PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ya bu kadarda ayı bir millet olamayız hiç mi beyin yok bu sürücülerde?

Bune
17 Ekim 2014, 10:02
Yahu sabah sabah yağmur yağmış yerler sabun köpüğü gibi kayıyor iki maganda yol kavgasına tutuşmuş arkadan gelen benim önümdeki aracın üstüne kırıp önüne atlıyor benim önümdeki frenleri kızaklıyor arkasında ben zarar tabii ki motorcuya oluyor.

Ya kardeşim nasıl bir beyin yapısı var bu millette trafikte şaka olmaz, erkeklik olmaz yerler zaten bu haldeyken niye ötekiyle kavga edip önüne atlarsın? Motor yere yattı önümdeki aracın arka tampona hafif değdi adam baktım araçtan inmiş birine beddua ediyor dedim sen nasıl fren yapıyorsun olanları anlattı abicim görmedin mi adam önüme atladı arkadan beri sıkıştırıyordu zaten diye, bu laftan sonra kızamadım da adama nazar dedim geçtim ama istanbul trafiğinde bi motorcu olarak ben nazar takmaktan bıktım arkadaş. Bugün canıma bişey olmadı motorun sadece aynası yamuldu onuda düzelttim ama ya bidaha ki sefere böyle şanslı olmazsam ne olacak? İki maganda yüzünden ben canımdan mı olacam arkadaş bu ülke de?

Lanet olsun tüm trafik magandalarına!

mephamd
17 Ekim 2014, 10:08
Adalet yok, hukuk yok.
DEVLET YOK

Devletin aslı görevi adaleti ve güvenliği sağlamaktır. Bizimki sağlık hizmeti, eğitim hizmeti ve bilimum hizmeti veriyor ama asıl görevini yapmıyor.

FurkanZ
17 Ekim 2014, 10:37
Cok gecmis olsun.

bazen25
17 Ekim 2014, 11:20
yok maalesef yok, 5 liralık arabaya binen, cebine ehliyeti koyan hemen herkez yol kendisinin sanıyor (benzer motorcularda var tabi)arkasından gelen, yanından geçen motorların "benin nasıl geçer" diye arkandan gazlayanda var, otobanda sol şeritte cep telefonundan mesaj yazmaya çalışanı da var, artık yolda önümdeki arkamdaki yanımdaki aracı birde içindeki sürücüyü kontrol ediyorum.Dikkat yapacak başka bişey yok

Karalı
17 Ekim 2014, 12:04
Alıştık artık:)

Ufuk ARSLAN
17 Ekim 2014, 12:43
sabah sabah bende bir badire atlattım sefaköy eski nursu otopazarının üst tarafında bir kavşak var göbek ben kavşagın içindeki ışıklarda bekleyen iki arabanın arasına girdim durdum kırmızıda. kavşaga bakan ters sokaktan bir bayan sürücüde geldi benim yanında durdugum arabaya hemde rampa yukarı göz göre vurdu. şimdi düşünüyorum hadi ben araya girmeseydim de arabanın arkasında dursaydım :silent: büyük ihtimalle iki araba arasında tost olacaktım.
istanbulda hatta cemberi dahada büyüterek türkiye de trafik ahlakı hukuku kanunu saygısı kısacası trafikle ilgili hiç bir şey yok. herkez trafikte kendi hükmünü sürüyor. rabbim hepimize yardımcı olsun.

Salih_T
17 Ekim 2014, 12:57
valla ben bugün yoğun trafikte 15-20 km hızda arabanın solunda, şoförün yanında gidiyorum. Adam buna ragmen direksiyonu sola kırıyor.. sadece otomobillere odaklanmış, yanındaki motosikleti görmüyor.. adeta bakar kör...

Karalı
17 Ekim 2014, 14:05
Dun akşam benim için çok kötüydü kırmızı ışık yandı yol iki şeritli aralarından öne dogru ilerledim soldaki kamyon bir anda sağ sol yaptı ondan kurtardim neyse Özür diledi devam ettim daha sonra sokaktan sağa caddeye donecektim park halindeki minibüs kapı açtı birden firenlede onu kutardim neyse lastiklere hava basacaktim lastikciye gideyim dedim motordan indim firen sesi ile birlikte bisikletli çoçuk ayağimın dibine uçtu Allahtan birşeyi yoktu arabayı süren öküz çocuğun üstüne yürüdü bağırıyor araya girdim napiyon diye meğerse araba lastikcinin adamı bana saldircak adilere bak hem suçlu hem güçlü gerçi tek olsa harcardim da beş kişi olunca totom yemedi yani arkadaşlar nasıl bir millet olduk ayıptır arkadaş

fisherKing
17 Ekim 2014, 15:31
Arkadaşlar trafikteyken önünüzdeki arkanızdaki etrafınızdaki sürücülerin hepsinin manyak ve geri zekalı oldukjlarını varsayarak, her an en ters hareketi yapabileceklerini varsayarak süreceksiniz motoru. Başka çaresi yok maalesef.

Darkin
17 Ekim 2014, 15:51
Arkadaşlar trafikteyken önünüzdeki arkanızdaki etrafınızdaki sürücülerin hepsinin manyak ve geri zekalı oldukjlarını varsayarak, her an en ters hareketi yapabileceklerini varsayarak süreceksiniz motoru. Başka çaresi yok maalesef.

Ben de trafiyken bu paranoylayla yaşıyorum, acaba şu kamyon çıkacak mı, şu yanyoldan apaçinin biri atlar mı, şu geçmeye çalışan yayaya geçmesin diye selektör, dur biraz yavaşlayayım işler karrşmaya başlıyor, sonra bir bakmışım motor bağırıyor vites düşür diye. Sözde trafikte ilerliyoruz. -_-

Bune
17 Ekim 2014, 16:28

Hocam sağdakinden kaçmak için az biraz gaz veriyorsun solundakine rahat batıyor frene asılıyor az yavaş gideyim efendi olayım diyorsun arkandaki kafayı yiyor üstüne çıkası geliyor.

Biz görünmüyoruz arkadaş geçen gün cevahir avm nin otoparkından çıktım önüm insan seli bitmelerini bekliyorum baktım motorum ufak ufak kayıyor altımdan meğer arkamdaki bmw li öküz kulağında kulaklık yoldan geçenleri izlemeye dalmış arkadan bana ufak ufak kayıyor alooo lan naapıon geri al arabayı diye bağırdım motor düştü düşecek rüyadan uyanır gibi oldu özür diliyor. Allahtan egzoza denk geldi yandı kaportası biraz o içimi rahatlattı (beyazdı araba :D )

Ya hergün bir pardon diyen hergün özür dileyen bi ayı yahu özür dilemeyin kardeşim özür dilenecek hale düşürmeyin kendinizi yarın mahkemede benim aileme karşı da mı pardon ya görmeden öldürdüm diyecekseniz. Off of vallahi bu ülkede trafiğe çıkmak ölüme davetiye....

phradrel
17 Ekim 2014, 16:52
cidden gerizekalı bu 4 teker sürücüleri. arkadan üç kere vurdular öküz gibi bakıyorlar, araçlarından bile inmiyorlar. allahtan motor kullananların çoğu onlardan daha bilinçli yoksa her gün kavga döğüş napıcaksın?

hsk
17 Ekim 2014, 18:09
Malesef sadece bizim dikkat etmemiz yetmiyor dün beykent den eşimi aldım beylikdüzüne dogru gidiyorum saat 19 cıvarı ilerde ara sokak var adam sola hiç bakmadan direk daldı yola ben sola manevra yaptım Allah tan ama arka tekere vurdu biraz hızlı vursa eşimle bizi atardı motor dan ne farı yanıyor ne etrafı kontrol ediyor bide yanıma yanaşıp işaret yapıyor sen önce FARLARINI aç be adam !!!

Bune
17 Ekim 2014, 19:25
Malesef sadece bizim dikkat etmemiz yetmiyor dün beykent den eşimi aldım beylikdüzüne dogru gidiyorum saat 19 cıvarı ilerde ara sokak var adam sola hiç bakmadan direk daldı yola ben sola manevra yaptım Allah tan ama arka tekere vurdu biraz hızlı vursa eşimle bizi atardı motor dan ne farı yanıyor ne etrafı kontrol ediyor bide yanıma yanaşıp işaret yapıyor sen önce FARLARINI aç be adam !!!

Geçmiş olsun çok kötü bir durum,

başka birşey daha dikkatimi çekti canım ülkemin insanları hakkında sinyal verecekleri tam direksiyonu çevirecekleri zaman denk geliyor. Adam direksiyonu çevirirken elin artık mecburen oraya gittiği için sinyal veriyor yahu kardeşim zaten dönmüşsün bu saatten sonra sinyal versen neye yarar vermesen neye yarar o aletin amacı bakın ben birazdan buraya döneceğim haberiniz olsun demek ama bizim vatandaş bakın ben döndüm niyetine kullanıyor.

Her yer mobose dolsun adım başı kamera yerleştirilsin yağmur gibi ceza yağsın istiyorum zaten haddinden fazla sürücü var en azından bunların yarısının ehliyet ceza puanları dolsa ve mecburen bi kanun vasıtasıyle tekrar ehliyet almak zorunda kalsalar geriye kalanların yarısı da otomatik olarak adam gibi sürmeye başlar.

Şu trafiği adam edecek abart egzozları yasaklayacak sürücü belgelerini tekrar dağıtacak bir parti çıksın ortaya vallahi terörist olsa da oyumu vereceğim en azından onun katil olduğunu bilirim trafikte süpriz kim katil kim değil bilemiyorsun da bahtına artık düşmanımı bileyim en azından.

GB79
17 Ekim 2014, 19:56
Adalet yok, hukuk yok.
DEVLET YOK

Devletin aslı görevi adaleti ve güvenliği sağlamaktır. Bizimki sağlık hizmeti, eğitim hizmeti ve bilimum hizmeti veriyor ama asıl görevini yapmıyor.
Onun verdiği eğitim anca böyle magandalar çıkarıyor, dolayısıyla eğitim hizmeti de vermiyor, hatta insanların daha da cahilleşmesine çalışıyor diyebiliriz.

hsk
17 Ekim 2014, 21:38
Zamanında ver parayı al ehliyeti gibi durumlar vardı adam almış ehliyeti arabası yok fren nerde gaz nerde bilmiyor ehliyet varmı var 20 yaşında almış ehliyeti gelmiş 80 yaşına gözler gitmiş bir bacağı sakat kalmış hala direksiyon başında 5 yılda bir sağlık muayenesine tutulmamız lazım ona göre tekrar ehliyet düzenlenmeli.

MD.Murat
17 Ekim 2014, 21:48
Adalet yok, hukuk yok.
DEVLET YOK

sağlığı dayak yiyen doktor veriyor devlet değil.
eğitimi dersane veriyor okul değil.
bilimum hizmet de yandaşlara peşkeş çekilen ihalelerle dönüyor.

adalet zaten..

hsk
18 Ekim 2014, 07:13
Geçmiş olsun çok kötü bir durum,

başka birşey daha dikkatimi çekti canım ülkemin insanları hakkında sinyal verecekleri tam direksiyonu çevirecekleri zaman denk geliyor. Adam direksiyonu çevirirken elin artık mecburen oraya gittiği için sinyal veriyor yahu kardeşim zaten dönmüşsün bu saatten sonra sinyal versen neye yarar vermesen neye yarar o aletin amacı bakın ben birazdan buraya döneceğim haberiniz olsun demek ama bizim vatandaş bakın ben döndüm niyetine kullanıyor.

Onu bizim servis şoförü de yapıyordu örnek sola dönecek ya direksiyonu çevirirken sol elin bir parmağını sinyal koluna doğru uzatıyor direksiyon dönünce parmak da sinyal kolunu itiyor.

MetinK.
18 Ekim 2014, 11:40
http://www.youtube.com/watch?v=R17x5VWK76Q&list=UUK5oj1rw6jDyG4fPDg2XBAg

izmir3535
18 Ekim 2014, 11:57
memleket yam yam dolu :)

sadi81
19 Ekim 2014, 12:37
http://www.youtube.com/watch?v=R17x5VWK76Q&list=UUK5oj1rw6jDyG4fPDg2XBAg

Sabırsız bir milletiz