PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni BS125 çalıştırıp gaza basınca stop etme sorunu.. :(

emre186
15 Eylül 2014, 03:51
sabahları motorun marşına basıp çalıştırıp gaza ufacık dokununca çuppsss edip stop ediyor boşta iken sanki hava sıkıştırıp birden çufff bırakıyor gibi, ama ondan sonra gün içinde yapmıyor. sorun ne olabilir ? gaza biraz nazik basıyorum ondan mı acaba dedim ve birden basmayı denedim vites kolundan tekme yedim :queen: ondan değil miş :P

yoldas002
15 Eylül 2014, 23:04
Hocam bende de aynı sorun var...
Çalışıyor ama gaz vermeye gelmiyor, hemen stop ediyor.
Yani anlayacağınız kendine zor geliyor.
Çin malı olmasından mı kaynaklı bu olaya.
Yani bir YBR125 veya CBF150 kullanıcısı da aynı sorunu yaşıyor mu?
Bilgisi olan paylaşırsa çok makbule geçer.:bestmt:

walkman011
15 Eylül 2014, 23:31
Motor ilk soğukken normal öyle yapması ilk çalıştırmada motor ısınana kadar sabit bi 2.000 devir civarında tutun zaten 1 dk kalmadan ısınır
sonra yapmaz.ha yaparsa karburetor hava ayarı gerekir

emre186
15 Eylül 2014, 23:50
2 veya 3 kez yapıyor sadece sabahları, yaz sıcağında ısınamadığı için çalışamıyorsa kışın ne halt edicez bilmiyorum :D YBR125 te de bir abi yaşamıştı şahidim ama dişli değiştirdikten sonra yaşamıştı bu olayı o da sabahları stop ediyordu ne yaptırdı bilmiyorum ama sonra yapmaz oldu.

shooter1
16 Eylül 2014, 00:08
sabah tek marş ile çalıştırıyorum kaskı giyip motorun üstüne oturmam 30 sn debriyajı sıkıp hafif teker hareket etmesini sağlıyorum ne çat diye vites sesi ne stop etme sorunu yok motosikletiniz ilk bakıma girmediyse bu yüzden oluyordur ilk bakımda hava ayarı yapıyorlar

emre186
16 Eylül 2014, 02:02
bilemem orasınıda bu ay chek-up yaptırıcam :queen: