PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sigortam.net hakkında

telike
21 Ekim 2014, 16:27
merhaba arkadaşlar. sigortamın zamanı yaklaştı iyi fiyatlar veren sigortam.net firması hakkında güvenilir olup olmadığı konusunda bilen duyan arkadaşların memnuniyet veya şikayetlerini öğrenmek isterim. bi sonraki poliçemde indirimler vs. yaptırabileceğimden bahsettiler

iyi güvenilir bir firma mıdır?
teşekkürler

Sinan Aksu
21 Ekim 2014, 16:33
Sigortam.Net bir sigorta şirketi değil,
Bir çok sigorta şirketinin toplandıgı bir platform.

Siz araç bilgilerinizi giriyorsunuz, belirli bir süre sonra size onlarca farklı şirketten fiyat teklifleri geliyor.
Hangisi işinize gelirse onu onayliyorsunuz.
Onayladıktan sonra şirket yetkilisi size telefonla dönüş yaparak teyit aliyor.
Sonrasinda poliçenizi gönderiyor ve sizde ücreti havale yapiyorsunuz.

Sercesh
21 Ekim 2014, 16:52
sigortam.net farklı fiyatlar çıkarabiliyor. örn. anadolu sigortadan 60 tl olan motosiklet sigortam.net teki anadolu sigortadan 85 tl çıkabiliyor. Ayrıca Allah korusun kaza anında telefonlarınız boş kalıyor, en iyisi tanıdık sigortacılardan veya yüzyüze görüştüğünüz güvenilir sigortacılardan yardım isteyin, isterseniz özel mesajdan bilgilerinizi atın, fiyat çalışmasını yapayım birebir görüştüğünüz sigortacılardan kestirin

Pekbipicadam
21 Ekim 2014, 17:02
Ben bu sene ki sigortamı sigortam net üzerinden yaptım , bir çok sigorta firmasının fiyatını bir arada görme imkanı sunuyor ,
yukardaki arkadaş kaza anında telefonlar boş kalıyor demiş ama , madem sigorta işlerinden anlıyorsun sigortam netin sigorta firması değil aracı firma olduğunu bilirsin, he yok sigortayı ben yaparım üzerinden prim alırım diyorsan arkadaşa karşı daha dürüst olmalısın bence.

Sercesh
21 Ekim 2014, 17:15
@pekbipiçadam , sigortadan çok iyi anlıyorum fakat kaza anında sigortam net'e başvuracağını sen bilmiyorsun galiba, başına gelince güzel güzel öğrenirsin. Ben dünden beri sigorta konusunda bana bilgilerinizi gönderin yardımcı olayım diyorum ve 4-5 tane pm aldım ÇÜNKÜ : KOMİSYON ALMAK İÇİN 200 LİRALIK BİR POLİÇEYİ 300 LİRAYA BAŞKA ŞİRKETTEN KESİYORLAR. Yukarıdaki mesajı anlayabilcek aklın olsaydı, ''sterseniz özel mesajdan bilgilerinizi atın, fiyat çalışmasını yapayım birebir görüştüğünüz sigortacılardan kestirin'' bunu anlardın, yo anlamıyorum dersen tercüme edeyim. BEN EN UYGUN FİYATI ÇIKARAYIM SEN GİT SİGORTACIYA ŞU ŞİRKETTEN İSTİYORUM. de demektir. Benim işim gücüm elhamdülillah yerinde, kimseden sigorta dilenecek halim yok. Biraz adamlık öğren adamlık.

Ek olarak, kazığıda yemişsindir ordan yaptırdığına göre. Hayırlı olsun

mephamd
21 Ekim 2014, 17:24
Kaza anında sıgortacımı niye arayacağımkı. Şirketin müşteri hizmetlerini ararım.
Ben de sigortam netten yaptım. Güzel fiyata. Problem yaşamadım.

Pekbipicadam
21 Ekim 2014, 17:37
Sakin ol şampiyon bu kadar celallen me hemen , kaza anında poliçen hangi sigorta firmasındansa ona başvurursun kardeşim , sigortam netten anadolu sigorta poliçesi alıyorsan kaza anında anadolu sigortayı arıyorsun , he yok ben ille de aldığım yeri ararım diyorsan uğraşır durursun tabi.
Allah işini daha iyi etsin, sen haddini aşmış adamlığıma laf edip çirkinleşmişsin ama gerek yok daha düzgün bir dille yanıldığımı anlatabilirdin. neyse deyip geçiyorum.

HDI sigortadan 2007 model honda cb 600 f için zorunlu trafik poliçesi tutarı herşey dahil 180 TL. Kazık yemiş miyim kontrol edip söylersen sevinirim.

Sercesh
21 Ekim 2014, 17:51
Sigorta kullanımını yanlış biliyorsunuz heralde. Acenteler aracıdır. Kaza anında şirketi ararsan çekici için bi saat ikame araç için 2 gün bekler durursun. Acentelerin işi budur. Poliçeni kestim hadi eyvallh geğil yani. bu arada k.bakma ama sen bana 3 kuruş para için insanları kandırdığımı söyleyip dürüst ol diyorsun haksızlığa gelemem ben.

Sinan Aksu
21 Ekim 2014, 17:53
Sakin ol şampiyon bu kadar celallen me hemen , kaza anında poliçen hangi sigorta firmasındansa ona başvurursun kardeşim , sigortam netten anadolu sigorta poliçesi alıyorsan kaza anında anadolu sigortayı arıyorsun , he yok ben ille de aldığım yeri ararım diyorsan uğraşır durursun tabi.
Allah işini daha iyi etsin, sen haddini aşmış adamlığıma laf edip çirkinleşmişsin ama gerek yok daha düzgün bir dille yanıldığımı anlatabilirdin. neyse deyip geçiyorum.

HDI sigortadan 2007 model honda cb 600 f için zorunlu trafik poliçesi tutarı herşey dahil 180 TL. Kazık yemiş miyim kontrol edip söylersen sevinirim.

180 TL mi :silent:

Ben 2008 model Cbf 600 için 275 TL ödedim,
Seni bilmemde bana biraz girmiş galiba :pale:

Pekbipicadam
21 Ekim 2014, 18:06
180 TL mi :silent:

Ben 2008 model Cbf 600 için 275 TL ödedim,
Seni bilmemde bana biraz girmiş galiba :pale:

Muhtemelen hornet çok kullanılan bir model olmadığı için risk seviyesi daha düşük gözüküyor, fiyatta bu yüzden böyle , cbf malum çok tutulan bir model kim bilir kaç tanesi pert oldu , adamlar haklı :queen:

Sinan Aksu
21 Ekim 2014, 18:10
Muhtemelen hornet çok kullanılan bir model olmadığı için risk seviyesi daha düşük gözüküyor, fiyatta bu yüzden böyle , cbf malum çok tutulan bir model kim bilir kaç tanesi pert oldu , adamlar haklı :queen:

İşin ilginç tarafı, ben Sigortam.net ten de yaptırmadım. :P
Yüzyüze görüştüğüm sözde güvenilir bi sigortacidan yaptirdim :cherry:

mephamd
21 Ekim 2014, 18:11
Sigorta kullanımını yanlış biliyorsunuz heralde. Acenteler aracıdır. Kaza anında şirketi ararsan çekici için bi saat ikame araç için 2 gün bekler durursun. Acentelerin işi budur. Poliçeni kestim hadi eyvallh geğil yani. bu arada k.bakma ama sen bana 3 kuruş para için insanları kandırdığımı söyleyip dürüst ol diyorsun haksızlığa gelemem ben.
Artık çekiciler de şirket, mesela turyol. Müşteri hizmetleri aramadan çıkış yapamıyorlar, hepsinde gps vs var. Yani acente sadece satışa yetkili, başka işi yok. İkame aracı da çekiciyi de müşteri hizmetleri olmadan halledemezsin. Acente cahil vatandaşa yol gösterir, zamanı gelince hatırlatır vs vs.

Mr.[T]
21 Ekim 2014, 18:13
Ergo dan fiyat almadan sigorta yaptırmayın derim. motosiklette en hesaplı firma. denemesi bedava :)

Pekbipicadam
21 Ekim 2014, 18:20

Valla bizim buralarda ben 444 'lü merkez numarasını arıyorum derdimi anlatıyorum onlarda çözüyorlar , sonuçta acente dediğin yer aracı , sen istanbulda poliçe yaptırıp vanda kaza yaparsan istanbuldaki acenteyi mi aricaksın ? merkezimi arıcaksın ? hangisi daha hızlı çözer senin işini bir düşün bakalım.

İnsanları kandırdığını söylemedim verdiğin bilginin doğru olmadığını ve ayrıca bu yanlış bilgi sonucunda insanları kendine yönlendirmenin yanlış olduğunu söyledim. Haksızlığa gelememekle karşın daki insana hakaret etmek farklı kavramlardır. Mümkünse bu konuyu kapatalım hiç sevmiyorum böyle polemikleri ben kendi dediklerim için özür dilerim konunun bu kısmı kapansın. :)

telike
21 Ekim 2014, 21:22
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar sanırım işi garantiye alarak önceden yaptırdığım yerden yaptırsam iyi olacak. sigortam.net de güvenilir bi firmaymış sorumun cevabını aldım. teşekkürler tekrardan arkadaşlar :)

eraksoy
21 Ekim 2014, 21:30
https://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/TrafikSigortasiPrimBilgilendirme.aspx

Yukarıdaki adrese giriyorsunuz, bilgilerinizi dolduruyorsynuz. En düşük hangi şirket vermişse muhtemelen o şirket motosikletlere düşük prim çıkartıyordur.

Kaza notunuz yüksekse fiyat burası ile tutarlı olmayabilir.

BatuhanK
21 Ekim 2014, 22:20
Koalay mı ne öyle bir yer var. En düşük fiyatı her zaman gitiğim yer 455 tl demişti, internetten sorgulattığımda 580tl gibi bir rakam çıkmıştı. 2-3 gündür telefon çalıyordu, gereksizdir diye açmıyordum. Israrla arayınca telefonda tekrar bilgilerimi verdim ve 230 tl fiyat çıktı. Tabi ki hemen yaptırdım. Telefonla görüşmek en temizi sanırım, iyi fiyat çıktı. neredeyse yarı yarıya

cool113
22 Ekim 2014, 00:07
hdi sigorta bencede en uygun fiyatlı olanı.

mehmettayfur
22 Ekim 2014, 00:38
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar sanırım işi garantiye alarak önceden yaptırdığım yerden yaptırsam iyi olacak. sigortam.net de güvenilir bi firmaymış sorumun cevabını aldım. teşekkürler tekrardan arkadaşlar :)

Sigortam.net bir firma değil (sinanaksu da söylemiş zaten)Farklı firmalardan teklif alan bir site(yemeksepeti gibi).
Önceden yaptırdığımız yer meselesine gelince;geçen sene 129 Tl.ye yaptırdığım (Allianz)trafik sigortasını,bu sene Ergo 49 Tlye
yaptı.Neticede,hiç biri kuş kondurmuyor;hepsi ayni hikaye,acente önemli değil,444 lü hattı arayıp (inşallah gerekmez)kaza bildiriyorsunuz.

yeknet
22 Ekim 2014, 01:05
;3463723']Ergo dan fiyat almadan sigorta yaptırmayın derim. motosiklette en hesaplı firma. denemesi bedava :)

Kesinlikle haklısınız. Sigortam.netten en uygun 270TL Anadolu sigorta çıktı. Ergo'dan fiyat aldım 125TL inanılmaz. Ergo'dan yaptıracağım tabi ki. :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Trafik sigortası sizin hasarınızı karşılamıyor en uygun hangi sigorta veriyorsa ona yaptırmak mantıklı, yine de siz bilirsiniz. Sorunuzun cevabı Sigortam.net güvenilir mi evet güvenilir 9-10 yıldır arabamın kaskosunu yaptırıyordum. Son 3 yıldır bıraktım çünkü artık ucuz fiyat veremiyorlar.

C.Kaan
22 Ekim 2014, 01:16
Herhangi bir sigortacıya gittiğinizde'de zaten bir çok firmadan fiyat istiyor, her şeyi internetten yapalımda sigortacılar taş'mı yesin ? :)

yeknet
22 Ekim 2014, 01:33
Herhangi bir sigortacıya gittiğinizde'de zaten bir çok firmadan fiyat istiyor, her şeyi internetten yapalımda sigortacılar taş'mı yesin ? :)
herhangibir sigortacı dedikleriniz 1 en fazla 2 acentelik alabilir. Bir çok sigorta acenteliği varsa zaten sigortam.net gibi bir şeydir. Siz şimdi bir Anadolu sigorta acentesine gittiğinizde Aksigorta'dan teklif verebilir mi? veremez. Taş yesin konusuna hiç girmeyelim, avm, market bakkal'dan çıkarız sonra.

F54
22 Ekim 2014, 01:38
beyler 2 ay için de 2tane sigorta yaptırdım model marka fark etmez 2 side 50 tl biri 54 biri 59 plaka
yaş 31 :P
kaza yok
bizim bi abi tenere 1200e 2012 mod 37 tl ye yaptırdı
model marka ya takılmayın yani

ERGOOOOOO

eraksoy
22 Ekim 2014, 10:40
herhangibir sigortacı dedikleriniz 1 en fazla 2 acentelik alabilir. Bir çok sigorta acenteliği varsa zaten sigortam.net gibi bir şeydir. Siz şimdi bir Anadolu sigorta acentesine gittiğinizde Aksigorta'dan teklif verebilir mi? veremez. Taş yesin konusuna hiç girmeyelim, avm, market bakkal'dan çıkarız sonra.

Sorunuzun cevabı evet verebir.

Nasıl verir? Sigortacılar kendi acentelikleri dışındaki acenteler ile aralarında paslaşırlar, (Bu paslaşma işlemi müşteri portföyünü büyütmek ve bir sonraki yıl için müşteriyi kaybetmemek amacıyla yapılır. ) siz poliçe bilgilerinizi verdiğinizde acente gtalk yada benzeri bir program ile diğer kullanıcılara mesaj atar ve fiyat ister, sonra kendi sigorta şirketinden hesaplama yapmaya başlar, zaten kendisi hesaplamayı bitirirken diğer acentelerden de fiyatlar gelmeye başlar, müşteri bu arada çayını içmektedir ve fiyat beklemektedir.
Acente ekranda gördüğü fiyatları müşteriye bildirir ve müşterinin istediği poliçe ile işlem biter.

Sigorta acenteleride tüm şirketleri bünyesinde bulundurmak isterler ama buna her sigorta şirketinin istediği aylık bir kota olduğundan ve bu kotaları doldurmak küçük sigortacılar için zor olduğundan bu şekilde müşteri portföyünü korumaya çalışmaktadırlar.

Sinan Aksu
22 Ekim 2014, 14:32

Verebilir.

Sigorta acentası dediğiniz şirket, Tek bir markanın tekelinde çalışmaz.
Zaten tek bir markanın tekelinde kalırsa o acentanın kirasını bile karşılayamaz.
Size 3-5 farklı şirketten fiyat teklifi sunar. Siz hangisini isterseniz onu seçersiniz.

Sercesh
22 Ekim 2014, 15:48

Bizim elimizde 12 şirket var, fakat biz müşteriye 15 diyoruz çünkü 3 şirketin fiyatlarını dışarıdan alıyoruz. İş yaptığımız Halk sigorta var adam sadece Halk acentesi 12 şirket fiyatı alıyor bizden

DARKSTAR54
22 Ekim 2014, 16:04
Bu konuda şunu önce lütfen netleştirelim bende sigortacayım , insanlarda şu kanı var arkadaşıma şu fiyat denmiş, iyi güzel kardeşim de o ona denmiş sana da aynı fiyat olur anlamına gelmez. Kriterler Yaş, Plaka , ildeki araç sayısı, ilk araç olup olmadığı, indirim hk. varmı diye gider. Kimse ben o zaman kazıklanmışım demesinin bir anlamı yok.. 30 küsür sigorta şirketi var en ucuzunu arayıp bulmak size kalıyor..

ekremsarı
22 Ekim 2014, 19:05
Arkadaşlar selamlar. Zorunlu trafik sigortası için bugün aldığım KUBA Rainbow motoruma farklı fiyatlar aldım. 580 lira verende oldu 230 lirada. Yinede 100 cc motor için fazla geliyor bana bu fiyat. İzmitte ikamet ediyorum. Daha uyguna bildiğiniz bir yer varmı İzmit te ?

C.Kaan
22 Ekim 2014, 19:54

Tabi'ki verebilir Groupama sigortaya gidiyorum yaklaşık 5 - 10 tane firmadan fiyat alıyorum en uygun fiyatlı olanı yaptırıyorum, sigortacım'da tanıdık kendi priminden'de biraz kısıyor 2 ekmek parasına sigorta yaptırıyorum hem arabaya hem motora :mrgreen:

telike
22 Ekim 2014, 20:00
HDI sigortadan şu anda en uygun rakamı aldım bilginize arkadaşlar.

helin126
22 Ekim 2014, 20:25
neden sigorta fiyatları bu kadar farklı olur? benim sıfır 125 ybr ankara plaka 101 tl..ankaradan bir arkadaşın Konya' da sigortacılık yapan bir arkadaşından telefon, kredi kartı ve mail le 3.5 dk da yaptırdım.. ben pek genç değilim ve kadın olduğum için de biraz uygun bir sigorta olmuş olabilir.. ama sizinkilerde çok pahalıymış..isteyene buradan telefon nosunu yazabilirim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

hakan mirza 0555 573 12 02.. konya..

TEMBEL
22 Ekim 2014, 23:20
Hocam ben arabanın kasko + trafik ve motorun trafiğini de ilk kez bu yıl olmak üzere toplam 6 tane sigorta satın aldım buradan. otomobil için kesinlikle öneririm ama motorsiklet için eğer acentelerden iyi fiyat alamazsınız buraya bir başvurun. ben 195 liraya sigortam.net te yaptırdım. sağolsun satıcı arkadaşta çok ilgiliydi.

Karalı
22 Ekim 2014, 23:58
Sigortan.net kredi kartı bilgisini istiyor guvenlimidir