PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açık egzoz sesi uzun yolda rahatsiz eder mi?

uur52
04 Eylül 2014, 23:47
Herkese selamlar. Kismetse bu ay ici racinge geciyorum. Cbr 250 kirmizi siparisimi verdim. Aksesuar olayina fazlasiyla duskunum. Bikac degisiklikle beraber acik egzoz taktirmak istoyorum. Ayda 1-2 kez balikesir istanbul arasi gidip geliyorum. Uzun yolda ses beni rahatsiz eder mi diye sormak istedim. Bir de tiger egzoz dusunuyorum. Ses pancar motoru gibi cikiyor gorduklerimde. Bu tek silindir olmasoyla mi ilgili yoksa baska markayla daha tok bir ses alabilir miyim? Simdiden tesekkurler

canerol
04 Eylül 2014, 23:49
ilk seferler o heyecanla rahatsız etmez ama biyerden sonra canına tak edecek kulak falan kalmayacak lanet edeceksin :) bu silincer killer midir nedir sesi açp kapatmak için onlardanda düşünsen iyi olur.

MhmtcnKoral
04 Eylül 2014, 23:54
Kulak tıkacı alabilirsiniz. Kulağınıza uygun tıkaç bulduğunuzda sadece uzun yolda değil şehir içinde de çok yararı oluyor. :)

Ahmet Abi
04 Eylül 2014, 23:58
Eder .

kadango
05 Eylül 2014, 00:05
Komple açarsan can sıkar ki 250cc tek silindir bir motosiklette eksoz açtırmak yersiz bir hareket olur.

shooter1
05 Eylül 2014, 00:11
avcrom silencer modelleri var onlardan bakmanı tavsiye ederim

Burak Süyün
05 Eylül 2014, 00:12
orjinali gayet güzel hoş niye açtırıyosun ki sadece gürültü kirliliği

Karalı
05 Eylül 2014, 00:17
Devil agzoz var honda ya güzel oluyor rahatsizda etmez

uur52
05 Eylül 2014, 00:41
Oneriler icin tesekkurler. Hepsini inceleyecegim :)

2move
05 Eylül 2014, 01:00
Ne kendi kafani nede cevreni rahatsiz etme. Hatta kimseyi rahatsiz etmeye hakkin yok.. cbr250 nin sesi farkedilmek icin yeterlidir

acayüp
05 Eylül 2014, 01:07
1 saatlik bir sürüşten sonra sessiz bir ortama geçince yakaşık 15 -20 dakika daha o ses ile uğulduyor kafan.
O zaman kendine nasıl bir işkence yaptığını farkediyorsun.
Şehir içi pek hissettirmiyor ama uzun yolda beynide yoruyor kulaklarıda. Gereksiz kafa şişiriyor.

ogzcngdk
05 Eylül 2014, 01:09
kulağında çınlayacak yarım saat kadar ayrıca kulak zarına büyük zararı var, eczeneden kulaklık almalısın

kosnük
05 Eylül 2014, 03:11
Yolculuk esnasında rahatsız etmez hatta hosuna bıle gıdebılır ama yolculuk bıttıkten sonra yaptıgın mesafeyle dogru orantılı bı sure boyunca muhakkak rahatsız edecektır

uur52
05 Eylül 2014, 03:16
ilk seferler o heyecanla rahatsız etmez ama biyerden sonra canına tak edecek kulak falan kalmayacak lanet edeceksin :) bu silincer killer midir nedir sesi açp kapatmak için onlardanda düşünsen iyi olur.

Bu iş nasil oluyor arkadaslar. Link video fiyat vs. Bisey atabilir misiniz?

ermanay
05 Eylül 2014, 03:24
10.000 km kadar cbr 250 kullandım egzoz takılmış cbr 250'de dinledim.Sonuçta tek silindir bir motosiklet kuru gürültüden başka bir şey olmuyor ses güzelde değil.Sizin yerinizde olsam egzoza para vermek yerine hemen bir çift lastik alırdım daha güvenli motoruma binerdim ırc'ler geç ısınıyor güven vermiyor :)

aytacaksel
05 Eylül 2014, 03:43
evet rahatsiz eder.

burakmetu
05 Eylül 2014, 03:53
Şehir içi egzozsuz kullanmakta tehlikeli gibi geliyor bana özellikle istanbulda sürekli korna ve egzoz sesi kullanıyorum çok faydalı oluyor. Uzun yol içinde kulaklık alırsın zaten orjinal egzoz bile olsa kulaklık takmak şart sağlık için lastiğin asfaltta çıkardığı düşük frekanslı seste kulaklar için zararlıydı diye biliyorum

capozzz
05 Eylül 2014, 09:25
Bu bir ikilem. Tek veya iki silindirli motorların eksoz sesi öyle dört silindirli gibi çıkmıyor, sonuçtan memnun olmayabilirsin (ben olmazdım). Neticede pata pata diye ses verecek. Hiç açtırmazsan daha ağır başlı bir havan olur.

Öte yandan burakmetu arkadaşımın dediği şey de önemli, belirli bir miktar gürültü trafikte fark edilmeyi sağlar (hem yayalar, hem de arabalar tarafından) ve tehlikeleri azaltır. Örneğin arkadaşımın Ninja 300ü var, Youtube'dan her türlü eksoz varyasyonunu izledik, çıkan sonucu beğenmedik, eksozunu ellemedi. Bazen makineyi kullanıyorum, kendi motorumla yavaş yavaş gelirken daima önümden açılan ve bana dikkat eden yayalar, o makinedeyken pat diye önüme atlayıveriyor...

Neticede açacaksan, mutlaka kulak tıkacı da kullanmalısın.