PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriajı bıraktığımda ses geliyor.. yardım lütfenn

BuRaKKK333
20 Ekim 2014, 22:39
Merhabalar herkese.Arkadaşlar motorumu yeni aldım 2014 apache tvs rtr150 Debriaj a basıyorum ardından gazı verip debriaj ı sert bıraktığımda cırttt diye bir ses geliyor ne olduğunu anlayamadım yardım edermisiniz..

mterayes26
21 Ekim 2014, 06:13
yeni motoru servıse gotur ve para verme

emre186
24 Ekim 2014, 19:16
Dişliler birbirine geçerken bu işlem yavaşça yapılırsa dişlerin birbirine sürtmesiyle bu ses gelmiyor muydu ? ben mi yanlış biliyorum ?

manofsteel
24 Ekim 2014, 20:58
Dişliler birbirine geçerken bu işlem yavaşça yapılırsa dişlerin birbirine sürtmesiyle bu ses gelmiyor muydu ? ben mi yanlış biliyorum ?
Evet doğru biliyorsun. bence motoru hemen servise götürmelisin,debriyajı çok hızlı bırakıyorsan da olabilir...

emre186
25 Ekim 2014, 00:24
Evet doğru biliyorsun. bence motoru hemen servise götürmelisin,debriyajı çok hızlı bırakıyorsan da olabilir...

sorun zannettiği şeyi yaşayan ben değilim de, dişli sürtme sesine diyor gayet normal dediği sesin gelmesi, dişler gediğini bulup birbirine geçiyor, birbirine geçene kadar da dişler sürttüğünde cıırrtt eder NORMAL. Debriyajı normal bırak gelmediğini görürsün. drag yarışçısı değilsin yani :)

mterayes26
26 Ekim 2014, 05:37
sorun zannettiği şeyi yaşayan ben değilim de, dişli sürtme sesine diyor gayet normal dediği sesin gelmesi, dişler gediğini bulup birbirine geçiyor, birbirine geçene kadar da dişler sürttüğünde cıırrtt eder NORMAL. Debriyajı normal bırak gelmediğini görürsün. drag yarışçısı değilsin yani :)

motorların anası ağlıyor