PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Belediyesinin Hendek savaşı

Salih_T
17 Ekim 2014, 12:38
Ödüllü başkentimiz(!) Ankara Belediyesinin Motosiklet kullanıcılarına yönelik başlatmış olduğu Hendek savaşı,hiçbir önlem almaksızın.. şehrin tüm cadde ve sokaklarında devam ediyor.

Bu şekilde yaklaşık 14 ila 18 cm arası kanallara şehrin bir çok yerinde rastlanmakta. daha çok yola dikey olanlara alıştığımız için "hadi neyse" diyorum ama bu şekilde yola paralel olanlar motosiklet kullanıcıları tam bir ölüm tuzağı.. Resimde görülen kanallar 1 haftayı aşkın süredir açık. bazı yerler gelişi güzel kapatılmış. kapatılan yerlerde dahi kanal içine düşünce motosikletin dengesini kaybetmemeniz imkansız.

http://i.hizliresim.com/PE7yPQ.jpg (http://hizliresim.com/PE7yPQ)

http://i.hizliresim.com/5RNZMq.jpg (http://hizliresim.com/5RNZMq)

umuttuna
17 Ekim 2014, 12:55
Abi bu nedir ya sakami bu.memleket memlejet degildi insan caninin degeri olsun.yabanci memlekette bunun etrafinda 100 tane uyarici levha olur yaninda da onlarca adam bekler vatandasin biri zarar gormesin diye

uuyaniker
17 Ekim 2014, 13:14
Az vergi veriyoruz ya, buraya dus de sana masraf ciksin diyorlar.

oznkrçm
17 Ekim 2014, 13:27
Bunlar hep "Paralel Yapı"nın oyunları. Ciddi ciddi orada bir motorcu arkadaşımız kaza yapsa orada ne işin vardı, yola neden çıktın diyerek suçlu bulunurdu. Aksini düşünemiyorum çünkü öyle olsaydı o yol çoktan biz fark etmeden eski haline dönmüş olurdu.

YouSuffer
17 Ekim 2014, 13:35
Facebookta angaranın bugları sayfasına 5 dakika baksanız zaten ülke ne halde nasıl komedi bir yerde yaşıyoruz belli oluyor :)

smiles
17 Ekim 2014, 13:39
"Bunlar normal şeyler, dikkat edersen düşmezsin" diyen birileri mutlaka çıkacaktır.

agrasiwe
17 Ekim 2014, 13:40
Motor yolumu yapmislar helal olsun

Syanur
17 Ekim 2014, 13:50
Yeterince vergi vermiyorsunuz, sonra bıd bıd bıd... :farao:

kaanklky
17 Ekim 2014, 13:58
Ankara'nın Bug'ları

erro
17 Ekim 2014, 14:32
valla şehrin göbeği bile berbat yollara çukur ve hendeklere sahip...ana avrad hergün küfrediyorum

valadeut
17 Ekim 2014, 14:58
Motosiklet kullananları düşünmediklerinden herhangi bir işaret falan koymuyorlar. Keçiören de her yer böyle. Bir an önce bitse de kurtulsak şu fiber optik hattı.

Ramazan Can
17 Ekim 2014, 15:09
Az vergi veriyoruz ya, buraya dus de sana masraf ciksin diyorlar.
aynen öyle bak mantıklı...

GaCCaLL
17 Ekim 2014, 15:14
hocam resimlerden anlaşıldığı üzere görüntülerdeki çukur değil tellcom'un fiber hatları çekmek için açtığı kazılar bunda belediyenin bi suçu yok aslında ve çoğu yere de izin vermiyor esasen belediye bu tellcomculara bikaç gün içinde kapatılması lazım hatta önceki durumundan daha iyi olması lazım ki yüksek meblada ceza kesebiliyor belediye bu firmaya.
Yani açılan çukurlar uzun lafın kısası sizlere fiber hızında hizmet sağlanması amacıyla yabancı bir şirketin belediyeden güç bela izin alarak yapmış olduğu kazı çalışması :)
ha yukarıdaki resimlerde tam kapatılmış hali yok zaten tahminim ilk resimde ki harç denilen betonu atıyorlar ve donması-oturması için bikaç gün bekliyorlar sonrasında bildiğimiz kaymak asfat atmaları gerekiyor üstüne.ama sadece o bölge ve 15er cm çevresine.

smiles
17 Ekim 2014, 15:29
Bir kere de yanılayım yav :cat:

safakk
17 Ekim 2014, 15:49
şeytan diyor git döşedikleri kabloyu sök sanayide orda burda sat. bu şekilde adamlar kablomuz çalınacak korkusuyla bir daha açık bırakmazlar :pl: :queen:

tanertc
17 Ekim 2014, 15:55
Tamam duble yol olmuş işte. Sizde hiç bir şey beğenmiyorsunuz. :)

TEKNECI
17 Ekim 2014, 15:57
hocam resimlerden anlaşıldığı üzere görüntülerdeki çukur değil tellcom'un fiber hatları çekmek için açtığı kazılar bunda belediyenin bi suçu yok aslında ve çoğu yere de izin vermiyor esasen belediye bu tellcomculara bikaç gün içinde kapatılması lazım hatta önceki durumundan daha iyi olması lazım ki yüksek meblada ceza kesebiliyor belediye bu firmaya.
Yani açılan çukurlar uzun lafın kısası sizlere fiber hızında hizmet sağlanması amacıyla yabancı bir şirketin belediyeden güç bela izin alarak yapmış olduğu kazı çalışması :)
ha yukarıdaki resimlerde tam kapatılmış hali yok zaten tahminim ilk resimde ki harç denilen betonu atıyorlar ve donması-oturması için bikaç gün bekliyorlar sonrasında bildiğimiz kaymak asfat atmaları gerekiyor üstüne.ama sadece o bölge ve 15er cm çevresine.

benim de istedigim sokagi, caddeyi,
istedigim uzunlukta, ende, derinlikte kazasim var...
belediyeden bi tanidik bulsak
bunun bize oluru nedir?
:queen:

agrasiwe
17 Ekim 2014, 16:12
Tamam duble yol olmuş işte. Sizde hiç bir şey beğenmiyorsunuz. :)

İmzani begendim

shooter1
17 Ekim 2014, 16:17
bunlar ne olacak yolun kenarında, virajın ortasına hız kesici yol kasisi koyanlar var :jocolor:

Salih_T
17 Ekim 2014, 16:22
Motor yolumu yapmislar helal olsun

Evet.. :pr: direk tahtalı köye çıkıyor.. :queen:

Yeterince vergi vermiyorsunuz, sonra bıd bıd bıd... :farao:

daha 3 hafta öncede Belediye kapımın önüne saçma bi kaldırım yapıp yol yapım çalışmalarına katılım payı diye 583 TL istedi.. :pr:

Motosiklet kullananları düşünmediklerinden herhangi bir işaret falan koymuyorlar. Keçiören de her yer böyle. Bir an önce bitse de kurtulsak şu fiber optik hattı.

Burası da Keçiören...

Doğrudur bu kazıyı yapanlar belediye çalışanı olmayabilir.. Tahminim belediye asfalta açılan bu kanallar için para alıyordur. bedavaya izin mi olur.. :) O betonun donması da çok sürmüyor baya hızlı donuyor. Ama işçilerin belli bi çalışma sistematiği yok.. sorun biraz ondan kaynaklı gibi.. iş ve çevre güvenliği zaten hiç yok.. Belediye en azından kontrol etse, o da yok.. Belediye sadece para tahsilinde ve ceza kesmede varlığını hissettiriyor..

Belediye geçen ayda 2 hafta evimin önünü işgal etti. yapılan hizmet kimseyi hoşnut etmedi.. bi kaldırım yapıldı evlere şenlik.. Belediyenin çalışanı da olsa sonuç değişmiyor. Şikayette sonucu değiştirmiyor. Bu memnuniyetsizliğe karşın birde para isteniyor.. Benden istene 583 TL, Yan apartman 680 TL, Karşı apartman 700 TL, Çapraz sağ apartman 1.200 TL, yine şanslıyım yani en az benden istemiş. artık sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.. Birde peşin ödersem %25 indirimim var.. oh oh ooohh... Alıştık artık.. :)

http://www.motosiklet.net/forum/gundem-ve-siyaset/135925-belediyemiz-calisiyor.html

phradrel
17 Ekim 2014, 16:55
belediyenin suçu yok diyen hele bi beri gelsin. belediyeden habersiz kazı mı olur?

habersiz olursa belediye zabıtası ne halt yemeye var? sokakları kazılırken ne yapıyorlar.

imkanı yok habersiz hat döşeyemezsin. haber dediğim de sadece haber. o sokak kapatılmamış uyarı levhası konmamış kimin umurunda? belediye bunları kontrol etmeli ama işte havaya konuşuyoruz biz.

loop
17 Ekim 2014, 17:27
Belediyeler kendine ait kazılarda bulunabilecekleri gibi başka kuruluş ve kurumların kazılarına onay veririler ve denetlerler. Yani örnekte olduğu gibi bir özel kuruluş izin alarak kazı yaparsa bu kazının güvenlik önlemleri alınarak yapılmasını ve kazı sonrası alanın eski haline getirilmesinin denetimi belediyelerdedir.
Bunun sebebi, vatandaş olarak tek bir kurumdan hesap sormamı, hakkımı aramamı sağlamak. Bilmemne telekominikasyon şirketinin peşinden koşmak zorunda değilim. O işi bir zahmet belediye yapacak, ben de belediyeden hesap soracağım bu hendek ne güzel kardeşim diye.

tubejh
17 Ekim 2014, 17:43
o birşey değilde bunlar neden yoldan geçiriyor kabloyu, ağır araçların sürekli geçmesi sonucu hasar oluşmayacak mı ?

CEM.
17 Ekim 2014, 17:45
Burası türkiye ne denir.

bazen25
17 Ekim 2014, 19:01
o birşey değilde bunlar neden yoldan geçiriyor kabloyu, ağır araçların sürekli geçmesi sonucu hasar oluşmayacak mı ?

e tamam işte, sonra o iş birilerine ihale edilecek ,senin benim vergim tekrar birilerinin cebine girecek sistem bu titan titana

Ercument
17 Ekim 2014, 19:09
İstanbul'da Çobançeşme-Sefaköy E-5 yan yoldada aynı dert var. 2 ayı geçti öylece duruyor. 10 gün önce 60-70 km hızla içine girdim çok berbat bir durum ne düşüyosun nede içinden çıkabiliyosun.

PamirGt
17 Ekim 2014, 20:06
Dün tamda bir çukur yüzünden düşüyordum.Anıttepe'den Kızılay'a dönen alt gecitten çıktığım anda karşıma bir çukur geldi.Tam çukurdan kaçtım birde baktım ki cukurun bir parcasi olan orta büyüklükte son anda farkedebildiğim ama kaçamadığım taş.Ön tekerimle mecbur üstünden geçtim motor yalpaladı ve sola yatma egilimi gosterdi.Ayağımı yere koymasam motorumla beraber asfaltta yakın temasa gececektim.Insan soruyor bir hayat bu kadar mı ucuz? Hic mi kontrol etmezsiniz yolları?

Yiğit_
17 Ekim 2014, 20:54

üzerine tek bir tekerin tamamen oturacağı kadar geniş bir çukur değil birde alçak yapmışlar yola göre ağırlık binmez.

tragedie
17 Ekim 2014, 21:24
Ben melih'e bir şey demiyorum. bir paket makarna 2 torba kömür için onurunu ve şerefini satanları asla affetmiyorum.

tanertc
17 Ekim 2014, 21:38
Ben melih'e bir şey demiyorum. bir paket makarna 2 torba kömür için onurunu ve şerefini satanları asla affetmiyorum.

2 seçim öncesi falandı sanırım. Yaşadığım belde 5000 kadar bir nüfusu var. Burada muşlu bir bakkal var(dı) ailecek inşaatçılık falan yapıyorlar, aşiret gibi bir şeyler. Seçim öncesi baktım kapılarında bir kamyon var kömür indiriyor. Ama baya indiriyor öyle 3-5 torba değil. Hayırdır dedim bu kömür ne iş, dedi seçim var ya gönderdiler. Dedim senin ihtiyacın mı var araba ev falan hepinizde, Allah daha çok versin de anlamadığım sana niye gönderiyorlar. Bu köyde 150 oyum var benim sıkıysa göndermesinler dedi :)

Benli
17 Ekim 2014, 22:08
Manyak !!! kime denir sizce !?

tragedie
17 Ekim 2014, 23:22
2 seçim öncesi falandı sanırım. Yaşadığım belde 5000 kadar bir nüfusu var. Burada muşlu bir bakkal var(dı) ailecek inşaatçılık falan yapıyorlar, aşiret gibi bir şeyler. Seçim öncesi baktım kapılarında bir kamyon var kömür indiriyor. Ama baya indiriyor öyle 3-5 torba değil. Hayırdır dedim bu kömür ne iş, dedi seçim var ya gönderdiler. Dedim senin ihtiyacın mı var araba ev falan hepinizde, Allah daha çok versin de anlamadığım sana niye gönderiyorlar. Bu köyde 150 oyum var benim sıkıysa göndermesinler dedi :)

doğrudur inanırım. doğalgazlı evlere kömür yıktıklarını gördü bu gözler :)

tubejh
18 Ekim 2014, 01:38
hocam basınç sadece üsten olmaz ki yandan da olur, hani o kablo asfalta göre daha yumuşak malzeme, buda asfaltın oraya hareket etmesine ve kabloda hasara yol açmasına sebep olur.

smiles
18 Ekim 2014, 10:28
Daha geçen sene meclise birkaç yüz metre mesafede kaldırım çöktü ve bir vatandaşımız öldü, ses seda yok. Ama yılmamak lazım, tepki göstermek lazım. Yoksa bir bakmışsın burada Melih'i savunuyorsun :)