PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : xenon far sönük yanıyor

HaydarBıçak
16 Eylül 2014, 00:57
gt250r motora h3 6000k kısa farlara xenon taktım ama eski ampüllerden daha az aydınlatmaya başladı.
ışıkta azalma titreme gelme gitme yok ama sürekli az yanıyor.
halojen ampülün kablolarını çıkarıp balastı bağladım.
sorun ne olabilir?

viperking
16 Eylül 2014, 01:34
1- 6k xenon ideal aydinlatma saglamaz. oxellikle yagisli ve sisli havalarda isik asfaltta emilir

2- en iyi aydinlatma 4100-4300k arasi xenonda alabilirsiniz

3- bunun disinda motor akuleri bazen balastlari besleyecek kadar guclu olmuyor. dolayisiyla xenon farlar tam verimli calismiyot

HaydarBıçak
16 Eylül 2014, 02:31
1- 6k xenon ideal aydinlatma saglamaz. oxellikle yagisli ve sisli havalarda isik asfaltta emilir

2- en iyi aydinlatma 4100-4300k arasi xenonda alabilirsiniz

3- bunun disinda motor akuleri bazen balastlari besleyecek kadar guclu olmuyor. dolayisiyla xenon farlar tam verimli calismiyot

cevap için teşekkürler bağlantıyı aküden değil direk far anahtarından bağladım ve 12.3 gibi bir değer ölçtüm bu ölçün sırasında hatanın kaynağını buldum ampül yerine tam oturmamış ampülü hareket ettirdikçe aydınlatma değişiyor. yarın farı söküp ampulü nizami yerleştiricem

BatuhanK
22 Ekim 2014, 21:04
Konuyu hortlatalım. Ben de bugün gtr ı ma xenon taktırdım. h3 6000k
Farları yakmamla sonuç hüsran oldu halojenler daha iyi aydınlatıyordu.
Ama far takılırken yuvaya 90 derecelik bir açıyla takılmadı, bariz yamuk sabitlendi. Durumu söyleyince de cevap; mercek toplar ışığı farketmez ampulün konumu oldu.
Doğru mudur bu yoksa ampulü düzgün, dik bir açıyla mı yuvaya oturtmak lazım. Diğer bir seçenek de yeni xenon ampulü