PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TAVSİYE....

emre2004
21 Ekim 2014, 13:09
Merhabalar,
Arkadaşlar çocukluğumdan beri motosiklet üzerindeyim gözünü sevdiğimin mobileti mzler jawalar akabinde scooter 2010 dan beride çelik F5 150cc var hiç biri 600 lük bir motor yapmaz kademeli yükseltmek konusunda çok yorum okudum ama biraz maddi biraz manevi konulardan dolayı Honda CBR 600 RR düşünüyorum. İnşallah alınca bir anda trafiğe çıkış yapmayacağım uygun olursa eğitimi de almayı düşünüyorum. Şimdiden Teşekkürler yorumlarınız için :)

viperking
21 Ekim 2014, 14:14
Sen kararını vermişsin hayırlı olsun diyelim,

Ama motor tecrüben olsa da hiçbiri sana SS tecrübesi kazandıracak motorlar olmamış. Hele ki oturuş pozisyonu olarak. Ben yine de SS oturuşlu, daha düşük hacimli bir motor almanı (YZF R125 veya Hyosung Gt250R) ve tecrübe edindikten sonra 600cc ye geçmeni öneririm.

Yok illa 4 silindir 600cc istiyorsan 600RR değil CBR600f daha uygun olacaktır

gursus
21 Ekim 2014, 16:27
Sen kararını vermişsin hayırlı olsun diyelim,

Ama motor tecrüben olsa da hiçbiri sana SS tecrübesi kazandıracak motorlar olmamış. Hele ki oturuş pozisyonu olarak. Ben yine de SS oturuşlu, daha düşük hacimli bir motor almanı (YZF R125 veya Hyosung Gt250R) ve tecrübe edindikten sonra 600cc ye geçmeni öneririm.

Yok illa 4 silindir 600cc istiyorsan 600RR değil CBR600f daha uygun olacaktır

tavsiye ye bak 600f daha uygun muş, 600f ile 600rr arasında normal bir kullanıcının anlayacağı bir fark yoktur,

viperking
21 Ekim 2014, 17:04
illaa 600 lük olacaksa diye bu tavsiyeyi verdim, beni eleştirmek yerine daha uygun bir tavsiyeniz varsa duymak isteriz

Sokollu
21 Ekim 2014, 17:22
Maddi konulardan ötürü 600RR alabilirsin tabi parayı bas hayabusa al , ama manevi neden ne demek ?

En az 16bin TL para çıkman gerek bu makinayı alman için, "uygun olursa" eğitim almayı düşünüyorum ne demek ?

Tavsiye : 150cc ile 250cc motor arasında ivmelenme açısından ciddi fark vardır. Vakit kaybı olarak gördüğün 250cc klasmanındaki ss motorları yıllardır kullanan kişiler var.

YouSuffer
21 Ekim 2014, 17:54
Al bi hyosung gt250r bikaç sene kullan 600rr ile hatanda sonucu çok acı olur ve o hatayı elbet yaparsın direk geçersen.

emre2004
22 Ekim 2014, 00:04
Cümlede eksiklik var kusura bakmayın bu zamana kadar kademeli yukseltememin sebebi maddiyi anlamissiniz dir manevi aile baskısı idi
Şuan maddiyi çözdüm hayabusa cok güzel olur ama bir anda o kadar büyütmek de doğru değil ben 250 lik motoru kucumsemedim kullandım da şuan sıfır bir makina almayı ona göre kıyafet ve zamanım uygun olursa eğitim almayı düşünüyorum onunda araştırmasını yapıyorum bildiğiniz bir eğitim merkezi varsa istanbulda yönlendirebilirsiniz

ilkerakdag
22 Ekim 2014, 00:57
Cümlede eksiklik var kusura bakmayın bu zamana kadar kademeli yukseltememin sebebi maddiyi anlamissiniz dir manevi aile baskısı idi
Şuan maddiyi çözdüm hayabusa cok güzel olur ama bir anda o kadar büyütmek de doğru değil ben 250 lik motoru kucumsemedim kullandım da şuan sıfır bir makina almayı ona göre kıyafet ve zamanım uygun olursa eğitim almayı düşünüyorum onunda araştırmasını yapıyorum bildiğiniz bir eğitim merkezi varsa istanbulda yönlendirebilirsiniz

Honda Güvenli Sürüş,GİS Akademi.

emre2004
22 Ekim 2014, 22:09
Teşekkürler