür ederim motorun faturası dağa gelmedi pazartesiye kadar elime ulaşcak kubanın yarın gaziantepde bölge bayilerlen toplantısı varmış yeni motorsiklet için aldıgım bayide pazartesi alsan faturayı sorun olurmu dedi yok dedim kitapcıgınıda teslim almadım ondan sebeb neyse motor çok güzel motor deviri aynı cevapınızda atmış oldugunuz linkteki yazılan şekilde uyguluyorum ee tabi birazda acemiyim 1 -2 hatam oluyor mesela bügün arabaya yol verirken 3 ile durdum debreja bastım vites düşürmedim stop etti motor böyle durumların motora ne gibi zararı var onuda ögrenmek istiyorum cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar :)

Afyonlu_Cash
23 Ekim 2014, 23:15
kardeş sen sagdan soldan duyma laflara inanma. şimdi bi yorum yapacam tepki çekecem ama benim tavsiyemi dinle rodajını yap işe yaramassa gel yüzüme tükür. 2 bilemedin 3 depo 40-50 ' i geçme . sonra çık otobana roketle ilk başlarda biraz bagırcak gitmicek. bi dişli küçültme ve bi kaç ince ayarın ardından yer uçagın kalkışa hazır.. :)

hakikiteker
23 Ekim 2014, 23:21
Vites ağır geldiği için stop ediyorsa hiçbir şey olmaz, en fazla motor boğulur -çok tekrar ederse- ve bir süre çalışması için beklemeniz gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

kardeş sen sagdan soldan duyma laflara inanma. şimdi bi yorum yapacam tepki çekecem ama benim tavsiyemi dinle rodajını yap işe yaramassa gel yüzüme tükür. 2 bilemedin 3 depo 40-50 ' i geçme . sonra çık otobana roketle ilk başlarda biraz bagırcak gitmicek. bi dişli küçültme ve bi kaç ince ayarın ardından yer uçagın kalkışa hazır.. :)

Arkadaşım sağdan soldan duyma diyorsun da bu bilgileri o aleti tasarlayan ekip veriyor, garantisini veren adamlar onlar var mı daha ötesi?

telike
24 Ekim 2014, 00:14

aşlkgjaşlkjgaşlkjgşalkgşalk bu nedir allahaşkına bu nedir ya akjhgkajhdfkajshd:queen::flower::thumleft:

dostum. roketle moketle olcak iş değil sakin sakin yüksek devirlere çıkmadan zart zurt gaz açmadan kullan. alış normalde de böyle kullan. tehlikesiz kullan. 125lik motorla otobanda 130 yapmaya çalışma gerek yok. sakin sakin tın tın mis. yağına dikkat et en ufak sesine değişikliğine dikkat et. bi de etrafına trafiğe ve en önemlisi kendine dikkat et. korumasız binme. saygılar

Lucas
24 Ekim 2014, 00:18
Bazı şeylere "heee" deyip geçmek lazım.