PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 125r için dainese super speed pelle model mont abartı mi gelir

yavuz benli
17 Ekim 2014, 02:01
Arkadaşlar dainese super speed pelle hörgüclü modeli cbr 125 e fazla mi gelir yani 600luge biner gibi oluyor insan biraz ama güvenliği on numara bi mont. Siz ne dersiniz çok mu siritir bu mont bu motorda

jagerbull
17 Ekim 2014, 02:43
Merhabalar, Güvenliğin sırıtmasıda artistliğide olmaz, bütçen el veriyorsa mutlaka al, sonuçta ileride cc büyütürsende aynı montu giyeceksin ayrıca Cbr commuter veya cub değil, bildiğin ss , st karışımı gayet hoş ve havalı durucaktır. Unutmayın ileride birgün farklı bir ceketle düşer ve yaralanırsanız ( iyi ihtimalle) keşke Dainese alsaydımda sırıtsaydı dersiniz.

yavuz benli
17 Ekim 2014, 03:14
Teşekkür ederim yorumun için zaten aldım montu güvenlik önceliğim olduğu için hörgücü gözüme batmıyor aksine guzel bile ama emin olamadım yorumlar nasil olur diye onay aradım sanırım biraz ama kafamdaki ufak pürüzlerde gitti yorumunla birlikte :)

Macit250
17 Ekim 2014, 03:50
Şu an elimde eski dainese monttan kalma korumalar var, koruma marka ile sınırlıysa superman kafası yaşayabiliriz.Halen kullandığım montlar ile karşılaştırıyorum.Sadece daha sert başka hiçbir espirisi yok.2000 tl ile 300 tl lik koruma arasında ne fark var ciddi merak ediyorum.Çok kaliteli mont gitti ,elimde korumaları kaldı, ihtiyacı olan varsa yolayayım mesaj atsın.Koruyan koruma değil .

jagerbull
17 Ekim 2014, 04:10
Şu an elimde eski dainese monttan kalma korumalar var, koruma marka ile sınırlıysa superman kafası yaşayabiliriz.Halen kullandığım montlar ile karşılaştırıyorum.Sadece daha sert başka hiçbir espirisi yok.2000 tl ile 300 tl lik koruma arasında ne fark var ciddi merak ediyorum.Çok kaliteli mont gitti ,elimde korumaları kaldı, ihtiyacı olan varsa yolayayım mesaj atsın.Koruyan koruma değil .

İllaki bazı markaların Marka değerinden dolayı ekstra pahalı olma payı var ancak.. 1700 tl fark sadece marka için olsaydı şuanda bu markalar çoktan batmıştı değilmi? Mont korumalarında sertifika degerleri 300 tl liktede aynı olabilir ama bildiğim enbüyük farklar ; Deri kalınlığı,ısı ve rüzgar yalıtımı,kullanım rahatlığı , dikiş kalitesi ve yıpranmaya karşı uzun ömrü , Her nasıl 1.900 tl lik Arai kask ile 199 tl lik Shark kask ta Sharp Testinden 5 yıldız alabiliyor ancak vizör kalitesi,kullanım rahatlığı,rüzgar sesi izolasyonu,görüntüsü ve ağırlığı fark ediyorsa montlar içinde aynısı geçerli diye düşünüyorum nacizhane fikrim böyle... Saygılar

Macit250
17 Ekim 2014, 06:07
Bazı markaların ve ucuz markaların deri kalınlığı belli.Ben sadece o çok bilindik daineseden çıkan korumalar için örnek verdim.Hiç bir şey insan hayatından önemli değil tabiki.Kullandığım montların içinden çıkan korumalara dikkat çekmek istedim.Tabiki herşeyin pahalısı kalitedilidir, bu herşey için geçerli.Bu mont ve kasklarla bir kere kaza yapıyoruz.Dikişleri çok sağlam diyede alpinestar vs bizi 100km hızda koruyor diye bir kaide olmamalı, .Başkası ne düşünür bilemem .en kalitelisinden orta ve düşük seviyede 3 mont elimde ,bakıyorum korumalara dainese daha sert sadece bu.Düşüncede montun dikişi, derinin kalınlığı, hayat kurtarmada yüzde 10 bile fark ediyorsa şükür..kalite her zaman sağlamdır.Dikişide deriside korumasıda iyidir.Aslında aynı dili konuşuyoruz.Tek sıkıntı oh dainese marka giyiyorum düşsemde bişi olmaz modundan çıkmak lazım.Ciddi fark yok ,matematiksel baksanız şu işe tulum yada astronomik fiyatlı korumalar harici malzemelerde hep aynı korumalar var.Deri aynı ,koruma aynı ,stikcer farklı .

yavuz benli
17 Ekim 2014, 07:42
Aslinda ben montu ikinci el aldım yarı fiyatına cizigi söküğü hicbiseyi yok eğer ikinci el bu kadar temiz olmasa bende 2000 tl verip almazdim sanirim neticede dedigin gibi korumalar önemli ve montun orijinalinde sirt pedi yok. Özeldende yazdım sana ama eğer uyarsa benim monta konuşalım şu işi

BatuhanK
17 Ekim 2014, 09:03
Hata en başında :) mont cbr125 için değil sizin için