PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung GT 250 R

Emre Can
18 Eylül 2014, 14:24
Motorum Hyosung GT 250 R 2007 Modeldir . Arkadaşlar lütfen yardımcı olursanız sevinirim . Motorumu çalıştırıyorum motor bağırıyor çekiş gücü baya bir düştü . Tek silindir çalışıyor sanırım bugün bir ustaya gittim motor açılacak bakacağız diyor yani başka bir sebep olamaz mı bilgilerinizi paylaşır mısınız ? Karbürötörü kıstırmıştım açtırıyım mı ? Bilmiyorum bu ustalara karı boşamak çok kolay acil bilgi önerilerinizi bekliyorum bunları yapacak sebepler nedir ? :pr: :pr: :pr:

oguzhanlal
18 Eylül 2014, 14:49
dostum biraz daha açık yaz eminim yardımcı olan çıkacaktır.
Motor bağırıyor ama gitmiyorsa debriyajında sorun olmasın?
Tek silindir çalışmıyor derken acaba ateşlememi yapmıyor. Bujiyi çıkartıp pipoya takılıyken bir bak bakalım ateşleme var mı her 2 silindirde de.
Ateşleme varsa karbüratörü kıstırmıştım demişsin. Neyi kıstırdın hava ayarını mı?

UNdocab
18 Eylül 2014, 14:50
Motor mu açılacak :D
Bence o adama ne kadar istiyorsa ver bari motoru boşuna bok etmesin.
Durduk yere motor açmakla kafadan giriş yapan birine motorunu kesinlikle telim etme

Bujileri söküp buji pipoya takılıyken marşa basıp bakacaksın iki bujiden de ateşleme varmı diye.
Sonrası adım adım gidilecek mevzu. Kendine dürüst adam gibi bir servis bul.

Emre Can
19 Eylül 2014, 14:08
Usta şimdi hani konuştum felandı cart curt beyinde de sıkıntı olabilir diyor ? motorun tek silindirde çslışması bununla alakalı mı ben anlamıyorum ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Motorum Tek Silindir Çalışıyor durum bu sebepleri nedir ? Tamir masrafı bana ne kadar çıkar usta beni yüzmesin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Motorum Tek silindir çalışıyor neler yapılmalı lütfen arkadaşlar masrafı ne kada minimum maksimum kaça patlar ? usta motor açılacak işçilik 300 lira istiyor ? bu nedir arkadaş ya el insaf biri yardımcı olabilir mi ?

berkaye
19 Eylül 2014, 14:10
Usta şimdi hani konuştum felandı cart curt beyinde de sıkıntı olabilir diyor ? motorun tek silindirde çslışması bununla alakalı mı ben anlamıyorum ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Motorum Tek Silindir Çalışıyor durum bu sebepleri nedir ? Tamir masrafı bana ne kadar çıkar usta beni yüzmesin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Motorum Tek silindir çalışıyor neler yapılmalı lütfen arkadaşlar masrafı ne kada minimum maksimum kaça patlar ? usta motor açılacak işçilik 300 lira istiyor ? bu nedir arkadaş ya el insaf biri yardımcı olabilir mi ?

Bilen biri görürse cevap yazar. Sadece bir ustaya sorma başka ustayada sor gidip.

Samet Özkan
19 Eylül 2014, 14:54
Birkaç usta daha gez tavsiye yorum al derim tek bir ustaya bağlı kalma. Zamaında öyle yapmıştım yediğim kazıklar hala aklımda :) başka ustaya git sor ortalama bir fiyat ne kadar çıkar ustam 3 aşşa 5 yukarı gibilerinden sor bakalım ne dicek umarım yardımcı olabilecek birileri çıkar :)

Emre Can
19 Eylül 2014, 15:22
Samet bey şimdi benim motorum tek silindir çalışıyor başka bir arızası yok yanlış lütfen anlamayın ama arka silindir tamamı 200 tl ? yani bu adam motor tek silindir diye işçilik 300 lira alıyor sadece ben bunu anlamadım yanlış parçaya mı bakıyorum yoksa arka silindir komple 200 tl ?

UNdocab
19 Eylül 2014, 16:17
Yanlış Arıza Tesbiti
Motor açma ile tek silindir çalışmanın bir alakası yok. Motor açılması gerekmiyor

Bobin Arızası olma ihtimali
Tek silindir çalıştığını bujiye ateşleme gelmemesi ile mi anladın yada nasıl anladın?
Bobinden arızasından kaynaklanıyor olabilir(beyin arızasından daha sık olur) bobinlerin yerini değiştirip sağlamlığından emin olun.

Beyin Arızası olma ihtimali:
Sürekli mi tek silindir bazen çift silindire geçiyor mu?

Eğer tek çift değişiyorsa sebebi %90 beyindeki soğuk lehimlemedir.
Beyini açıp lehimle düzelten arkadaş var fakat zahmetli bir iş.
Aynı marka beyin alıp deneyerek sonuca varabilirsin.

Emre Can
19 Eylül 2014, 16:38
Sayın undocap dostum sana çok teşekkür ederim senin gibi arkadaşlar sayesinde bu faiş fiyat hak yiyen ustalardan rahatız birde bana 35 yıllık ustayım diyor .

Motorum Tek silindir çalışıyor bunu 4-5 kişi dedi çekiş gücü yok şöyle söyleyim 100 lük cup gibi bağırıyor , far km herşey çalışıyor şimdi usta elektrik aksamındaki şase yi giderdiler marş taşağı taktılar 120 tl para aldılar . Motorum tek silindir çalışıyor diye de maotoru açıp bakmak gerek o da sadece işçilik 300 tl diyor . Hiçbirşeyi olmayan motor ne oluyor anlamadım ? Arka silindir çalışmıyormuş elimle baktım ılık .

screamaykut
19 Eylül 2014, 16:48
NEREYE GITTIN BILEMME AMA SAGLAM SERVISE GIT ISTANBUL ICINDEYSEN KAYALARI TAVSIYE EDERIM BIDE ONLAR BAKSIN

Emre Can
19 Eylül 2014, 16:51
screamaykut konyadayım malasef :(

UNdocab
19 Eylül 2014, 18:05
Arkadaş bu servisi ara benim sorduğum soruları sor ona göre devam et yoluna. Soruların cevabı alınmadan ne desek boş.
Buradan ah vah etme cevapları öğren :)

Emre Can
19 Eylül 2014, 22:20
UNdocab abi öncelikle mesajlarımı dikkate aldığın için çok çok teşekkür ederim Bir Hyosungcu olarak yardım ettiğin için öncelikle şunu söyleyim , motorun silindirine baktım sıcak ,ama motor gaz yerken bağırıyor çekişi yok 100 lük cup gibi çekiş 0 ağır ağır 0 - 35 e 3 saniyede çıkıyor öyle söyliyim bu neden olabilir ?

atomhamdi
22 Eylül 2014, 18:18
motor bağırıp debreyajı bıraktığında motor hala bağırıyorsa devirde ciddi bir düşüş olmuyorsa debreyaj bitmiş olabilir tek silindire kalsada bağırmaz devir çok düşer sadece çekiş baya azalır