PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsiklet ön Fren diskten gelen ses

Kur4y
20 Ekim 2014, 22:08
Arkadaşlar s.a Yeni bir motor aldım 150cc Kanuni Leopard şu an 129KM'de Sorunum yolda giderken Yada düşük hızla giderken daha çok hissettim ön fren diskinden ses geliyor (gıcırdama , Gocurdama) Bu Durum sinirimi bozuyor Servise götürdüm Balataya söküp bir kaç yağlama işlemi yaptı Temizleyici Sprey kullandı . 2-3 Gün kullan Motor yeni oldugu için normaldir dedi. 2-3 gün sonra ses devam ederse Nasıl bir yol izlenmeli ? düşük hızda ses geliyor mesela Ön Freni çok ama çok az sıktıgım zaman ses kesiliyor. Teşekkürler:silent:

mehmetenis
20 Ekim 2014, 22:40
Hayırlı olsun paşam,Allah kaza bela vermesin,Büyük ihtimalle senin motorun ön balatalar sesi yapıyor. Servis doğru söylemiş biraz balatalar diske disk balatalara alışması gerekiyor, eğer fren yapmada sorun yok ise kafaya takılacak bir problem değil

TIGERSHARK
20 Ekim 2014, 22:44
balatalar yeni olduğundandır ,bu arada akçay edremit güzel yerler'de yaşıyorsun :))

Kur4y
20 Ekim 2014, 22:47
Cevapladığınız için teşekkürler . Frenlemede hiç bir problem yok , sadece takıntılı olduğum için sese kafayı takmış durumdayım , 1-2 hafta kullanayım servisin dediği gibi . peki belli bir alışma dönemi süresi varmıdır ? balatanın diske , diskinde balataya alışma süresi varmıdır ortalama Km mesafesi vesayre ¿? bu ses dışında motorda bir sorun yok plakayı bugün çıkardım servise taktırdım orada demişti 2-3 gün kullan ses geçmezse gel bakarız dedi.. ses geçmezse servisteki halil abi nasıl bir adım izleyebilir ? bir fikrin düşüncen varmıdır

Vintage
20 Ekim 2014, 22:51
Kompressor cihazları olur. Hani şu bisikletçilerde tekere hava bastıkları sistem. Biraz daha büyüğü olur motorcularda. Birde onun tabancaları vardır. O tarz böyle basınçlı hava üfleyen bir sistemle balatalarının sağına soluna iç tarafına hava sık. Toz çıkacaktır. Toz bitene kadar devam et. Bu problemi bir süreliğine çözer. Böyle nerede nasıl kullandığına görede 2-3 haftada ayda 2 ayda birde sıkarsın. Fren balata temizleyiciyi ben kullanıyorum ama pek bi etkisini göremedim. Kompressor cihazı daha etkili. Benim motorda yapıyor bazen. Onda bir problem yok. Bu arada motorun hayırlı olsun. Kazasız belasız binersin inşallah.

Kur4y
20 Ekim 2014, 22:55
evet basınçlı hava veren bir cihaz Serviste Mevcut sanırım belli bir süre sonra geçmezse dediğin hava basınç olayını uygulayabilirler .. teşekkür ederim Bundan önceki motorumla kaza yapmıştım askerden gelmiştim 2inci günde bir jeep arabaya Kipanın önünde arkadan vurdum ayagım yarılmıştı sol Kolum kırılmıştı . motoru yaptırmıştım ama soğumuştum şimdi bu motoru aldım sorunum belirttiğim gibi ön diskten gelen ses , velhasıl kazadan sonra daha dikkatli oldum teşekkür ederim

Tİme_shİft42
20 Ekim 2014, 23:11
Yıkamacılardan basıçlı su tuttur

Kur4y
20 Ekim 2014, 23:15
Yıkamacılardan basıçlı su tuttur

Bu öğlen uyguladım basınçlı suyu Motoruda temizledim kendine geldi. 2-3 gün sonra servise bidaha gideceğim ses geçmezse Yeni motorda Disk yada Balata değişimi yapılırmı ? yada başka bir metod varmıdır. Teşekkürler