PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha R6 Yardımlarınızı Bekliyorum.

R6Angels
12 Ekim 2014, 22:04
Merhaba arkadaşlar bende R6 motor var arıza kodu 33 yazıyor bunu araştırdım şöyle yazıyor.

1. silindir ateşleme bobini açık devre

Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum motor çalışınca 1 dk sonra stop ediyor ve çalışma sesi çok tuhaf gaz verince normal gitmiyor çok zorlanıyor 500 metre böyle eve zor getirdim.

mterayes26
13 Ekim 2014, 00:49
muhtemelen silindirlerde bir veya birkaçında ateşleme düzenli değil , serkan adh arkadaşımız bu konuya bakarsa yardımcı olur . Eskişehire gelebilirsen motorunu çilçil yapacak çok sağlam ustamız var

serkanADH13
13 Ekim 2014, 00:53
Dostum motoru kimseye kurcalattırmadan USTA'na başvur,

motorunda buji kesmiş olabilir,
kurcalandı ise ateşleme sırası yanlış toplanmış olabilir,
eğer ses tuhaf geliyor ise mekanik sorun oluşmuş olabilir,,,

mterayes26
13 Ekim 2014, 00:57
Ben demiştim , küçüklerin canını okurum ama bunlara kapasitem yetmiyor çünkü kurcalamadım :D

R6Angels
13 Ekim 2014, 11:30
Motorum zaten 2 gün önce tamirden çıktı yaklaşık 150 km sonra böyle oldu ve fan açtığında birşeye değiyormuş gibi ses geliyordu acaba bunlar ateşleme bölümünü toplarken kabloları sabitlemeyi mi unuttular fanın kabloyu kestiğinden şüpheleniyorum usta 100 km uzakta aradım bi arabaya at getir hallederim dedi ama ben kendim de o bölümleri söküp takabiliyorum benim şüphe duyduğum ya motor çok ısıntı bobini eritti buji çıplak kaldı yada fan kablo kesti çünkü kontağı açar açmaz çat diye ses geliyor sanki artı ile eksi uc bir birine değmiş gibi oluyor.