PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu kask iş görür mü?

AH MEN
14 Eylül 2014, 23:06
Arkadaşlar kaskı iş yerinde ki çocuğun teki nasıl takılıyo diye elinde tutuyordu. açma yerini tutup çektim çocuk sıkı tutmuyormuş yere düştü ve bu hale geldi. 450 tl 'm de çöpe gitmiş oldu :(
yaklaşık bel hizasından beton zemine düştü boyası çıktı ama çatladımı anlamadım.
yaklaşık bi kaç ay sonra arai almayı planlıyordum zaten bunuda kardeşime vericektim.
bu kask iş görür mü kazaya kadar?
kask marushin daisho 777
http://i.hizliresim.com/R6bdPn.jpg
http://i.hizliresim.com/Dk8nym.jpg
http://i.hizliresim.com/3R1yE5.jpg

Dash_1905
14 Eylül 2014, 23:25
Öncelikle geçmiş olsun. Sanki resimlerde çatlak görünüyor. Kaskı iki yanağından bastır. Ses gelirse o kaskı vitrin kaskı yapıp kendine bir kask alman lazım.

AH MEN
14 Eylül 2014, 23:31
Öncelikle geçmiş olsun. Sanki resimlerde çatlak görünüyor. Kaskı iki yanağından bastır. Ses gelirse o kaskı vitrin kaskı yapıp kendine bir kask alman lazım.

tamam hocam yarın işe giderken bastırıcam eğer ses gelmezse kullanabilir miyim?
nakitim şuan hiç yok denecek kadar az en az arai yada shoei almam için 2 3 ay zamana ihtiyacım var

Seinfeld
14 Eylül 2014, 23:40
450tlye aldığın kask bel hizasından düşmekle bu hale mi geldi?

Dash_1905
15 Eylül 2014, 01:50
Çıtırtı sesi gelmesse kullan. Ama benim içime çok sinmezdi doğrusu. Korkarak kullanırdım. En kısa zamanda yenisini almanı yavsiye ederim. Ayrıca bel hizasından düşmeyle nasıl bu hale geldi aklım ermiş değil.

emre186
15 Eylül 2014, 02:09
20 tl lik adi kaskı test amaçlı çarpınca k si kalmadığı bi yana, 450 tl lik bir kaskın böyle olması insanın içine oturur :D

OzgurEren
15 Eylül 2014, 02:35
hiç kullanmamaktan iyidir ama çokta güvenme derim :)

Seinfeld
15 Eylül 2014, 02:45
20 tl lik adi kaskı test amaçlı çarpınca k si kalmadığı bi yana, 450 tl lik bir kaskın böyle olması insanın içine oturur :D

Geçen sene adı sanı belli olmayan roket kasklardan almıştım, yine bel hizasında elimden düşürmüştüm telefonla konuşurken, camı tuz buz olmuştu :mrgreen:

BOZKAPLAN
15 Eylül 2014, 02:52
biraz kask araştırmasın yapmıştım fakat bu maruşin kaskların hiç bir darbe testi ayrıca sharp güvenlik derecelendirilmesini de pek güvenilir bulmadım.. keza.. fiber ya da compozit bir kaskın bi defa 750 tl den başladğını düşünürsek.. verilmiş sadakan varmış adamlar 10 mtlik yükseklikten çelik örsün üzerine vurarak test ediyor bunları. kaldı ki çocuk elinden yere bıraktı diyorsun.. o kask kaza esnasında kafanda iken muhtemelen seni korumayacaktı.. yani çocuğa kızma sen en iyisi adam gibi bir kask al derim.. o kaskı çok araştırdım inan alacaktım fakat sen şimdi böyle çocuğun elinden düştü çatladı falan dedin.. iyice soğudum yani.. sana tavsiyem fiyatta uygun ve fiber olarak shark ın speed-r serisi bir kaskını alman olacak.. koy onu vitrine ileride belki airbrush denemeleri falan yaparsın :queen:

emre186
15 Eylül 2014, 02:59
Geçen sene adı sanı belli olmayan roket kasklardan almıştım, yine bel hizasında elimden düşürmüştüm telefonla konuşurken, camı tuz buz olmuştu :mrgreen:

:cat: :queen:

CrosseR
15 Eylül 2014, 03:02
Yeni ve daha iyi kaskını alana kadar günlük kullanımına devam et sıkıntı yok..
Benim diyen çoğu piyasa kaskından daha çok iş görür..

BOZKAPLAN
15 Eylül 2014, 03:10
Yeni ve daha iyi kaskını alana kadar günlük kullanımına devam et sıkıntı yok..
Benim diyen çoğu piyasa kaskından daha çok iş görür..

tamm hiç kask takmamasından iyi fakat kullanılmış prezervatif tak diyosun şu an.. o çoğu piyasa kaskı en azından ne zaman kırılacağı belli ( KAZA ANINDA ) bu kask en ufak darbede muhtemelen salıcak kendini.. o riski göze almamalı.. eger imkan var ise ivedi yeni fiber bi kask

CrosseR
15 Eylül 2014, 03:29
tamm hiç kask takmamasından iyi fakat kullanılmış prezervatif tak diyosun şu an.. o çoğu piyasa kaskı en azından ne zaman kırılacağı belli ( KAZA ANINDA ) bu kask en ufak darbede muhtemelen salıcak kendini.. o riski göze almamalı.. eger imkan var ise ivedi yeni fiber bi kask

Kask çürük olduğu için kırılmadı,kaza anında da kırılacaktı..
Kask tamamen sağlıklı diyemem ama içten bir basınçta almadı..
20 ile giderken düştüm kafamı yere vurdum deseydi şu an kullan demezdim..
Ben arkadaşın yerinde olsam,şu an daha iyi bir kask alacak durumu olmadığına göre gidip 150-200tl ye alacağım kask yerine bu kaskı günlük kullanmaya devam ederdim..
Tabi yine kendi bileceği iş..

AH MEN
15 Eylül 2014, 08:05
beyler dün gece gidip kaskı sıkıştırmaya çalıştım kask 1 cm bile esnemedi gerçekten kaliteli birşey sadece üstünde ki kaplama çatladı heralde sonuçta kask Fiber-Glass yapısı var.
herneyse 1500 2000 tl biriktirince arai veya shoei alıcam bunuda artık balyozla baltayla denemeler yapıp video çekerim buraya konu açarım :)

bu arada kaskı bel hizasından fayansa düşürdük herhangi bi kazada falan bu hale gelmedi.

natila
15 Eylül 2014, 08:18
kask 30 cm den de düşse işi bitiyor deniyor bence git hemen nitro aikido al sharptan 5 yıldız almış fiyatı da 300 tl ha param var diyorsan shoi al derim

ozrace
15 Eylül 2014, 11:37
boyasında çizik var gibi.bence kullanmakta sakınca yok zaten bikaç ay sonra yeni kask alacaksan idare edersin.şimdi arkadaşlar atıp tutuyor ama kendi kaskları hiç düşmemişmi?şahsen benimki geçen gün düştü hafif boya çizildi.şimdi gidip çöpemi atalım.her düştüğünde yeni kask alırsak vay halimize...
sağlam olduğu belli olmamakla beraber sağlam olmadığınıda anlayamazsınki.
kask'da çatlak olsa anlarımda boya çizilmesindende kaskın işinin bittiği söylenemez.Ayrıca marushin kötü bir kask değil...

isobln
15 Eylül 2014, 11:45
bugun sabah hızla evden çıkmaya calışırken bende LS2FF370 kaskımı en fazla 1 mt belkide yoktur elimden halı üzerine düşürdüm fayans üzeri halı ama kasktan çat diye ses geldi içim gitti baktım iyi inceledim hiç cizik çatlak yok yeni de almıştım ne yapsamki çene açılır kask birde bastırdığımda zaten esniyodu

emre186
15 Eylül 2014, 19:18

A.E.A dan güfteler :D

kordinaryus
15 Eylül 2014, 22:43
yenisini alacaksan bunu bana sat. ciddiyim takarım ben bunu

Samet Ağır
15 Eylül 2014, 23:02
kask 30 cm den de düşse işi bitiyor deniyor bence git hemen nitro aikido al sharptan 5 yıldız almış fiyatı da 300 tl ha param var diyorsan shoi al derim

Yok ebesinin camı...gözlüğünün....:P

taşınırken ,kargoda v.s onlara yumurta muamelesi yapıldığınımı sanıryorsunuz???

elinizdeki mükemmel sayılamasa da iyi bir kask...cam kavanoz değil....

AH MEN
15 Eylül 2014, 23:47
beyler bu sabah kaskın üstüne çıktım banamısın demedi 128 kg yim.
işe gittiğimde yine düşürdüm biraz daha açıldı ama hala sağlam gibi.
bi kaç kişi üst tabakasında ki kısmı çatlamış diyor. herneyse polise gidip bu çocuğu şikayet edicem bakalım alabilcekmiyim paramı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

bugun sabah hızla evden çıkmaya calışırken bende LS2FF370 kaskımı en fazla 1 mt belkide yoktur elimden halı üzerine düşürdüm fayans üzeri halı ama kasktan çat diye ses geldi içim gitti baktım iyi inceledim hiç cizik çatlak yok yeni de almıştım ne yapsamki çene açılır kask birde bastırdığımda zaten esniyodu

hocam geri götür full face al açılırları tavsiye etmiyorlar. arai üretmiyor bile

shooter1
16 Eylül 2014, 00:06
20 gün önce ilk kask düşürmemi yaşadım arka tutacak demirine iki tane bisiklet kilidiyle kitliyordum elimden bir kaçırdım ikisi de düştü :) artçı termoplastik kendi kaskım fiberglass yanlardan bastırınca esneme yapmadığı için kullanmaya devam ediyorum kasklar ls2 ff3750 diğeri shogun(375 herhalde)

AH MEN
16 Eylül 2014, 23:29
20 gün önce ilk kask düşürmemi yaşadım arka tutacak demirine iki tane bisiklet kilidiyle kitliyordum elimden bir kaçırdım ikisi de düştü :) artçı termoplastik kendi kaskım fiberglass yanlardan bastırınca esneme yapmadığı için kullanmaya devam ediyorum kasklar ls2 ff3750 diğeri shogun(375 herhalde)

az daha kullanıcam yarın polise gidip görütülerle düşüren şahsı şikayet edicem inşallah paramı alabilirim

kordinaryus
17 Eylül 2014, 00:54
şimdikini bana satcan mı? :)))

AH MEN
17 Eylül 2014, 02:23
şimdikini bana satcan mı? :)))

kaç verirsin :D

telike
17 Eylül 2014, 07:27
beyler dün gece gidip kaskı sıkıştırmaya çalıştım kask 1 cm bile esnemedi gerçekten kaliteli birşey sadece üstünde ki kaplama çatladı heralde sonuçta kask Fiber-Glass yapısı var.
herneyse 1500 2000 tl biriktirince arai veya shoei alıcam bunuda artık balyozla baltayla denemeler yapıp video çekerim buraya konu açarım :)

bu arada kaskı bel hizasından fayansa düşürdük herhangi bi kazada falan bu hale gelmedi.

balyozla deneme yapmana gerek yok zaten marushin markasının aynı denemeleri youtube da mevcut. ardçı kaskı yaparsın niye güzelim kaskı parçalamaya çalışasın ki? (çalışasın diyorum hakkaten parçalayamıyorlar çünkü)

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:23 ----------

şöyle bi örnek video da paylaşayım

http://youtu.be/9LfEFhBelTY

EKONOMİ
20 Eylül 2014, 07:57
bu kask iş görür mü kazaya kadar?

kaza yapacağım diye kendini sartlandirma bilinç altında