PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TVS Apache RTR 150 Hyperedge Ve Bajaj Pulsar 200 NS Arasında Kaldım.

afat
22 Ekim 2014, 15:12
Öncelikle merhabalar. Uzun zamandır takip ediyordum forumu fakat üyeliğimi yeni açtım kısmetse 1-2 aya kadar ilk motoru alacağım. Ehliyetimi yeni aldım üniversite öğrencisiyim. Başlangıç motoru için ikisinden birini düşünüyorum fakat araştırmama rağmen karar veremiyorum. Hangisi alsam ikinci el mi yoksa sıfır mı alsam bilemiyorum. 5-6 ay kullanıp trafiği ve motoru öğrendikten sonra Supersporta geçmeyi düşünüyorum. Motorla ayda bir uzun yol yapıcam.Nedenleriyle birlikte önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

lickup
22 Ekim 2014, 15:13
Her anlamda pulsar.

Seko
22 Ekim 2014, 15:49
RTR 150'den supersport motora geçilmez, Pulsar iyidir. Nasıl bir supersporttan bahsediyorsun bilmiyorum ama 5 - 6 aylık kullanımdan sonra geçmek için hazır olamazsın.

umutk
22 Ekim 2014, 16:31
ikisinide alma. düşük cc bir supersport al onla daha kolay alışırsın

Bune
22 Ekim 2014, 16:50
RTR 150'den supersport motora geçilmez, Pulsar iyidir. Nasıl bir supersporttan bahsediyorsun bilmiyorum ama 5 - 6 aylık kullanımdan sonra geçmek için hazır olamazsın.

O nasıl bir görüştür öyle? Apache zaten commuter piyasasındaki en çok racing' i andıran motorsiklet bence 6 ay yada 1 sene kullanıp 250-300cc' ye geçmek için apache' den daha iyi bir tercih olamaz. Ne motoru yeni başlayan birisi için çok güçlü ne de motoru küçümsenemeyecek kadar zayıf tam ortası güzel bir başlangıç motoru. En azından ben böyle düşündüğüm için yeni kasa apache aldım ama şimdiki aklım olsa sıfır yerine ikinci el alırdım.

nurikilicc
22 Ekim 2014, 21:21
Motor kullanmak istiyorsan (dikkat!!! sürmek demiyorum, kullanmak diyorum.) Mutlaka ama mutlaka, motor almadan önce; profesyonel bir eğitim almanı tavsiye ederim. Deneyim çok önemli.. çevrende aman sende canım ne eğitimi ben sana gösteririm diyenlere sakın itibar etme.. belki sadece sürmeyi öğrenirsin ama kullanmayı değil.. (Motor sürmekle kullanmak çok farlı şeyler.) Pulsar NS 200 de emsalleri içerisinde çok iyi bir motor.. TEKRAR EDİYORUM: ÖNCE PROFESYONEL BİR EĞİTİM.. Kesinlikle Pulsar 200 NS (internet sitelerinden özelliklerini karşılaştırırsan sende anlarsın..) Selamlar.. TEKRAR TEKRAR EDİYORUM: ÖNCE PROFESYONEL BİR EĞİTİM..

afat
22 Ekim 2014, 21:24
İyi güzel diyorumuzda eğitimi sordum 500lira istedi. Uygun fiyat yada ucretsiz egitimi nerden bulabilirim?

nurikilicc
22 Ekim 2014, 21:38
Kardeşim bak eğitim konusunda paradan kaçılmaz. Şöyle düşün almayı planladığın ve ayırdığın paradan 500 TL düşük fiyatlı bir motor al ama sen sen ol motor almadan önce profesyonel eğitim mutlaka al..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

haa unutmadan.. motor aldıktan sonra; kask, mont, eldiven, bot vb. de düşün..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

ayda bir uzun yol yapmayı da düşündüğün için bu saydıklarım şart..

Darkcity2000
22 Ekim 2014, 21:44
Kendi kendine ogrenmeye kalkarsan durusun gidonu tutusun, fren sikisin, ayak pozisyonun, viraja girmen, girdigin virajdan cikman, kisa.mesafede kaymadan durabilmen, yuku motora tasitman, keskin U donuslerin, bakislarin hepsi olmasi gereken gibi olmayacak... hatta kotu aliskanliklar edineceksin ve sonra bunlari duzeltmen cook zor olacak...

nurikilicc
22 Ekim 2014, 21:50
TEKRAR EDİYORUM: ÖNCE PROFESYONEL BİR EĞİTİM..

Seko
23 Ekim 2014, 00:45
O nasıl bir görüştür öyle? Apache zaten commuter piyasasındaki en çok racing' i andıran motorsiklet bence 6 ay yada 1 sene kullanıp 250-300cc' ye geçmek için apache' den daha iyi bir tercih olamaz. Ne motoru yeni başlayan birisi için çok güçlü ne de motoru küçümsenemeyecek kadar zayıf tam ortası güzel bir başlangıç motoru. En azından ben böyle düşündüğüm için yeni kasa apache aldım ama şimdiki aklım olsa sıfır yerine ikinci el alırdım.

250 - 300 cc'ye geçmek istediğini nereden çıkardın ? Ya CBR 600RR almak istiyorsa ? Ben o yüzden öyle yazdım.

serkan24
23 Ekim 2014, 04:22
Sorman hata bu soruyu PULSAR.

fatihdongel
23 Ekim 2014, 06:54
ikisinide alma. düşük cc bir supersport al onla daha kolay alışırsın

Bencede katılıyorum.

nurikilicc
23 Ekim 2014, 09:26
Öncelikle merhabalar. Uzun zamandır takip ediyordum forumu fakat üyeliğimi yeni açtım kısmetse 1-2 aya kadar ilk motoru alacağım. Ehliyetimi yeni aldım üniversite öğrencisiyim. Başlangıç motoru için ikisinden birini düşünüyorum fakat araştırmama rağmen karar veremiyorum. Hangisi alsam ikinci el mi yoksa sıfır mı alsam bilemiyorum. 5-6 ay kullanıp trafiği ve motoru öğrendikten sonra Supersporta geçmeyi düşünüyorum. Motorla ayda bir uzun yol yapıcam.Nedenleriyle birlikte önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

KARDEŞ..TEKRAR EDİYORUM: ÖNCE PROFESYONEL BİR EĞİTİM..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

MOTOR NASIL OLSA ALINIR.. EĞİTİM SONUNDA NASIL BİR MOTOR ALACAĞINA DAHA SAĞLIKLI KARAR VERİRSİN. ŞU AN HERKES BİR ŞEY SÖYLER..