PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriaj ı sert bıraktığımda ses geliyor..

BuRaKKK333
20 Ekim 2014, 22:48
Arkadaşlar 2014 model tvs apache aldım daha 3 gün oldu ve debriaj a basıyorum gaz veriyorum ve debriaj ı sert bir şekilde bıraktığımda cırrtt diye bir sürtünme sesi geliyor neden olabilir acaba??

Kur4y
20 Ekim 2014, 23:20
Hayırlı olsun bu konu hakkında bilgim yok Servise götürmelisin motoru. Bende yeni bir motor aldım benim sorunum ise Ön Fren diskinden seyir halindeyken gelen ses :)

canerol
20 Ekim 2014, 23:27
debriyaja basıp neden gaz veriyorsun..hangi viteslerde hangi hızlarda oluyor..
1.2. viteste düşük hızda yapıyorsan zincirde gevşekse çat diye zincir şaseye vurabilir..

Hayırlı olsun bu konu hakkında bilgim yok Servise götürmelisin motoru. Bende yeni bir motor aldım benim sorunum ise Ön Fren diskinden seyir halindeyken gelen ses :)

yeni derken sıfırmı..balatan kalitesiz veya yeni ise ses yapabilir..balatayı söküp ince bi zımpara atıp takarsan düzelir.

Kur4y
20 Ekim 2014, 23:50
yeni derken sıfırmı..balatan kalitesiz veya yeni ise ses yapabilir..balatayı söküp ince bi zımpara atıp takarsan düzelir.

Evet sıfır motor servis 3-4 gün kullan yeni oldugu için normaldir dedi . eğer düzelmezse servis nasıl bir yol izleyebilir ?

phradrel
21 Ekim 2014, 09:46
debriyajı olması gerektiği gibi kavramayı özenle yaptıktan sonra bırakınca da aynı sesi çıkarıyor mu? sert bırakmaktan kastın gerçekten elinden pat diye bırakmaksa zaten debriyajı balatalarını yakında dağıtırsın :)

ben dağıttım oradan biliyorum.

tekoklava
21 Ekim 2014, 10:52
Arkadaşlar 2014 model tvs apache aldım daha 3 gün oldu ve debriaj a basıyorum gaz veriyorum ve debriaj ı sert bir şekilde bıraktığımda cırrtt diye bir sürtünme sesi geliyor neden olabilir acaba??

bak cevabı kendin vermişşin