PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lifan Tay100 Yakıt Sorunu ! (Acil Yardım)

EgemenFlz
18 Eylül 2014, 06:05
Merhaba motosiklet.net Ailesi,Aranıza Yeni katıldım..

Konuyu doğru bölümemi açtım bilmiyorum.
Sorun şu ;

2014 Model Lifan Tay 100 (Cup) Motorsikletim var.2.Sahibiyim 2600 km'de aldım 2 haftadır bende.
İlk sahibi rodaj'ının eksiksiz yapıldıgını ve motordaki hiçbir parçanın değişmediğini söyledi.
Bi ustaya götürüp motoru 2 gün orda bıraktım gerçekten çok temiz kullanan birinden aldığımı söyledi.
Sahibide biraz yaşlı bi amcadır.

3-4 gün önce motorun çekişi azaldığı için motorcu arkadaşıma götürdüm.Debriyajın bittiğini söyledi.
Ben pek anlamam.Tamam dedim değiştirdik sıfır debriyaj taktık.Akşama kadar herşey normaldi.
Bir Sonraki gün motoru çalıştırdıgımda 1 viteste bi racing gibi 2. vitesin yarısında çok güçlü,
Diğer yarısında sanki vites boş'taymış gibi bağırmasına ve gitmemesine şaşırdım.
Ve bunların yanı sıra.Ben bursa osmangazide oturuyorum Forum'da varsa bursayı bilen daha iyi anlar beni.
Altıparmaktan Uludağ yoluna çıktım.Çıkmadan önce benzin Full'dü.Tekrar Altıparmağa indiğimde yarıya gelmişti bile.
Ve bu söylediğim mesafenin gidiş gelişi 20km yok bile.Fazla kastırmadım motoru debriyaj yeni olduğu için.

Yani kısaca Motorun çekişi çok azaldı.Çekiş azaldıkça Yakıt tüketimi arttı.
Bunun sebebi ne olabilir.

Çok uzun yazmış olabilirim.Derdimi uzun uzun anlatayım ki okuyan kişi daha iyi anlayıp daha iyi yardımcı olabilsin diye.

İyi Forumlar ..