PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza yaptım motor şase kırıldı

bazokka
20 Ekim 2014, 21:13
Merhaba arkadaşlar birşey sormak istiyorum motorla kaza yaptım şase kırıldı ön takımdada sıkıntılar çıktı. Servise götürdüm 6.450 masraf çıktı. Motor şase değiştikten sonra ruhsata işletme olayları kaç tl tutuyor. Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

sedat_57
20 Ekim 2014, 21:38
Merhaba arkadaşlar birşey sormak istiyorum motorla kaza yaptım şase kırıldı ön takımdada sıkıntılar çıktı. Servise götürdüm 6.450 masraf çıktı. Motor şase değiştikten sonra ruhsata işletme olayları kaç tl tutuyor. Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Şaseyi servis senin için fabrikadan isterken senin mevcut şase numaranı oraya belirtip gelen şase senin motoruna özel gelmiyor mu ne ruhsata işletmesi anlayamadım LPG mi bu :sunny:

bazokka
20 Ekim 2014, 23:19
Yok hocam şase numarası yeni olarak geliyor ona yeni numara falan basılıp tekrar muayeneye falan giriyor ve ruhsata işleniyor

eraksoy
21 Ekim 2014, 00:10
Servis faturası ile ek-1 belgesi doldurup muayeneye gidersiniz muayene şaseyi teapit eder. Sonra gidip ruhsatı değiştirirsiniz. Diye düşünüyorum.

bazokka
21 Ekim 2014, 09:12
Servis faturası ile ek-1 belgesi doldurup muayeneye gidersiniz muayene şaseyi teapit eder. Sonra gidip ruhsatı değiştirirsiniz. Diye düşünüyorum.

Hocam dediğiniz gibi ise bir fiyat tutmuyor servis Ruhsat işletmeye 1770 tl yazmış oda bende bilmiyorum tam fiyatı sigortaya vermek için böyle yazdım dedi ondan bi merak ettim

sedat_57
21 Ekim 2014, 09:27
Motorunuz ne acaba şase parası olmasın o rakam

DARKSTAR54
21 Ekim 2014, 11:10
Motor, Şase yada renk değişikliğinde muayene parası ve ruhsat yaprak parası verirsiniz muayene 70 küsür olması lazım 100 tl de yaprak parası işte tutar bu, geriye kalan parça ve işçilik olur......

bazokka
21 Ekim 2014, 20:46
Motorunuz ne acaba şase parası olmasın o rakam

Yok hocam motor honda cbr250 şase fiyatı 850 tl işçilik 850 tl birde diğer işler var oda ruhsata işletme işleriymiş oda 1770 tl yazıyor eksperraporunda

hayko5
21 Ekim 2014, 21:01
Gecmis olsun bende kaza yaptım şase yamuldu sandım ama Rot yamulmus.

eraksoy
21 Ekim 2014, 21:07
http://www.tuvturk.com.tr/tespit.aspx adresini bir inceleyin, ek1 e de gerek yok sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Birde şase değişimi için randevu istenince aşağıdaki evraklar isteniyor.
Şase Değişimi İşlemiİstenen Belgeleri ve Önemli Not kısmını Okuyup "Devam Et" Butonuna Basınız
Gerekli Belgeler:
Şase Tadilatı var ise TSE Onaylı Plan-Proje ve Tadilatı Gösterir Fatura
Muayene İstasyonu Tarafından Tespit
Teknik Üniversitenin Raporu (Tadilat Yok İse Rapora Gerek Yok)
Trafik Birimince Şase Numarası Çakılacak
Muayene İstasyonu Tarafından Tespiti Yapılacak.
Önemli Not:
- Araç sahibinin veya vekilinin, TC. Nolu kimliğinin ve Fotokopisinin yanında bulundurması zorunludur.
- Şirketler için: Bulunduğu yıl içerisindeki Faaliyet belgesi, sicil gazetesi ve imza sirkülerinin getirilmesi gerekmektedir.(2014)
- Vekâlet ile yapılan işlemlerde vekâletname aslının ve fotokopisinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
- Vekâletnamede, vekilin araç ile ilgili yapacak olduğu işlem açıkça belirtilmelidir.
- Araç Tescil Belgesi Ücreti: 69,50 TL
- Motorlu Araç Trafik Belgesi Ücreti: 92,50 TL
- Aracın MTV Borcu Olmayacak Ve Geçerli Sigortası Olması Gerekmektedir

burak5353
21 Ekim 2014, 21:09
şase kaynak edenlerde oluyor illa yenisinimi alcan