PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğuk havada jikle kullanımı

allpower
30 Eylül 2014, 23:54
Malum havalar soğudu. sabahları çalışmayan motor başlıkları bu aydan sonra daha da sık açılmaya başlar.
adam elinde kalem kağıt bişeyler anlatıyor ama ben pek bişey anlamadım.
En azından ne yaptığına bakarak benzer sorunları yaşayanlar faydalanabilir değil mi.
http://youtu.be/P-cPO1bmTJ0
P-cPO1bmTJ0

oluroyle
01 Ekim 2014, 01:09
Merhaba ,

Jikle üç kademeli değil mi ? en alttaki kademeyi sıcak havalarda, sogukta yukarı çeker, öyle çalıştırırız . Başka bir durumu mu var ?

ogzcngdk
01 Ekim 2014, 01:23
Merhaba ,

Jikle üç kademeli değil mi ? en alttaki kademeyi sıcak havalarda, sogukta yukarı çeker, öyle çalıştırırız . Başka bir durumu mu var ?

o motordan motora değişir mesela benim motorumda videodaki gibi jikle var elden, kademesi falan yok yarısını çekiyorum çeyrek gazla marşa basıyorum çalışıyor.. bazı motorlarda gaz vermeden çalışır buda motordan motora değişiklik gösterir.

oluroyle
01 Ekim 2014, 01:36
o motordan motora değişir mesela benim motorumda videodaki gibi jikle var elden, kademesi falan yok yarısını çekiyorum çeyrek gazla marşa basıyorum çalışıyor.. bazı motorlarda gaz vermeden çalışır buda motordan motora değişiklik gösterir.

tesekkür ederim, kışın kullanmam gerekecek. Daha iki gün önce çalışmadı motor,halbuki kış gelmedi daha ..

ogzcngdk
01 Ekim 2014, 01:56
tesekkür ederim, kışın kullanmam gerekecek. Daha iki gün önce çalışmadı motor,halbuki kış gelmedi daha ..

benimde öyle ya marşa basıyorum biraz çalışıp tekrar stop ediyor mecbur jikle çekiyorum daha eylül ayında :mrgreen: