PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Mash aldım

HIZTUTKUNU94
18 Eylül 2014, 15:00
sa öncelikle aranıza yeni katıldım mondila 2011 mash aldım (3 ay önce)
şimdi ilk günlerde motorun performansı güzerldi
2 kişiyle 100 km hıza kadar çıktı düz yolda abimle ben ben 60 kg abim 60 kg toplam 120 kg geliyoruz ikimiz motorda iken 100 km hız yaptı düz yoldaşimdi ise tek ben warken 80 km gibi hızda titremeye baslıyo 85 km yi geçmiyo bunun sebebi nedir acaba
motoru aldıgımda açık hava filtresi vardı küçük bişey orjinal fitresi yoktu üstünde
aldıktan 1.5 ay sonra sonra bakımlarını yaptırdım
yapılan işlemler
motor yağı değişti
kağış değişti
arka balata değişti
ön lastik burçları değişti
gaz teli değişti(biraz sertti işe koyulmuşken değiştirdim)
şimdi motorun önceki gibi performanlı gitmemesi nedendir
birde ön amortisör biraz sert 5 cm falan oynama payı var normlade 8.9 cm oynama payı olması lazım yani biraz sert düşüyo çukurlara
motorcu 60 tl masrafı war dedi ama neler degiştircek bilmiyom birde aldıgım kişi biz bunu 200 cc yaptık dedi böyle bişey mümkünmü bu motor 200 cc dayanırmı yoksa sallamışmı
ve subab ayarı falan diyolar ama dogrumudur ne yapmam gerek karbüratör ayarımı ne yapmam gerek bilgilendirirseniz sevinirim
birde biraz egzoz patlak ses yapıyo ektradanda egzozda pat -pat-pat diye sesler geliyo motoru sıkıştırınca genelde bu seslerii
honda civic-typer-s2000
gibi araçlardan duymaya alışkımın ben de içerde tam benzini yakmıyo galiba egzozda bi daha patlatıyo heralde
o sesler ordan geliyo zaten elim yatkındır oto aksesuarcısıyım eve gitmek için aldım bunu kendi dükkanım var esenlerde birde aklıma gelmişken yazıyım ğeçen depoyu fullledim 28 tl aldı ve 100 km anca gitti biraz fazla degilmi km başın 280 kuruş yakması
hadi hayırlı forumlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

he pardon eklemeyi unuttum bağcılar -esenler-güngören taraflarında iyi bi usta varsa önerirmisihniz arkadaşlar herkese elletmek istemem işin ehli olması lazım kişinin

Fatih
18 Eylül 2014, 16:08
25 tl ye 200 km gidiyorum ben :)
Bence o motorla hiç uğraşma direk sat.
Süspansiyonu yumusatamazsın cin malları takoz gibidir.
egzozun patlama nedeni karbratör hava ayarındandır yada bujiden.
önce calismasını normale çevirirsen yakıtı da düşecektir.

dyavol-77
18 Eylül 2014, 16:15
sa öncelikle aranıza yeni katıldım mondila 2011 mash aldım (3 ay önce)
şimdi ilk günlerde motorun performansı güzerldi
2 kişiyle 100 km hıza kadar çıktı düz yolda abimle ben ben 60 kg abim 60 kg toplam 120 kg geliyoruz ikimiz motorda iken 100 km hız yaptı düz yoldaşimdi ise tek ben warken 80 km gibi hızda titremeye baslıyo 85 km yi geçmiyo bunun sebebi nedir acaba
motoru aldıgımda açık hava filtresi vardı küçük bişey orjinal fitresi yoktu üstünde
aldıktan 1.5 ay sonra sonra bakımlarını yaptırdım
yapılan işlemler
motor yağı değişti
kağış değişti
arka balata değişti
ön lastik burçları değişti
gaz teli değişti(biraz sertti işe koyulmuşken değiştirdim)
şimdi motorun önceki gibi performanlı gitmemesi nedendir
birde ön amortisör biraz sert 5 cm falan oynama payı var normlade 8.9 cm oynama payı olması lazım yani biraz sert düşüyo çukurlara
motorcu 60 tl masrafı war dedi ama neler degiştircek bilmiyom birde aldıgım kişi biz bunu 200 cc yaptık dedi böyle bişey mümkünmü bu motor 200 cc dayanırmı yoksa sallamışmı
ve subab ayarı falan diyolar ama dogrumudur ne yapmam gerek karbüratör ayarımı ne yapmam gerek bilgilendirirseniz sevinirim
birde biraz egzoz patlak ses yapıyo ektradanda egzozda pat -pat-pat diye sesler geliyo motoru sıkıştırınca genelde bu seslerii
honda civic-typer-s2000
gibi araçlardan duymaya alışkımın ben de içerde tam benzini yakmıyo galiba egzozda bi daha patlatıyo heralde
o sesler ordan geliyo zaten elim yatkındır oto aksesuarcısıyım eve gitmek için aldım bunu kendi dükkanım var esenlerde birde aklıma gelmişken yazıyım ğeçen depoyu fullledim 28 tl aldı ve 100 km anca gitti biraz fazla degilmi km başın 280 kuruş yakması
hadi hayırlı forumlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

he pardon eklemeyi unuttum bağcılar -esenler-güngören taraflarında iyi bi usta varsa önerirmisihniz arkadaşlar herkese elletmek istemem işin ehli olması lazım kişinin

150cc 10bg scooter 5,5lt'den fazla yakmış 100km'de...benim 600cc 4 silindir motorum kadar...Bir an önce sat gitsin-2.el bir Japon al kendine...:wiinkk:

emre186
19 Eylül 2014, 06:11
egzozda ki patlama çat çut seleri pistonda yanmayan fazla benzinin egzoz da yanarak atılması sonucu olur. motorunun pistonu cortlamış dostum büyük ihtimalle gömleğinide tırtık tırtık çizmiştir. yağ yakar benzini içer egzozu performans egzoz dur o yüzden kazanı büyük olur ve bağırır ki 200cc ye performans egzoz şart bir cezası cartı curtu yok. uzun lafın kısası o motordan kurtul bir an önce.. benim de başımda var bi tane bela böyle.