PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrik Tesisatı

Scorfield
27 Eylül 2014, 13:44
Arkadaşlar S.a

Superlight 150 keeway komple tesisati Nerden bulurum yada ben nasil çekerim sorun akuden gelen kablo yignlarinin yani iki kola sol ve sağ kola sinyal ve kontaga gelen kabloların yerleri ve renkleri
Kimi kablodan 3 kol ayriliyo kimnden 5
Ustaya goturduk teslim aldıktan sonra sol far dugmesi ve sağ mars dugmesinin soketleri yandi bende soktm ya kendim napacam yada komple tesisat alip takicam yardimci olabilir misiniz ?

Scorfield
04 Ekim 2014, 11:11
bi cevap yazsaydınız keşke kaç gundur bekliyorum

serkanADH13
04 Ekim 2014, 13:17
dostum tesısatını komple soymalısın ve yanık olan kabloları renklerine dikkat ederek ek yaparak değiştirebilirsin,

o 3'er 5 'er kola ayrılanlar,
mesela sinyal kabloları 2 önde 2 arkada ve 2 adette göstergede olur buda 6 adet demek olur,

kontakta 4 kablo ulur ana kablolar,
KIRMIZI-SİYAH-SİYAH/BEYAZ-YEŞİL,
tüm tesisatın için geçerli olanı KIRMIZI AKÜDEN GELENDİR VE SİYAHA AKIM GEÇİNCE KONTAK AÇILIR,
sinyaller sol TURUNCU sağ GÖK MAVİ renktedir,
marş kablosu SARI KIRMIZI olur,

sarı kırmızı kabloya bir kablo ekle ve o eklediğin kabloyuda kontaktan çıkan siyah kabloya değdir marş yaparsa bunu düğmeye ver,

numangokce
05 Ekim 2014, 00:09
dostum tesısatını komple soymalısın ve yanık olan kabloları renklerine dikkat ederek ek yaparak değiştirebilirsin,

o 3'er 5 'er kola ayrılanlar,
mesela sinyal kabloları 2 önde 2 arkada ve 2 adette göstergede olur buda 6 adet demek olur,

kontakta 4 kablo ulur ana kablolar,
KIRMIZI-SİYAH-SİYAH/BEYAZ-YEŞİL,
tüm tesisatın için geçerli olanı KIRMIZI AKÜDEN GELENDİR VE SİYAHA AKIM GEÇİNCE KONTAK AÇILIR,
sinyaller sol TURUNCU sağ GÖK MAVİ renktedir,
marş kablosu SARI KIRMIZI olur,

sarı kırmızı kabloya bir kablo ekle ve o eklediğin kabloyuda kontaktan çıkan siyah kabloya değdir marş yaparsa bunu düğmeye ver,

daha net nasıl anlatılır bilemedim. kaynak olarak arşivime alıyorum. öğrenecek çok şey var. ...

mterayes26
05 Ekim 2014, 01:14
öğrencen yada para vercen baska yolu yok