PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aynan kapalı diye uyardım deli oldum taksini ani fren yaptı kavga ettik.

dovahhkin
05 Eylül 2014, 16:45
Arkadaşlar dün başıma gelen bu olayları anlatmak istiyorum. belki okursunuz aklınıza gelirde sukunetinizi korursunuz diye.

Dün evimden cıktım şehir içinde ilerliyorum full ekipmanım. herneyse

reno clio gördüm aynası kapalı (sol) bende solundan geçemiyorum ve cok yavaş seyrediyor yol tek yön yanından rahatça geçip gidemem yani başladım korna ile uyarmaya bir iki üç dört yok tınlamıyor adam bakmıyor çünkü aynaya. uzun bastım cekildi, tabi bu sırada kafasını benim oldugum tarafa çevirdi ve olaylar başlıyor; bi baktım saçları beyaz bi amca belli halinden. vizörü açtım (bu arada hala seyir halindeyiz) oda camı açtı.

abi aynanız kapalı olmaz böyle dikkat edin dedim. el kol hareketi yapıyor bana sanane diyor. ah nasıl sinir oldum o an. dedim beni görmüyorsun ne sananesi bana vursan ne olacak dedim camı kapadı söyleniyor kendi kendine cok sinirimi bozdu. yaşlı dedim devam ettim. arabayı geçtim şahinin biri geldiğimi göre göre yola çıktı aradan neyse dedim. devam ediyorum yayalar arabayı bekliyor beni gördümmü tınlamıyorlar tın tın gidiyorlar.
ya sabır dedim var bugun bişey.

çok değil 200metre gittim bir taksi var şehir içi 50km gibi seyrediyor. ve bende sollamaya calısmıyorum arkasındayım. (ama dibinde değil)

çapranızda fren mesafesini gözüme kestirip ben dururum diyorum. hah tam bunları düşünürken ani freni basıyor!!!

dibine kadar gidip duruyorum. (kornaya basmıyorum sabır diyorum dıt yapıyorum sadece) yanından geçerken tekrar basıyor beni geçiyor ve ilerde tekrar ani fren ama bu sefer takip mesafesini koruyamadım (hata bende biliyorum). arkayı kaydırıp plakasını öpmeden yan duruyor motosiklet.

başlarım lan böyle işi diyip asılıyorum kornaya. (durduktan sonra) tipide bi gör.(haşa kimseyi görünüşüyle yargılamak haddim değil) pislik olduğu belli ama her halinden. geçiyorum yanından bakıyorum söyleniyorum kafamı çevirip (bu arada taksiyi geçip 10 metre kadar ilerledim hala arkama bakıyorum) camdan cıkıp elini cıkarıp küfür etti okudum ağzını. İşte bende sabır bitti bastım frene. istop bile etmedim indim üstüne yürüyorum hiç konuşmadan buda indi ne var lan dedi geliyor. bide belini tutuyo (bende emanet var havaları) olsun koçum bendede ekipman var diyorum kendi kendime. bu arada bu olay tam otobüs durağının orda oluyor insanlarda izliyor araya girmeye calısanlar olacak her durumdan belli ondan gaza geliyor lavuk. ne basıyosun lan frene aynana baksana bide küfür ediyosun ........ herifi diyorum. bundaki bi tavırları gör patlattı bi tane bana (ne olursa olsun ilk ben vurmam kavgada) bu arada kask'a vurdu salak hissetmedim bile başladım bende vurmaya . gerisini anlatmaya gerek yok tipik şehir içi kavga ayırdılar hemen. bende uzaklaştım arkamdan gelmemesi için.

demek istediğim şudur. ben motordan indim. üstüne yürüdüm ama o cebinden bıcağı çıkarıp bana sokabilirdi orda. indikten sonrada geri yapamazdım. sonradan sakinleşince anlıyorum yaptığım hatayı. Herkeze kazasız sürüşler uzun oldu biraz :P

caneroz
05 Eylül 2014, 16:53
Bu sıralar trafikte giderken arkayı kollamakta fayda var, taksici vurup kaçabilir

Salih_T
05 Eylül 2014, 16:54
sakin olmak lazım her zaman.. tabi bunu söylemek kolay, uygulamak zor... İnsanın her günü bir olmuyor ki.. neyse daha dikkatli ve sakin olmanız dilerim..

afu35
05 Eylül 2014, 16:57
Eğer duş da alıp çıktıysan şanssız bi günündeymişsin geçmiş olsun :) ama ilk yaşadığın stres diğerlerinin sebebi olmuş olabilir dikkat et

SlimShady1
05 Eylül 2014, 16:58
Suç sende kaskı eline alıp indiricektin kafasına çatlatıcaktın kafa tasını o olucaktı. Neyse çocuklara kötü örnek olmayalım taşlamasınlar bizi.

dovahhkin
05 Eylül 2014, 16:58
Bu sıralar trafikte giderken arkayı kollamakta fayda var, taksici vurup kaçabilir

aynen plakamda kabak gibi ortadaydı zaten düşünmüyor değilim

braveguy
05 Eylül 2014, 17:03
trafiğe çıkmadan önce ilk öğretilenlerden biridir;
"boş taksinin arkasından, dolu taksinin önünden gitme".

ayna konusunda başıma komik bir olay geldi,
internette bu motorcu onu yaptı bunu yaptı paylaşılan videolar var ya hani adam trafiği durduruyor tavukları karşıya geçiriyor, yaşlılar geçsin diye yolu kesiyor vs, hepimiz gaza gelmişizdir "lan motorcuyuz biz de melek olalım" diye.
bir araba gördüm aynı sizin hikayedeki gibi sağ ayna kapalı.
baktım içeride sizin olaydaki gibi kır saçlı bi adam.
içimden dedim "ihtiyar farkında değil herhalde iyilik olsun aynayı açayım adam sağ arkasını da görsün", açtım aynayı ayna pat diye yere düştü.
meğer pez...gin aynası kırıkmış öylesine tutturmuş kapalı geziyormuş. al başına belayı. acemiyim o zaman kaçmayı gözüm kesmedi durdum.
durursun herif indi "sana ne benim aynamdan" dedi, dank etti kafama harbiden bana ne adamın aynasından. o günden beri o videoları imrenmeden sadece gülerek izliyorum.
velhasılı kelam kendinizi garantiye aldıysanız boşverin, özellikle trafikte öğreten adamları sevmiyor bu toplum.

bu arada ucuz kurtulmuşsunuz. taksici ile kavga edip kazançlı çıkan pek görmedim. ya adresini bulur gelir, ya kancıklık yapıp bıçak levye çeker.
illaki bir şekilde can sıkar.

dovahhkin
05 Eylül 2014, 17:10

internette bu motorcu onu yaptı bunu yaptı paylaşılan videolar var ya hani adam trafiği durduruyor tavukları karşıya geçiriyor, yaşlılar geçsin diye yolu kesiyor vs, hepimiz gaza gelmişizdir "lan motorcuyuz biz de melek olalım" diye.
içimden dedim "ihtiyar farkında değil herhalde iyilik olsun aynayı açayım adam sağ arkasını da görsün", açtım aynayı ayna pat diye yere düştü.
meğer pez...gin aynası kırıkmış öylesine tutturmuş kapalı geziyormuş. al başına belayı. acemiyim o zaman kaçmayı gözüm kesmedi durdum.
durursun herif indi "sana ne benim aynamdan" dedi, dank etti kafama harbiden bana ne adamın aynasından. o günden beri o videoları imrenmeden sadece gülerek izliyorum.
velhasılı kelam kendinizi garantiye aldıysanız boşverin, özellikle trafikte öğreten adamları sevmiyor bu toplum.

bu arada ucuz kurtulmuşsunuz. taksici ile kavga edip kazançlı çıkan pek görmedim. ya adresini bulur gelir, ya kancıklık yapıp bıçak levye çeker.

aynen hocam uğraşılmaz. bende o anda benim gibi bi motorlu geçmeye kalkar görmez diye uyardım yoksa dediğiniz gibi kime neyi öğretiyon sen der bu toplum hep.

Apices
05 Eylül 2014, 17:16
Geçmiş olsun.
Biraz daha sabırlı olmaya çalışmak lazım.
Ama yaş genç olunca biraz zor oluyor tabiki.

ilkerakdag
05 Eylül 2014, 17:34
3 Gün önce gece 02.10 falandı arkadaşım 2.el bir 206 almış."Gece çıkıp sürelim istersen uzun süredir kullanmadın" dedim.Marmara Forum'dan Bağcılar istikametine gidiyorduk yol bakım nedeniyle kapalıymış.Dönüp otoyoldan bir sonra ki sapağa girdik.Dört yola geldik soldan devam ettik.Yol üzerinden bizden başka araç yok.Sağda,solda park halinde bile yok.Kasis var yavaşla biraz dedim 50 ile gidiyorduk tam durmadı bile 25-30 a düşürmüştür hızını anca.Kasiste yavaşladığımız anda direk arkadan bir taksi çarptı.Bizim arkadaşta sinirlendi tabi gece 02.00 de yola çıkıyoruz sakin diye gelip adam boş yolda çarpıyor arkadan.Neyse indik baktık bagaj kapağına çok az boya atmış sadece yarım parmaktan daha az.Taksiye bir baktım radyatör patlamış,kaput katlanmış,farlar kırık,sol ön çamurluk yamulmuş ve sol ön kapı açılmadı düşünün.İnadına gece gece tutanak tutturdum :mrgreen: 03.20 falandı hala arabayla uğraşıyorlardı bizde çorbacıya gidip çorba içtik.O an otomobil değil de motosikletle olsaydık belki vurup kaçacaktı yolda kamera yok tanık yok.Birde arsız arsız "senin arabada birşey yok ki ya aniden durunca ben zaten frene bastım " diyordu.

afu35
05 Eylül 2014, 17:36

Bende bi abim arabasına binerken aynayı kapalı unuttu diye açayım demiştim çatur çutur etmişti. Meğer kontağı çevşrince otomatik açılan aynalardanmış:) bazen iyilikten maraz doğar. Allahtan benimki tanıdıktı :)

atgatt
05 Eylül 2014, 17:48
öncelikle geçmiş olsun, denyo bol bizim ülkede tabi.
belki kızacaksın ama, suç senin. çok sinir. ne olursa olsun sürüş konsantrasyonunu bozmaman lazım ama sinir, stress çok fena bozar. kaza yaptırır adama. şu yaşıma kadar ne zaman kaza yaptıysam hep motorun üzerinde düşünceli, sinirli, stressli olduğum zamanlardır.
unutup gitmen lazım gurur yapmadan. yani denyolarla uğraşılırmı kardeşim, hemde arabalı denyolara, iki teker üzerinde! bas git. yada yavasla o gitsin.
yine iyi, sadece bie yumrukla geçmiş, o sinirle kaza yapsan daha kötü olabilirdi. ve de evet biçaklada yaralayabilirdi sizi.

beko12345
05 Eylül 2014, 17:50
Bir benzeride bana olmuştu. 2 yıl önce aşağı yukarı. Benimki otobüsçüydü :)
Biz yumruklaşmadık, yaşlı olduğunu görünce neyse dedim bindim. Hani orta yaşta değildi bildiğin yaşlıydı :)

Bazen çok saygı görürken bazen hiç iplemiyorlar.
Bende heran biriyle dalaşabilirim.

Okuduğum bir habere göre 3 kişiden 1 inde tabanca varmış.

Yani mertlik yok açıkçası bu devirde pek.

En iyisi inmemek ama herhalde gençliğimizin verdiği deli kanlılık ile yediremiyoruz.

Birde azıcık iriyim diye dahada korkmuyorum ama beklenmedik kişiden beklenmedik aletler çıkması olası.

2move
05 Eylül 2014, 17:51
Iyi etmissin ellerine saglik

RunemagicK
05 Eylül 2014, 18:04
üstüste üstüste gelir bu işler. sakin olmak lazım da peygamber değilizki, insan zıvanadan çıkabiliyor.

Darkcity2000
05 Eylül 2014, 18:16
Unutma senden 1 adet var ama orço lardan cok var...degmez de gitsin

TRaKYaLeee
05 Eylül 2014, 18:21
Taksici kaskınıza yumruk atmış eğer sert bir yumruksa belkide kaskınızı değiştirmeniz gerekebilir :cat:

linkinpark20
05 Eylül 2014, 18:28
trafikte o kadar çok öküz var ki. bi de altlarına taksi veriyorlar bunların. benim kast sistemime göre en aşağıda şahinciler, taksiciler ve şirket arabaları yer alıyor.

shooter1
05 Eylül 2014, 20:14
dün ile evvelki gün hayatımda küfretmediğim kadar küfür ettim hep trafikteki dengesizler yüzünden

Survivalsyk
05 Eylül 2014, 21:01
Merhabalar.
Geçmiş olsun.
Bilg.
Sayg.

07mehmet07
05 Eylül 2014, 21:41
Abi böyle durumlarda sakin olacaksın ineceksin motordan üstüne gideceksin, üzerinde mont kafanda da kask oldumu korkma karşısına geçip öylece duracaksın istediği kadar vursun gram hissetmezsin, sıkılınca atacaksın bir kafa arkanı dönüp sakince motoruna binip gideceksin o kadar, hem böylelikle daha cool görünürsün :queen: kasklı birinden kafa yemek kavgada isteyeceği son şeylerden biridir, mazallah ağız burun dümdüz oluverir ne diş bırakır ne burun kemiği, hele birde elinde eldiven varsa çenesinin altından birde yumruk atacaksın ağzından fırlayan en az üç diş senin kaskına çarpıp yere düşer işte o zaman ömrü billah bir daha seni unutmaz, milletin canına kasdetmek neymiş öğrenir, böyle kanı bozuklara pazar arabasını bile yasaklayacaksın ulan motorcunun ailesi yokmu çoru çocuğu bekleyeni yokmu be kansız... İşte bunlar hep kötü davranışlar kötü düşünceler sakin olup motordan inmeden yerine göre iki kelam bağırıp gitmek en güzeli yoksa bunlarla baş edemezsin bir değil iki değil üç değil sende şehir eşkiyası olur çıkarsın...

Espaniole
05 Eylül 2014, 22:20
Abi böyle durumlarda sakin olacaksın ineceksin motordan üstüne gideceksin, üzerinde mont kafanda da kask oldumu korkma karşısına geçip öylece duracaksın istediği kadar vursun gram hissetmezsin, sıkılınca atacaksın bir kafa arkanı dönüp sakince motoruna binip gideceksin o kadar, hem böylelikle daha cool görünürsün :queen: kasklı birinden kafa yemek kavgada isteyeceği son şeylerden biridir, mazallah ağız burun dümdüz oluverir ne diş bırakır ne burun kemiği, hele birde elinde eldiven varsa çenesinin altından birde yumruk atacaksın ağzından fırlayan en az üç diş senin kaskına çarpıp yere düşer işte o zaman ömrü billah bir daha seni unutmaz, milletin canına kasdetmek neymiş öğrenir, böyle kanı bozuklara pazar arabasını bile yasaklayacaksın ulan motorcunun ailesi yokmu çoru çocuğu bekleyeni yokmu be kansız... İşte bunlar hep kötü davranışlar kötü düşünceler sakin olup motordan inmeden yerine göre iki kelam bağırıp gitmek en güzeli yoksa bunlarla baş edemezsin bir değil iki değil üç değil sende şehir eşkiyası olur çıkarsın...

Yanlış anlamayın ama çok film izlemişsiniz..

beko12345
05 Eylül 2014, 23:11
Siz türk kavgası nasıldır bilirmisiniz :)

Öyle bekle yumruk atsın olmaz genellikle.
Karşılıklı maymun gibi yumruk sallanılır.

Sizin anlattığınız filmlerde oluyor genelde :)
Yada bizim eski türk filimlerinde :)

blackode
05 Eylül 2014, 23:43
iki gün evvel Taksimde naked motorcu biraz kalıplı, bir taksicinin kapısını tekmeledi hıyar içeride el kol hareketi yapıyor ama kaçmaya da çalışıyor,motorcu sağına soluna geçmeye çalışıyor devam edecek ama yolu kapatıyor i..ne,neyse sonra bıraktı gitti,abi keyif aldım,bu sarı böcek lere acaaaaayip gıcığım..

yiwotxxx
05 Eylül 2014, 23:49
Taksici kaskınıza yumruk atmış eğer sert bir yumruksa belkide kaskınızı değiştirmeniz gerekebilir :cat:

aynen öyle yanlardan bi bastırın ses geliyo mu?

07mehmet07
06 Eylül 2014, 00:35
Siz türk kavgası nasıldır bilirmisiniz :)

Öyle bekle yumruk atsın olmaz genellikle.
Karşılıklı maymun gibi yumruk sallanılır.

Sizin anlattığınız filmlerde oluyor genelde :)
Yada bizim eski türk filimlerinde :)

Ukalalık olarak algılamayın, ben çok uzun bir süre sırasıyla judo, kickbox, tekvando ve kunfu dersleri aldım kuşaklarımda var ama hayatımda sadece bir kez kavga ettim o da aynen bu dediğim gibi oldu :queen: çocuk yumruğu salladı salladı hep korundum biri bile denk gelmedi, anneme bir küfür etti, sadece kafa attım o kadar ve burnu kırıldı anam burnum diyerek hemen kaçtı zaten :) bir daha da kavga etmedim o yüzden kavga etmeyi inanın bilmem ama ne bileyim mantığıma öyle geliyor kafanda kask üstünde mont heryerin koruma dolu belden aşağı vurmadıktan sonra nerene vuracak ki canını yaksın :thumright istediği kadar yumruk sallasın sen düşmedikten sonra üstüne bile yürüsen kıçının üstüne düşürtürsün gibi geliyo, öyle olmuyo mu :queen:

Karalı
06 Eylül 2014, 00:48
Gerçekten arkadaş öyle insanlar varki şu ist trafiğinde tövbe Estağfurullah gece gece indirip yamultacan

telike
06 Eylül 2014, 00:55
kötü örnek olmak istemem ama depo üstü çantam boş gezmem. biri bana vuracak ve öylece binip arabasına gidecek? o saatten sonra nezarette de yatarım hiç problem değil

SolidSnake
06 Eylül 2014, 01:24
Ukalalık olarak algılamayın, ben çok uzun bir süre sırasıyla judo, kickbox, tekvando ve kunfu dersleri aldım kuşaklarımda var ama hayatımda sadece bir kez kavga ettim o da aynen bu dediğim gibi oldu :queen: çocuk yumruğu salladı salladı hep korundum biri bile denk gelmedi, anneme bir küfür etti, sadece kafa attım o kadar ve burnu kırıldı anam burnum diyerek hemen kaçtı zaten :) bir daha da kavga etmedim o yüzden kavga etmeyi inanın bilmem ama ne bileyim mantığıma öyle geliyor kafanda kask üstünde mont heryerin koruma dolu belden aşağı vurmadıktan sonra nerene vuracak ki canını yaksın :thumright istediği kadar yumruk sallasın sen düşmedikten sonra üstüne bile yürüsen kıçının üstüne düşürtürsün gibi geliyo, öyle olmuyo mu :queen:

kişisel olarak algılamayın ama şu ana kadar hiçbir kuşak sahibinin, bu şekilde kuşak sahibi olduğunu dillendirdiğini görmedim... gerçekten öyleyseniz hata yapıyorsunuz. bir de hangi kuşak? sarı kuşak olmak var, siyah olmak var. :cat: üzerine bir de dan olmak var.

konuya dönersek, madem bıçak saplardı, saplayabilirdi diye bir endişeniz var.. ve madem motordan iniyorsunuz bir sebep için, sonuca odaklı inin.. kavgaya karışmayın, kafayı vurun ve indirin yerden kalkamayacağı şekilde, eğer çok damarınıza basarsa.. öbür türlü çeker de vurur, sopa da sallar.. ama " sen ne yapıyorsun be? " kavgası yapacaksanız lütfen inmeyin araçlarınızdan. ya sabır deyin, basın ve gidin.

seta34
06 Eylül 2014, 01:52
keşke kaskla kafayı gömseymişsin :) motorcuları hafife alıyorlar ve tavsiyem.
tırcıları taksicileri dolmuşcuları ve bayan sürücülere çok dikkat edeceksin.. gerisi malum :) geçmiş olsun

bpk
06 Eylül 2014, 04:58
Arkadaşlar dün başıma gelen bu olayları anlatmak istiyorum. belki okursunuz aklınıza gelirde sukunetinizi korursunuz diye.

Dün evimden cıktım şehir içinde ilerliyorum full ekipmanım. herneyse

reno clio gördüm aynası kapalı (sol) bende solundan geçemiyorum ve cok yavaş seyrediyor yol tek yön yanından rahatça geçip gidemem yani başladım korna ile uyarmaya bir iki üç dört yok tınlamıyor adam bakmıyor çünkü aynaya. uzun bastım cekildi, tabi bu sırada kafasını benim oldugum tarafa çevirdi ve olaylar başlıyor; bi baktım saçları beyaz bi amca belli halinden. vizörü açtım (bu arada hala seyir halindeyiz) oda camı açtı.

abi aynanız kapalı olmaz böyle dikkat edin dedim. el kol hareketi yapıyor bana sanane diyor. ah nasıl sinir oldum o an. dedim beni görmüyorsun ne sananesi bana vursan ne olacak dedim camı kapadı söyleniyor kendi kendine cok sinirimi bozdu. yaşlı dedim devam ettim. arabayı geçtim şahinin biri geldiğimi göre göre yola çıktı aradan neyse dedim. devam ediyorum yayalar arabayı bekliyor beni gördümmü tınlamıyorlar tın tın gidiyorlar.
ya sabır dedim var bugun bişey.

çok değil 200metre gittim bir taksi var şehir içi 50km gibi seyrediyor. ve bende sollamaya calısmıyorum arkasındayım. (ama dibinde değil)

çapranızda fren mesafesini gözüme kestirip ben dururum diyorum. hah tam bunları düşünürken ani freni basıyor!!!

dibine kadar gidip duruyorum. (kornaya basmıyorum sabır diyorum dıt yapıyorum sadece) yanından geçerken tekrar basıyor beni geçiyor ve ilerde tekrar ani fren ama bu sefer takip mesafesini koruyamadım (hata bende biliyorum). arkayı kaydırıp plakasını öpmeden yan duruyor motosiklet.

başlarım lan böyle işi diyip asılıyorum kornaya. (durduktan sonra) tipide bi gör.(haşa kimseyi görünüşüyle yargılamak haddim değil) pislik olduğu belli ama her halinden. geçiyorum yanından bakıyorum söyleniyorum kafamı çevirip (bu arada taksiyi geçip 10 metre kadar ilerledim hala arkama bakıyorum) camdan cıkıp elini cıkarıp küfür etti okudum ağzını. İşte bende sabır bitti bastım frene. istop bile etmedim indim üstüne yürüyorum hiç konuşmadan buda indi ne var lan dedi geliyor. bide belini tutuyo (bende emanet var havaları) olsun koçum bendede ekipman var diyorum kendi kendime. bu arada bu olay tam otobüs durağının orda oluyor insanlarda izliyor araya girmeye calısanlar olacak her durumdan belli ondan gaza geliyor lavuk. ne basıyosun lan frene aynana baksana bide küfür ediyosun ........ herifi diyorum. bundaki bi tavırları gör patlattı bi tane bana (ne olursa olsun ilk ben vurmam kavgada) bu arada kask'a vurdu salak hissetmedim bile başladım bende vurmaya . gerisini anlatmaya gerek yok tipik şehir içi kavga ayırdılar hemen. bende uzaklaştım arkamdan gelmemesi için.

demek istediğim şudur. ben motordan indim. üstüne yürüdüm ama o cebinden bıcağı çıkarıp bana sokabilirdi orda. indikten sonrada geri yapamazdım. sonradan sakinleşince anlıyorum yaptığım hatayı. Herkeze kazasız sürüşler uzun oldu biraz :P

Vallahi okurken ben bile sinirlendim arkadaş :pr: Neyse sakin olmak lazım. Şerefsiz oluyor böyleleri gazlayıp gideceksin, onlara birşey olmaz ama senin arkanda üzülecek insanlar muhakkak vardır. Geçmiş olsun bir daha yaşanmaz inşallah tekerin düz bassın :king:

Mamba09
06 Eylül 2014, 13:34
kamera lazım kamera..

c3nk
06 Eylül 2014, 15:31
abi böle maganda çok etrafta daha dün haber okudum, yine buna benzer bir olay adam yumruk atıyor düşen kişi kafasını kaldırıma çarpıyor ve vefat ediyor, hayat bukadar ucuz olmamalı, lütfen trafikte sükunetimizi koruyalım, ön görerek sürelim.

rebel_punto
06 Eylül 2014, 15:59
Trafikte özellikle motosiklet üzerinde ilk olumsuzluğu yaşadığınız anda ( araç sıkıştırması, yanlış yola girme, her zaman gittiğiniz kısa yolun kapalı olması vs ) inadına yoldan zevk almaya çalışın. Hızınızı azaltın, vites düşürün. Trafikte olumsuzluklar birbirini tetikliyor.