PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Viragodan anlayan şunu bir inceleyebilir mi?

MotojeN
21 Ekim 2014, 18:22
Arkadaşlar aşağıdaki ilanı bir inceleyebilir misiniz?
fiyatı nasıl durumu iyimi siz ne dersiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-acil-2002-trafik-cikisli-93-model-virago-535-176184912/detay/

Samet Ağır
21 Ekim 2014, 18:52
ben 98 model orjinal cillop gibisini 6500 e zor verdim..şimdi istenen fiyatlara bak yahu???

ben olsam almam bunu..çok kurcalanmış gibi göründü gözüme...

MotojeN
21 Ekim 2014, 19:15
Bizde Bir motor alamadik arkadaş ya kayışı bitik ya orasi çökük ya burası çürük.
Benim ggibi motoruna bakan adam kalmamış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

ilan daki motorun sadece gidonu degismis onunda orjinali duruyor.
Oynammiş derken neresinden bahsetttkniz?

Macit250
21 Ekim 2014, 19:42
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-ilk-sahibinden-kazasin-vl-250-intruder-181332019/detay

Şunun üstüne ilan tanımam birikmişim olsa ikinci motosiklet olarak kesin alırdım.

sey_47
21 Ekim 2014, 19:43
6500 tl yi bu kadar yaşlı motosiklete mi vereceksin.
tamam ucuz ama, yaşı çok yaşı.
bilgilerinde yazan doğru ise.
ktm den ona geçersen çok uğraştırır. oradan ses gelir buradan ses gelir. alışamazsın.

MotojeN
21 Ekim 2014, 20:21
Motor evladiyelik.
Temiz tutar ve bakimini aksatmaz isen senden uzun dayanır.
Bunun temizini bulmak zor.
Bu ilanda 2002 trafik çıkışlı demiş bu doğru ise incelemeye değer bence.

Hem zincir kayış gibi şeylerle uğraşmayacaksin çünkü motor ŞAFT lı yağı filtreleri balatalari ve bujisi dışında bakimda değişen bişi yok.
kontagin yandan olmasi sesi ffena olmasi yakit tuketimi düşük.

ferhatkars
21 Ekim 2014, 21:48
şaftın arka tekeri çeviren kısmı (differansiyel dişlisi oluyor herhalde) motorun yarı parası kadar...
3-5 ay önce mt den birisi yana yana o parçadan arıyordu... fiyatın pahalı oluşundan yakınıyordu...
zincir dişli setinin orta hallisi 200-300 tl olsun... en kötü 40.000 km gider...

draggy
22 Ekim 2014, 10:17
sebebi o mahruti dişlisinin tek olarak satılmaması, bu sebeple komple şaftın tamamının alınması gerekiyor. Ama sadece bu dişliyi yaptıranları yada ebay dan çıkma alanlar çok çok ucuza yaptırır.

Bir de o dişlinin gitmesi çok zor, gidebilmesi için şaftın yağının değişmemesi, contaların kontrol edilmemesi gibi bir durum olması lazım. Kolay kolay gitmez, gidenlerde %5 ancadır. Zincirli motorda yapacağıznız yağlama ve bakım işleri sıfır şaft bedelini zaten bulur. Ama şaftın sadece 40.000 de bir yağını değiştireceksiniz (10 TL) bir de şaft mili contasını arada bir kontrol edip yıpranmışsa değiştireceksiniz (10.000 km de bir değişmesi gerekiyorsa 10 TL), yoksa toz toprak içeri girip dişliyi bozabilir.

Şaft her zaman daha iyidir, hem bakım hem de sürüm maliyeti çok daha kolay ve ucuzdur..

Halikarnas/X
22 Ekim 2014, 10:37
hocam virago efsane bir motosiklettir zamanında çok kabarmıştım bunlara aama bu motosiklet komple boyalı belki yürüyeni iyi durumda olabilir ama

nadide bir parca oldugu söylenemez, motosikletten anlamıyorsanız ve ya antalyada sağlam bir ustanız yok ise bulaşmanızı önermem.

MotojeN
22 Ekim 2014, 10:42
hocam virago efsane bir motosiklettir zamanında çok kabarmıştım bunlara
aama bu motosiklet komple boyalı belki yürüyeni iyi durumda olabilir ama

nadide bir parca oldugu söylenemez, motosikletten anlamıyorsanız ve ya antalyada sağlam bir ustanız yok ise bulaşmanızı önermem.

ustam var yılların choppercisi.
0km virago satin alan (bana denk gelen) nadir insanlardan.
Oda gelcek bakcak.
Boya vs takmam pek motoru ve yürüyeni saglam olsun baska birsey istemem.
Zaten viragoyu alip mat turuncu boyatip custom gidon çamurluk ve sele takmak yani kendime gore customize ettmek istiyorum.

Halikarnas/X
22 Ekim 2014, 11:01
custom işine girecekseniz, muhtemelen bir bobber düşünüyorsunuz boya önemli degil tabi ki muhtemelen yine custom düşündügünüze göre satmayı da uzun bir süre düşünmeyeceksiniz, hal bu ise ve ustanıza da bu kadar güveniyorsunuz makine şase sağlamsa mantıklı bir karar olabilir, benim şahsi fikrim.

MotojeN
22 Ekim 2014, 12:00
custom işine girecekseniz, muhtemelen bir bobber düşünüyorsunuz boya önemli degil tabi ki muhtemelen yine custom düşündügünüze göre satmayı da uzun bir süre düşünmeyeceksiniz, hal bu ise ve ustanıza da bu kadar güveniyorsunuz makine şase sağlamsa mantıklı bir karar olabilir, benim şahsi fikrim.

Aynen incelemeye değer bence.
Rolantide sesini dinleriz sasesinj iyicene inceleriz bi tur atarız vites leri deneriz.
Gidipde alcak değilim sadece incelemek istiyorum.

mckayrak
23 Ekim 2014, 00:41
5500-6000 arası bir rakama inerse olabilir aslında. Bu motorlar düşük devirli olduğu için daha uzun ömürlü oluyor. Ama zaten modifiye edeceksen biraz daha döküntü ucuz bir alet alıp komple kafana göre de yapabilirsin...

mehmetenis
23 Ekim 2014, 00:55
Benim arkadaşımda aynı motordan var satıyor bir bak istersen,
Fiyat olarak konuşuruz,
https://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=183179509&type=active&rnd=9261

ermanay
23 Ekim 2014, 02:27
Bir dönem babam kullanıyordu gayet güzel motosiklettir virago,yalnız chopper/cruiser motosikleti gösteren nikelajıdır temizliğidir.
Yakından görmemekle beraber egzoz çıkışı,motor bloğu,vites çubuğu,ayaklığı zaten değişmiş pek hoşuma gitmedi.Yürürü iyidir orasını bilemem.

MotojeN
23 Ekim 2014, 09:00
Bir dönem babam kullanıyordu gayet güzel motosiklettir virago,yalnız chopper/cruiser motosikleti gösteren nikelajıdır temizliğidir.
Yakından görmemekle beraber egzoz çıkışı,motor bloğu,vites çubuğu,ayaklığı zaten değişmiş pek hoşuma gitmedi.Yürürü iyidir orasını bilemem.

Motor Blogu nasıl değişir?

mustbe
23 Ekim 2014, 09:17
Motor evladiyelik.
Temiz tutar ve bakimini aksatmaz isen senden uzun dayanır.
Bunun temizini bulmak zor.
Bu ilanda 2002 trafik çıkışlı demiş bu doğru ise incelemeye değer bence.

Hem zincir kayış gibi şeylerle uğraşmayacaksin çünkü motor ŞAFT lı yağı filtreleri balatalari ve bujisi dışında bakimda değişen bişi yok.
kontagin yandan olmasi sesi ffena olmasi yakit tuketimi düşük.

30kr yakmaz mı.. bence çok

MotojeN
23 Ekim 2014, 13:47
30kr yakmaz mı.. bence çok

100km de 5 litre
90km ortalama ile 4 4.5 litre

120+hızlarda 6 litre

MotojeN
26 Ekim 2014, 08:10
1993 model bir virago ama 2002 trafik çıkışlı deniyor.

Bunun doğru olup olmadigini nerden anlayacam.

Ayrica 93 den 2002 ye 9 sene ne yapti bu motor.
Mağazada tutcak değiller ya.

Halikarnas/X
28 Ekim 2014, 12:34
ruhsatta trafige çıkış tarihi yazar hocam, 9 sene yaptıgını nasıl ögrenebilirsin o konuda bir fikrim yok :)