PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Today 50 oldu Spacy 110

mterayes26
16 Ekim 2014, 20:54
Öncelikle iyi geceler , kelepir bir honda today aldım . Elimizde pert olmuş bir spacy 110 motoru vardi .

Todayin beyni , rotor ve okuyucusuyla motoru çalıştırdik . Spacy ler bildiğiniz gibi enjeksiyonlu biz onu cub karburatoru ile çalıştırdık . Artik tikandim olay su normalde 85 kilo bir sürücü ile spacy 90 100 km hiz yapıyor 10 saniye içinde de 50 yi falan görüyor .

Bizim motor kasa ufak olduğundan mükemmel hızlanıyor 10 saniye sonra hiz 60 a geliyor fakat devamı gelmiyor . Birde activa karburatoru ile deneyeceğim çünkü bu motorun 100 u devirmesi gerekiyor . Tamam elektrik orjinal değil beyin today beyni ama 70 de kalması canimi sıkıyor

Mantıklı mantıksız yorum yapiniz lütfen , çünkü unuttugum basit bir sey olmalı .

sahin08
16 Ekim 2014, 21:21
today ile spacy in sadece piston gömlekmi değiştirdiniz ???
çünkü eger oyle ise aktarma sistemi yine ayni son hızda bırakır motoru diye düşünüyorum

lawyer_16
16 Ekim 2014, 21:22
mantıksız yorumların ilki benden gelsin ozaman :) vitesli motorlarda nasıl dişli oranları var ise scooterde de varyatör var. belki spacy varyatörü hatta belki bws varyatörü falan taksanız 100 kmyi de geçersiniz. aslında bu yorum bana gayet mantıklı geliyor ama saçmalamış da olabilirim yorum üstatların :)

mterayes26
16 Ekim 2014, 22:58
Motoru komple taktım demeyi unuttum arkadaşlar , herseyi ile

sahin08
17 Ekim 2014, 12:45
deneyerek bulacaksın sanırım ateşleme sıkıntısı yoksa karbüratör ama zaten bi karbüratör var ve 60 yaptırıyor
gazı verince tam devrine çıkıyor mu boştayken gerçianlamak zor ama

mterayes26
17 Ekim 2014, 18:17
Abi bu scooter boş u olmaz

Carbondioxid
17 Ekim 2014, 18:24
Karbüratör olayını araştırı iken edindiğim püf nokta, manifold ile motora giriş mesafesi yanma kalitesini etkiliyor gibi bir şeye rastlamış idim.

Bu durumda performansın, injeksiyon manifoldu ile karbüratör'lü motorun manifold uzaklık / yakınlığı ile ilgili olduğunu sanıyorum.

( İşkembeii kübra'dan sallıyorum, bi bakmışsınız tutturmuşum :P )

Guven
17 Ekim 2014, 19:02
Üç yıl Today kullandım. Today 60'ı geçmez. Zira 60 km. ile elektonik olarak sınırlandırılmış.
Today beyni ile çalıştırdıysanız, sanırım bu kısıtlamadan dolayı 60'ın üzerine çıkmıyor.

mterayes26
18 Ekim 2014, 06:29
Karbüratör olayını araştırı iken edindiğim püf nokta, manifold ile motora giriş mesafesi yanma kalitesini etkiliyor gibi bir şeye rastlamış idim.

Bu durumda performansın, injeksiyon manifoldu ile karbüratör'lü motorun manifold uzaklık / yakınlığı ile ilgili olduğunu sanıyorum.

( İşkembeii kübra'dan sallıyorum, bi bakmışsınız tutturmuşum :P )

Üç yıl Today kullandım. Today 60'ı geçmez. Zira 60 km. ile elektonik olarak sınırlandırılmış.
Today beyni ile çalıştırdıysanız, sanırım bu kısıtlamadan dolayı 60'ın üzerine çıkmıyor.

canım abim spacy motorunu today şasesıne bagladık

moturmotur
18 Ekim 2014, 08:25
karbüratör desem nasıl olur acaba 125 lik cg karbüratörü taksanız birde güzel hava ayarı yaparsanız belki değişebilir 2,25 tur hava ayarı yeterli olacaktır tahminen :)

mterayes26
19 Ekim 2014, 03:42
karbüratör desem nasıl olur acaba 125 lik cg karbüratörü taksanız birde güzel hava ayarı yaparsanız belki değişebilir 2,25 tur hava ayarı yeterli olacaktır tahminen :)

baska karbüratör deneyeceğim zaten , unutmadan aklınızda 2-2.5 olarak kalmasın . İklime ve motora göre değişir

mterayes26
31 Ekim 2014, 22:49
Bu motor satılıktir