PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda cbr 600 rr devir sorunu

HercuL
10 Eylül 2014, 22:50
arkadaşlar motoru yeni aldım hondanın kendine has bir sesi vardır uğultu gibi çıkar bu motorda rolanti biraz geziyor gibi geziyor gibi değil geziyor motor durduğunda 1500 devir 1700 devir arasında gidiyor 1 ci viteste falan ilerlerken gezdiği için tekleme demimde hissettiriyor . hangi bakımlar yapıldı bilgim yok açıkcası yağı değişmemiş onu biliyorum aklıma buji geliyor başkada birşey gelmiyor bu 20 ci motorum 4 cü rr ım =) ilk defa oldu fikri olan varmı motor 47 binde ?

Ahmet Abi
10 Eylül 2014, 23:11
Benzin,hava ayarı ve ateşleme sisteminde noksanlık olabilir.

HercuL
10 Eylül 2014, 23:51
buji geliyor aklıma xenon takmışlar o bile yaparmı diye saçma bir sual geliyor aklıma =)

dgn79
12 Eylül 2014, 18:19
benzer bir sorun eski 600rr ımda vardı senkron ayarı yapıldı düzeldi sen yinede iyi bir ustaya sor bence.

bilginozi
12 Eylül 2014, 18:43
Aynı sorun bende de var. Bu senkron ayarının ortalama masrafı ne kadar tutuyor bilginiz var mı?

forewer
12 Eylül 2014, 20:10
Adamına göre yarım-bir saatlik iş, tamamen işçilik. 100-200 arası isterler. Kimisi enjeksiyonlulara senkron yapılmaz der, kimi senkron değerlerini bilmez kafasına göre yapar. Elinden geliyorsa bişeyler sahibinden.comdan 200-250 tlye senkron cihazı al servis kitabındaki değerlere göre kendin yap.

HercuL
17 Eylül 2014, 22:53
2007 model benimki enjeksiyonlu yani senkron ayarını otomatik yapıyor diye biliriyorum ama ?

serkanADH13
18 Eylül 2014, 01:46
jikleyi çekili unutmuş olabilirsin,
subaplar sıkı olmuş olabilir,
benzine yağı fazla karıştırmış olabilirsiniz...... .9:) :) :) :D
__________________________________________________ __________________________________________________ _____________________________________________

Dostum motoruna bakım yaptır hava alamıyor olabilir,
bujilerde sorun oluşmuş olabilir,

Gerçi 40 küsür motor sahibi olmuşsun daha iyi biliyorsundur ben karışmış olmayayım,

Kolay gelsin,

gursus
18 Eylül 2014, 02:23
hazır yeri gelmişken sorayım Serkan bey 600f için senkron ayarı kac bin kmde yapılmalıdır,yapılmazsa sonucları nelerdir ve bu rölanti ayarsızlığı dışında motorun senkron ayarı

istediğini nasıl anlarız?

Birde senkron cihazı almak mı mantıklı ustaya verilecek para ile yoksa 'hassas bir işlem bilir kişi yapmalı' mı dersiniz.

HercuL
29 Eylül 2014, 17:08
kardeş 40 tane demedim 20 dedim ve bu ilk defa başıma geldi bakıcam tekiklere =)

velizrsln
27 Eylül 2017, 12:50
arkadaşlar motoru yeni aldım hondanın kendine has bir sesi vardır uğultu gibi çıkar bu motorda rolanti biraz geziyor gibi geziyor gibi değil geziyor motor durduğunda 1500 devir 1700 devir arasında gidiyor 1 ci viteste falan ilerlerken gezdiği için tekleme demimde hissettiriyor . hangi bakımlar yapıldı bilgim yok açıkcası yağı değişmemiş onu biliyorum aklıma buji geliyor başkada birşey gelmiyor bu 20 ci motorum 4 cü rr ım =) ilk defa oldu fikri olan varmı motor 47 binde ?

aynı sorun bende de var nasıl halletmiştiniz? bende bazen 1000 devir oynuyor ama giderken sorun yok

uzay gemisi
27 Eylül 2017, 13:05
Eksantrik zinciri gidik olabilir rölanti gezmesi diyince aklıma sadece o geldi