PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lastik seçimi (prelli-metzeler-mıchelin)

kdiner
05 Eylül 2014, 15:49
merhaba arkadaşlar motosikletim için hem asfalt hemde topraklı yolda kullanabileceğim lastik bakıyorum sizce hangisi asfalt ve toprak yolda daha iyidir. şimdiden tşk ederim. motosiklet mondial drft 125
1)Metzeler 90/90-18 57P RF ME 22 Cadde (Rear) Arka Motosiklet Lastiği (TT)
2)Michelin 90/90-18 57P Pilot Street
3)Bridgestone 90/90-18 M/C 51P Mag Mopus G510 TT
4)Bridgestone 90/90-18 M/C 51P Mag Mopus G510 TT
5)PİRELLİ 2.75-18 90-90-18 DURA TRACTİON

yürekçe
05 Eylül 2014, 16:33
marka olarak michellin ama daha da önemli olan hamuru...

yumuşah hamur istresen profili hızlı kaybolur ama sağlam yol tutar.
sert itersen profil kalır ama zamanla sabunlaşır ve çatlar.
4 mevsim bakarsan eh işte idare eder.

ben bir de yarı fiyatına ve uyumuşakça hamurlu sava marka bak derim....
bir de honda civiclerde kullanılan maxxis var..
fiyatça seni daha az yorar.

bu arad cruiser motorlara bıyıklı teker modeli çok yakışıyor ;) Bence...

BatuhanK
05 Eylül 2014, 16:54
Michelin i cbf te, duratraction ı salcano da test ettim. Salcanonun virajı ve freni daha iyiydi. Sadece lastik hissinden bahsedersekmichelin desen olarak daha cezbedici dursa da yolu benim istediğim gibi okumuyordu. Bu konuda duratraction yolu daha iyi okuyup daha iyi tepkiler veriyordu. Pirellidrki tek olumsuzluk yoldaki bozuklukları gidona daha çok yansıtıyordu.
Aynı motosiklette test edebilme şansım olsa daha iyiydi aslında ama kış şartları da işin içine girecekse dura traction seçilebilir. Ayrıca michelinin bir önceki serisi bana daha başarılı geliyordu,cbff te kullanmıştım. Acaba hamuru veya Profili mi Değişti lastiğin?

Metzelerin lastiği,iç lastikle kullanılıyordu yanılmıyorsam

Salih_T
05 Eylül 2014, 16:57
marka olarak michellin ama daha da önemli olan hamuru...

yumuşah hamur istresen profili hızlı kaybolur ama sağlam yol tutar.
sert itersen profil kalır ama zamanla sabunlaşır ve çatlar.
4 mevsim bakarsan eh işte idare eder.

ben bir de yarı fiyatına ve uyumuşakça hamurlu sava marka bak derim....
bir de honda civiclerde kullanılan maxxis var..
fiyatça seni daha az yorar.

bu arad cruiser motorlara bıyıklı teker modeli çok yakışıyor ;) Bence...

bıyıklı teker nasıl bişey, ilk defa duydum... :silent:

Blackeagletr
05 Eylül 2014, 17:10
Michelin kullanıyorum, asfaltta her türlü beklentimi karşılıyor, asfalt dışına çıktığında tam bir felaket, herhangi bir kabak lastik gibi.
Duratraction güzel lastiktir, hem stabilize hem asfalt yola gelir. Araziye de gireceksen kesinlikle pirelli seçmelisin.

hayko5
05 Eylül 2014, 17:18
Arkadaşlar bende geçenlerde lastik sıkıntısı çekiyordum hondanın motosiklet üzerinde verdiği lastikleri kullanıyordum fakat hamuru çok yumuşayınca değiştirmek tubeless taktırmak durumunda kaldım. Yalnız lastik üzerinde PROMAXX STREET yazıyor marka biraz yabancı geldi fakat lastikle ilgili hiç sıkıntı yaşamadım yaklaşık 2000 kmdir kullanıyorum.

kdiner
05 Eylül 2014, 18:13
arkadaşımın cbf 150 sinde michell pilot street var, asfalt yolda mükemmel diyor ama toprak yolda hiçbir işinize yaramıyor diyor her zaman toprak yola girmeyeceğim ama orman yollarına giriyorum o bakımdan azda olsa stabilize ve topraklı yolda da tutmasını istiyorum, kötü yol durumunda da işimi görsün diyorum.

adige_10
05 Eylül 2014, 18:55
Michelin kullanıyorum, asfaltta her türlü beklentimi karşılıyor, asfalt dışına çıktığında tam bir felaket, herhangi bir kabak lastik gibi.
Duratraction güzel lastiktir, hem stabilize hem asfalt yola gelir. Araziye de gireceksen kesinlikle pirelli seçmelisin.

Aynen, michelinleri takinca niye motoru yeni alinca takmamışım diye pişman oldum..
Fakat asfalttan çikmican :-)
Pirelli stabil yollarda çok başarili..
Asfalt icinse michelin tavsiye ederim

kdiner
05 Eylül 2014, 19:28
Aynen, michelinleri takinca niye motoru yeni alinca takmamışım diye pişman oldum..
Fakat asfalttan çikmican :-)
Pirelli stabil yollarda çok başarili..
Asfalt icinse michelin tavsiye ederim

asfaltta michelin tak stabil yola gir pirelli tak, hani kolay bir şey değil ki tak çıkar yapim, en ideali nedir illa hem asfalt hem de stabil yolda %100 performans versin demiyorum 50-50 iki yol şartını da karşılamasını istiyorum bunun için ideal olanı hangisidir.

adige_10
05 Eylül 2014, 22:12
Eger sürekli farkli yol şartlarinda kullansaydim pirelliyi tercih ederdim. Fakat ben 1000km nin 50 veya çok olsa 100km sinde toprak stabil yol kullandigim için michelin taktim. Sonuc michelin tam bir asfalt lastigi, stabil yolda yawaş we dikkatli kullaniyorum..
Kullanim şartlarina göre karari kendin wereceksin.

sercan2667
05 Eylül 2014, 23:08
Benim Michilen 20 bin km oldu.Değiştirmeyi düşünüyorum.Amacım farklı bir lastik markası denemek.
Sava düşünüyorum.Arkadaşımda Cub motora aldı çok beğendi.Tutuşu fln çok iyi.
Fakat Dura Traction mu Sava mı arada kaldım.Pirelli 220 lira fakat Savanın fiyatını bilmiyorum.

kdiner
06 Eylül 2014, 00:33
Benim Michilen 20 bin km oldu.Değiştirmeyi düşünüyorum.Amacım farklı bir lastik markası denemek.
Sava düşünüyorum.Arkadaşımda Cub motora aldı çok beğendi.Tutuşu fln çok iyi.
Fakat Dura Traction mu Sava mı arada kaldım.Pirelli 220 lira fakat Savanın fiyatını bilmiyorum.

güvenlik için 220 Tl yi aramicaksın nede olsa üzerinde bizi taşıyor, bende fazla stabil yola girmem ama biraz güven vermesi iyidir. Pirelli alırım o zaman biraz daha bilgi toplayıp en ideal olanı alırım. Tşk ederim hepinize.

kdiner
10 Eylül 2014, 13:54
benim motorda ön lastik 3.00-18, arka 90.90-18, ön ve arkaya 90.90-18 taksam sorun olurmu.