PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ATV Çok Aşırı Yakıyor. Motor Randımansız Servis Aldı Motoru Ama..

Furkan916
27 Eylül 2014, 20:37
Merhabalar Arkadaşlar Uzun Zamandır Motosiklet.net'i takip ediyorum ama üye olmam bugüne nasip oldu.. :pale:

Hemen sorunuma geçmem gerekirse..

2 Ay önce bi atv aldım apaci marka. Köyde kullanmak için 200 CC Lik 13 beygirlik bir motoru var.. Güzel bir motor esasında. 80 + 130 + 50 KGda yükle rampadan 50 ile çıkıyoruz. 50 km ATV için normal bi rakam çünkü üreticiler sağolsun hız kesici koyuyor motorlara.

Neyse reklam yaptım ama motorumdan kesinlikle memnun değilim. Birazdan okuyacağınız yazı sizi motorunuza daha yakınlaştırıcaktır eminim.

millet 15 kuruş yaktığı için dert yanarken benim bardak kadar 200 cc motorum 5 LİTRE BENZİN İLE SADECE 120 KM YOL GİDİYOR

Üstüne üstlük bu motor sübap vuruyor yolda giderken şakır şakır anahtar takımı sallar gibi ses geliyor motordan. şanzımandan şüphelendim ben çünkü sadece off roadda oluyor bu durum.

neyse 1 ay öyle bindik biz. fırsat olmadı servise götürmeye çünkü servisle aramızda 80 km var. götürmemiz işkence olurdu o yüzden adamın gelip almasını bekledik. adamın gelmesi 5 hafta sürdü.

Neden derseniz adam bizim bulunduğumuz bölgeye haftada 1 geliyor ve onca motorun arasından anca sıra geldi bize.

Neyse 5 haftanın sonunda adam geldi motoru aldı. 1 haftaya sende dedi bütün arızalarınıda söyledim adama.1 hafta 2 hafta 3 hafta olacak hala adam abi halletcem abi olacak abi sökecem abi oldu abi bitti

oyaladı bizi.

neyse zaten tamir olur motor bi şekilde ama..

Gerçekten bu motorun araba kadar yakmasına şaşırdım ben arabayla uğrşmamak için motor aldım. sanki v8 motorlu otobüs aldık yav .

100 kilometrede 5 litre yakıyor. yani bu kadar yakması akıl işi değil depoda kaçakda yok allaha şükür anlıyorum bu işlerden elimde parça olsa pistonunuda değişirdim ama parçam yok.

depoda kaçak yok hortumlarda kırık yok motorda gram yağ yakma yok. egsozdan egzantirik dumanlar çıkmıyor. zincirindede problem yok

ayrıca motor 600 kmde rodajını aldı hemen hemen.

biraz uzun bi yazı oldu ama okuyupda yardım etmek istiyenlere minnettarım.. :king:

serkanADH13
27 Eylül 2014, 23:34
dostum ilk olarak aldıgın aracın 4 adet tekerleği var,
ve HER BİR LASTİK YERE NEKADAR FAZLA BASIYOR İSE O KADAR ÇOK YAKAR,

evet senin motorun güçlü fakat o kadar çok değil,
yani 20,,25 kuruş o motora normaldir,

fazla düşmesini bekleme,
daha sakin kullan 20,,30 km/s hızı geçme daha az yakacaktır,,.

Furkan916
28 Eylül 2014, 00:08
dostum ilk olarak aldıgın aracın 4 adet tekerleği var,
ve HER BİR LASTİK YERE NEKADAR FAZLA BASIYOR İSE O KADAR ÇOK YAKAR,

evet senin motorun güçlü fakat o kadar çok değil,
yani 20,,25 kuruş o motora normaldir,

fazla düşmesini bekleme,
daha sakin kullan 20,,30 km/s hızı geçme daha az yakacaktır,,.

biliyorum zaten atvler çok yakmalarıyla meşhurdur. ama araba kadarda olmazki. bizim reno 19 30 kuruş yakıyor kilometrede.

atvde 5 litre ile 100 kmyi off road takılırsam görmüyor bile.

kesinlikle 5.5/100 normal değil. artık yanımda benzin taşımaktan bıktım. geçengün şişeye elimi attmamla şişeyi fırlatmam bir oldu. korktum çünkü alev alma derecesine gelmişti. allah korusun yakacaz kendimizide etrafımızıda

cenkito
28 Eylül 2014, 00:44
ilk yazdıgın 5 litre ile 120 km yapması cok normal
100 km de 4 litreye tekabul ederki cogu 2tekerli 200 cc çinli motorda aynı tuketime yakın degerlere sahiptir.
serkanADH13 ustanında dediği gibi 4 lastik ve extra sase agırlıgınıda hesaba katarsan cok normal.
200 cc çinli crosslar la biz an oluyor arazide cok dha fazla tuketim yapıyoruz.
arazi olayı cadde ye benzemez

Furkan916
28 Eylül 2014, 01:20
ilk yazdıgın 5 litre ile 120 km yapması cok normal
100 km de 4 litreye tekabul ederki cogu 2tekerli 200 cc çinli motorda aynı tuketime yakın degerlere sahiptir.
serkanADH13 ustanında dediği gibi 4 lastik ve extra sase agırlıgınıda hesaba katarsan cok normal.
200 cc çinli crosslar la biz an oluyor arazide cok dha fazla tuketim yapıyoruz.
arazi olayı cadde ye benzemez

ben bide bunu satıp utv almayı planlıyordum UTV 150 cc 250 kg. o zaman o 10 litreyi görür.