PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cevaplarınız önemli

ademmeyveci
08 Eylül 2014, 03:05
Merhaba degerli forum sakinleri çelik martian 150 sahibiyim başıma ilginç bir olay geldi dün motorlan gezerken stop ettim motoru 1 saat sonra calıstırdım motorsikleti az brşey gittim 20 metre felan motoru düzgün bir yere parkettim yanında 5 dakıka durdum arkadaşımı beklıyordum tekrar çalıştırmayı denedım marştan almadı ayakdan alıyordu sımdı ondanda almıyor 4-5 saat ara ile ayak marş ile aldırmaya çalıştım hafif alıyor stop edıyor kendi kendıne 1 gündür motor oldugu yerde duruyor bu aksam motorcuya bıraktım sizce sorun neyden kaynaklanıyordur biraz acemiyim konu hakkında biraz bilgi sahibi ederseniz beni çok sevinirim şimdiden zaman ayırıp cevap yazdıgınız için teşekkür ederim unutmadan benzinden kaynaklanır dedim benzinide yarım depo yaptım gene ayak marş ile almadi genelliiklen ayakdan aldırıyordum zaten el marşında sıkıntı var diye kontak açtıgım zaman sinyaller felan yanıyor ama motor hiçbir şekil çalışmıyor

oyunageldim
08 Eylül 2014, 03:24
Karbüratöre giden hortumu çıkart,bak bakalım benzin gidiyormu
Buji piposunu çıkarıp ucunu motora değdirip marşa bas,ateşleme varmı,kıvılcım çıkıyormu?
Birde manifolta bak (karbüratöre takılan kalın hortum) herhangi bir yırtığı,hava alan yeri varmı

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar,bunları denemelisinki hala sorun çözülmezse diğer olasılıklara sıra gelsin

ademmeyveci
08 Eylül 2014, 03:32
Karbüratöre giden hortumu çıkart,bak bakalım benzin gidiyormu
Buji piposunu çıkarıp ucunu motora değdirip marşa bas,ateşleme varmı,kıvılcım çıkıyormu?
Birde manifolta bak (karbüratöre takılan kalın hortum) herhangi bir yırtığı,hava alan yeri varmı

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar,bunları denemelisinki hala sorun çözülmezse diğer olasılıklara sıra gelsin

cevapın için teşekkür ederim bugün bir arkadaş buji piposunu cıkardı ayak marş ile vurdum arkadaşı carpti
ve oda anlamadı ustaya getir dedi benzin deposunun yanında acık sarı renk bır hortum vardı ıcınde yag gibi bir pislik vardi onu boşalttım bu sefer o hortum yerınden cıktı neyse onun yerını buldum tepesını tekrar hortuma soktum bu soyledıgım olmadan once motor gene çalışmıyordu çalışıyordu ayak mars ile ama bir anda durdu sonrada calısmadı ilk defa böyle bir sorun ile karşılastım uzun zamandır motorsıklet suruyorum ama fazla bır bılgım yok motor hakkında ve sorun sizce neyden kaynaklanabılır tamiri uzun sürermi masrafı tahminen ne kadar olur cevapınız için şimdidem çok teşekkür ederim

oyunageldim
08 Eylül 2014, 04:09
Uzaktan tarif ile ve motoru görmeden hiçkimse masraf hakkında tahmin yürütemez
Siz bir tamirciye gösterin motorunuzu belkide basit bir arızadır

ademmeyveci
08 Eylül 2014, 23:37
Konu çözüldü benzin otomatında sorun var dedi usta temizledi felan boru takti 3 saat ugraştı 30 TL aldi ben bukadar ucuz beklemıyordum