PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : El Marşı

dgsnozr
17 Eylül 2014, 20:58
Arkadaşlar merhaba baktım dolandım hem forumda hem başka yerlerde ama kesin bir bilgiye ulaşamadım. Şimdi 5 gün önce Keeway Superlight 150'mi alarak aranıza yeni katıldım. Motosikleti alırken sahibi konjektör getirtmiş ama taktırmamış satacağı için sorun o dedi. O değişecek sonra akü şarj olacak el marşı falan da çalışacak dedi. İyi dedik parça değişti. Değiştiren adam 1 1.5 saat dolan motorla dedi akü cevap verdi dolunca çalışır dedi. Neyse yine ayakla çalıştırdım. Dolandım tık yok. Sonra konjektör ve akü yeniden değişti. Yanlış bağlamış herif ve akü de ölmüş zaten. Her şey iyi güzel 2 gündür tüm elektrik aksamı mükemmel çalışıyor. El maşı da harika. Fakat dün istemeden (uzaktaydım) motosiklet yağmur altında kaldı. Sabah 2 3 kez normal el marşıyla çalıştı fakat daha 1 saat önce bindim farlar falan hepsi yanıyor. Ama el marşına basıyorum ses geliyor ama motosiklet çalışmıyor. Yine ayakla çalıştırdım biraz daha dolandım istop ettim bir daha yine aynı. Acaba oksitlendi ondan mı oldu? Basıyorsunuz ses geliyor ama motor çalışmaya geçmiyor bir türlü.

C.Kaan
17 Eylül 2014, 21:20
Alt sargı ( Statör ) kontrol edilmeli.