PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor almak ve satmak zor iş arkadaş

hasbicocuk
18 Ekim 2014, 22:01
Arkadaşlar hemen konuya gireceğim bir yakınımın yaşadığı şeyi sizlerle paylaşacağım ilk motoru bi sukuter mondial marka 2 .el olarak bi vatandaştan alıyor işleri yoğun olduğu için güveniyor göstermiyor neyse ondan sonra yandım anam demeye başlıyor ,orası burası derken bi dün ya masraf ediyor tabi satan adamları arıyor telefonu ne açan var ne arayan sonra onu yok pahasına formlarımızda da adı geçen ismini vermim bi satıcıda takas ediyor uçuk bi fiyata yamaha ybr alıyor tabi satıcı çok affedersiniz k..lıyor,ama yılmıyor hele bide rüzgarı yemeye başladı ya tadını alıyor popişkosu tadını aldı ya pireleniyor cc büyütmeye karar veriyor bütün 2.el satmak isteyenlerin olduğu gibi malum siteden satıyor o arda takas dedikçe çok ilginç fiyat teklifleri alıyor :)yarı fiyatı tabi nerdeyse neyse bizimki motorunu satıyor o siteden tekrar bi x city almaya karar veriyor .öniz motorda buluyor arıyor pazarlık falan derken firma sahibi orijinal çantasıyla en son şu fiyat olur diyor anlaşıyorlar .Motoru almak için kıtalar arası yoğun bi mücadeleden sonra firma sahibiyle görüşmeye gidiyor, ancak ilginç şeylerle karşılaşıyor telefonda konuşulanlarla alakası olmayan yüksek fiyatlar söyleniyor fatura kesemeyeceğini kredi kartı ile falan ödeme olamayacağını fiyatta da konuştuğu rakam olamayacağını söylüyor motorda orda yok üstelik neyse motorun ünlü bi sanatçının olduğunu çekime gittiğini yarın geleceğini söylüyor uzun konuşmalardan sonra tamam diyor telefonda konuştuğumuz fiyat olsun nakit olarak alacağını motorunda yarın geleceğini söyleyerek alıcı oradan ayrılıyor tabi tekrar kıtalar arası uzuuuun bi yolculuktan sonra eş dosttan paraları topluyor hatta kardeşini de yanına alıyor( bak çok para verip güzel bi motor alacağını gösterecek ya :) ) sabah dükkanın önüne dikiliyor oda ne dükkan kapalı gelir gelir diyor saat 9,10,11 neyse arıyor 1 saat e gelirim diyor tabi saat 2 geliyor dükkanı beraber açıyorlar motor orda ama konuştukları orijinal yamaha çantası yok satıcını övee öve bitiremediği dün ya para dediği çanta gitmiş başka çanta gelmiş ona da peki
diyorlar tamam konuştuğumuz gibi satışı yapalım derken satıcı olmaaaaz diyor neden üste 250 daha vereceksiniz neden diyorlar benim para kazanmam lazım diyor iyide konuştuk anlaştık hatta sanatçıdan ben şu kadara aldım şu kadarda kazanıyorum demiş bizimkilerde tatbikî kazanacaksınız demiş olmasına rağmen o parayı bile değiştirerek sanatçıdan da sizden de daha alacağım demiş .
o da ne satıcı ya bunun etik olmadığını esnaflıkta ne konuşulduysa o olmalı dendiğin de filim kopmuş kendisini hele bilmem hangi yarışmalar katıldığını büyük satıcı olduğunu falan tafralarıyla bi güzel bizimkilerini paralamış ister alın ister almayın havaları ile dedim ama şimdide böle diyorum demiş tabi bizimkiler delirmiş bu nasıl iş nasıl bi ticaret anlayışıdır bu diyerek almamışlar tabi çıkmışlar ama esas dışarıda devam etmiş filimin en güzel yanı iki kardeşin hikayesi sen delimisin motora binmekle alırken uğraş (hemde paranla )aldın diyelim trafik şubede uğraş aldın tamirde uğraş hadi oldu şoförlerle ,yollarla uğraş kızdın yada değiştireceksin satarken uğraşşşşş ya delimisin senin araban var bin araban ya bak ne koruma ne kask ne dizlik ne bot var AKILLAN ARTIK :(
TABİKİ HAYIR DEMİŞ İNATLA RÜZGARA DEVAMMM...( YA BU BENİM AHBAP AKILLANMAZZZZZZZZZZZ)

MuttFTS
18 Ekim 2014, 22:29
Keske nokta, virgul gibi Turkcemizdeki imla kurallarindan haberiniz olsaydi.

umuttuna
18 Ekim 2014, 22:34
O değilde nasıl bir esnaflık anlayışıdır bu bide arkadaşınız bu kadar yalanın üstüne hala nasıl almaya niyet ediyor o da hayret

eraksoy
18 Ekim 2014, 23:10
Bunlara esnaf denmez, Böyle dolandırıcılara prim verilmemeli,

ahmet0021
18 Ekim 2014, 23:46
Ben yazdığından bişi anlamadım pipişko ne demek

Bune
18 Ekim 2014, 23:52
Yazı beni yordu açıkçası hocam ya çok dolusun yada çok heyecanlısın yazdıklarını bir daha okursan dediklerimi anlayacaksın.

hasbicocuk
18 Ekim 2014, 23:53
yani poposu arkadaşım ya tamam anladık Türkçe dersimiz zayıf ta esas konu o değil

TIGERSHARK
19 Ekim 2014, 10:28
halk dilinde böylelerine keriz diyorlar

Sinan Er
19 Ekim 2014, 12:31
Sen o firmanın adını adresini burda paylaşmalısın. Kimmiş neymiş nerdeymiş.

Böyleleri yüzünden esnaflık değil dolandırıcılık yapanlar artıyor.

hasbicocuk
19 Ekim 2014, 14:58
Sinan bey var ki ÖNİZMOTOR Kadıköy'de yazıda da var fark etmemişsiniz galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

TIGERSHARK haklısınız ben ce de adamın ( satıcının ) face sayfasına baktım abim afili ya galiba ona aldandılar sanırım demek ki bu işler görüntüyle olmuyor görüntü yanılta biliyor

sedat_57
19 Ekim 2014, 15:11
Bu arkadaşın parası çokmuş başka bi açıklaması yok..

hasbicocuk
19 Ekim 2014, 15:28
sedat bey çok parası yok da insanlara çok güveniyor hala insan olduklarını sanıyor

Karalı
19 Ekim 2014, 15:37
Motosiklet mağazasından motor almak sıkıntı cbr125 vardı sahibindende bir saate sattım:)

SCelen
19 Ekim 2014, 15:45
Arkadaştaki sorun tek sorun sabırsız aceleci olması, biraz sabır ile araştırsa yada para koysa kenara bunların hiç birini yaşamazdı. Bazen bende de oluyor bu acele olsun hemen olsun düşüncesi ama ne zaman olduysa hep zarar ettim.

banro
19 Ekim 2014, 16:11
Acele etmeye gelmez. Motora bakmadan da pazarlık olmaz. Bu hafta cbf150 bakmaya gittik, ilanda pırıl pırıl ama motora bir gördük haşat, eyvallah dedik gittik.Parayı hazırlayın, sakin sakin araştırın.İlanlardaki fiyatlarda %10-15 pazarlık payı vardır,uygun motoru bulur alırsınız.

moturmotur
19 Ekim 2014, 17:02
Motora bakarsın fiyatı anlaşırsın al gülüm ver gülüm. Ne öyle sazcı ,sözcü 2 saate gelir 1 saate gelicek yok efenim 250 daha ver böyle yalancı adamların yüzüne birader ne elin ayağın oynuyor adam gibi satıyorsan sat satmıyorsan işim gücüm var diyeceksin çekip gideceksin.
Ticaret işi ciddi işdir. Öyle güvenmeyle ,samimiyetle ,arkadaş işi , amcaoğlu derseniz çok kaybedersiniz çünkü nedenmi işin içinde para var insanların birbirlerini para için ezdiği dünyada hislerin yok olduğu sırf daha çok para kazanmak için nerden çarparım nerden eksiltirim diye hesap ettiği şu alemde yalancı düzenbaz adamlara yem olmamak için böyle adamlara sert olmak gerek...