PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hırsız, motora musallat olmuş, verdiği zararlar ?

freemo716
18 Ekim 2014, 12:54
motoru daha yeni almıştım , daha tam inceleyemedim , akşam iş çıkışı geldiğimde farkettimki, kilidini taşla kırmaya uğraşmışlar
eve taşıdım motoru , giriş katı olduğu için , ama şöyle bir sıkıntı var , anahtar kısmında , nedir bu ?
http://i.imgur.com/M6ynOuG.jpg

MD.Murat
18 Ekim 2014, 13:03
Motora bir kilit , alarm ve alarmli disk kilidi takip kilitle sabit bir yere baglamak gerekiyor.bi de ustunu brandayla ortmelisiniz.

freemo716
18 Ekim 2014, 13:08
Motora bir kilit , alarm ve alarmli disk kilidi takip kilitle sabit bir yere baglamak gerekiyor.bi de ustunu brandayla ortmelisiniz.

hocam , motoru eve aldım da, bu anahtar kısmında şey nedir ? acaba üstünde bir kapak vardı da onu mu kırdı , ya da birşey mi sıkıştırmış içine ?

A.Volkan
18 Ekim 2014, 13:12
Üstat geçmiş olsun motorunuzun markası ne yenisiyle karşılaştırın aradaki farkı bende merak ettim tornavida falan mı sokmuş acaba zorlamak için?

xxxonepirxxx
18 Ekim 2014, 13:20
istanbulda kaliteli alarm taktıra bileceğim bir yer var mı ?

Zuzuuw
18 Ekim 2014, 13:26
İnsan kendi motorunu bilmez mi orada ne vardı ne yoktu ?

6'gen olan anahtarla o kapağı açacaksın işte, adam taşla falan vurmuş, açamamış, kırmış orayı.

freemo716
18 Ekim 2014, 14:44
İnsan kendi motorunu bilmez mi orada ne vardı ne yoktu ?

6'gen olan anahtarla o kapağı açacaksın işte, adam taşla falan vurmuş, açamamış, kırmış orayı.

arkadaşım , motoru yeni aldım diyorum , okumadan cevap veriyorsunuz, daha 2. kontrol edişimde motoru , farkettim bu durumu ,
ilk incelemem zaten motoru sıfır alırken binmem sırasında olmuştu
yani benim aklıma gelmedi mi zannediyorsun 6gen... zaten oraya bakan herkes 6genli birşeyle açılacağını düşünür
ama açılmıyor işte, motorun üzerinde zaten var mıydı , acaba üstünde kapak vardı da onu mu kırdı, birşey mi sıkıştı , onu çözemedim

Zuzuuw
18 Ekim 2014, 15:11
arkadaşım , motoru yeni aldım diyorum , okumadan cevap veriyorsunuz, daha 2. kontrol edişimde motoru , farkettim bu durumu ,
ilk incelemem zaten motoru sıfır alırken binmem sırasında olmuştu
yani benim aklıma gelmedi mi zannediyorsun 6gen... zaten oraya bakan herkes 6genli birşeyle açılacağını düşünür
ama açılmıyor işte, motorun üzerinde zaten var mıydı , acaba üstünde kapak vardı da onu mu kırdı, birşey mi sıkıştı , onu çözemedim

Ne okumayacağız ? Yeni al veya alma, hiç mi anahtarı sokmadın kontağa, hırsız bayinin içinde mi musallat olmuş motora ?

hakikiteker
18 Ekim 2014, 18:50
Hocam o shut yazan düğme sanırım anahtar yuvasının su alıp pas yapmaması için var olan mekanizmaydı, anahtar deliğinin ona basınca açılması lazım. Hırsız da tam sövmelik, halletmiş oraları. Civarda bu hırsızlık yaygınsa yine gelir o benden söylemesi baya bi inat etmiş çünkü o***** neyse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

http://www.altinelbiseliadam.com/kymco-downtown-300i/

aha buldum aynından, 2:15

antilop_skul
18 Ekim 2014, 19:16
bak dostum motorunun anahtarinin ust plasyik kismi varya orada 6 gen cikinti var onu sok cevir sonra anahtar deligi acilacak motorun spacy falanmi orjinal anahtarinin ustndeki 6gen plastikle acilir baskasiyla acamassin vede o kilidi kurcalamadinlar diye yapilan bise

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

image5.sahibinden.com/photos/57/38/99/big_133573899btw.jpg su reaimdeki anahtara bak ust kisimdaki cikinti yer

telike
18 Ekim 2014, 19:37
anahtarının plastik kısmında 6gen bir bölüm var onunla anahtar girişini açıp kapatabiliyorsun. bu tür hırsızlıkların önüne geçebilmek adına
eğer o 6gen kısmı diyorsan bu. keşke benim motorumda da olsa.

GB79
18 Ekim 2014, 19:39
Arkadaşlar, tartışma çıkarmak istemiyorum ama arkadaşın sorduğu o altıgenli kısım değil, aşağıdaki parçayı soruyor sanırım. Bu konuda yardımcı olacak birisi var mı?

antilop_skul
18 Ekim 2014, 21:42
tamam iste o 6 gen aciyor ordaki kucuk pime dokununca otomatik kapaniyor

freemo716
18 Ekim 2014, 22:29
tamam iste o 6 gen aciyor ordaki kucuk pime dokununca otomatik kapaniyor
evet, aynen öyle oldu , cevap veren diğer arkadaşlara da teşekkürler :)
burda lokanta servisinde çalışan bir motorcuya denk geldim ,sordum cevabımı aldım
ama orayı ben kapatmamıştım , akşam vakti motoru parketmiştim , demekki hayırsever bi vatandaş orayı kapatmış kurcalamasınlar diye
işin trajikomik yanı daha motoru alalı 2 gün oluyor, bunlar başıma geliyor :(