PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 9 aydan sonra tekrardan merhaba

egekrgz
18 Ekim 2014, 07:06
herkese günaydınlar hayırlı ve mutlu hafta sonları, 9 aydır yurt dışındaydım arkadaşlar sonunda döndük memlekete ve tabi gözümde her gün ayrı tüten motorumuda tozlu deposundan çıkarma vakti geldi. Yamaha yzf r125 sahibiyim 3 bin kmde aldım motoru 1500 de ben koydum üstüne 4 ayda sonra sehapaya kaldırıp cıktım yurtdışına siz tecrübeli arkadaşlara soruyorum sizce yarın napmalıyım çünkü uzun yol yapıcm pazar günü aksi bi durumla karşılaşmak istemiyorum motoru daha önce hiç bakımada sokmadım 5bin i yeni geldigi için geldigim zaman yaparım demiştim bulundugum yer küçük yerel bi kasaba malesef tecrübeli bi servis yok o yüzden herşeyi kendim yapıp izmire sağ salim ulaşmalıyım şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum:thumleft:

pelevenk
18 Ekim 2014, 11:01
9 aydir motor surmuyosan reflekslerini hatirlaman uzun bi sure alicak. Bu kisa surede hop hadi bakalim uzun yola cikalim demek bence yanlis.

Bakimi soruyosan yagini yag filtresini degistirmeni zincir gerginligini ve yagini kontrol etmeni lastik basinclari ideal hale getirmeni gerekirse hava filtresini ve bujisini degistirmeni yola cikarken de tanidigin bi markanin istasyonunda deponu fullemeni yolda da bu markayi kullanmani tavsiye ederim. Bir de mutlaka fren sivilarini kontrol et cikmadan

Tİme_shİft42
18 Ekim 2014, 11:03
Yağ değişimi , zincir gerginliğini ayarlama , zincir yağlama , hava filtresi kontrolü , lastik basınçları , wd 40 vs vs ,,

mephamd
18 Ekim 2014, 11:06
Yağ, zincir, lastik.

Maslak
18 Ekim 2014, 11:24
Saten adam yağ bakımına gidecek nasıl yağı değiştirip yola cıksın.. Bana kalsa sadece zincire bakarım yağ yoksa yağlarım varsa sadece lastik kont edip devam ederdim..

Darkcity2000
18 Ekim 2014, 12:31
Bir okulun bahcesinde yada bos bir opazar yerinde kapali alan manevra antremani yapman cok akillica olur...

egekrgz
18 Ekim 2014, 20:21
arkadaşlar hepinize candan teşekkürler gerekli bakımlarıkmı yaptırdım motul koymak istiyodum yamalube kalmış neyse bidaki 3bin kmye inşallah zincir gerginliğini zinciri yağlattım lastik basınçlarıda tamam yola hazırım sadece trafik biraz hızlı geldi reflekselerimde hiç bi sorun yok avrupaya nazaran insanlar daha bi güven vermeyici kullanıyolar inşallah kazasısz belasız veririm şu 300 km yi