PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dun gece iki motor kazasi gördüm yaralilar artcilardi.

barodi
04 Eylül 2014, 23:42
Dun samatya hastanesine gitmistim emar icin. Ybr 125 ile iki kisi geldi.hizli geldiler acile. Bi baktimki artcinin cenesi ve yuzu kanlar icinde .belliki yuzustu dusmus.motorda ve surucude birsey yok.kaski vardi.ama artcida yoktu.neyse pansumandan sonra sargili bi sekilde ayrildilar .ayrilirkende yine ikisi motora bindi ve surucu kaskini koluna takti artci ise cenesi sarili sekilde gittiler tabi surerken her ikside elinde sigara .
Yorum size ait.

Diger kaza ise yine birt artci dizkapagi kirilmis sekilde motorla geldiler.artci bayandi .

Bu durumdan cikardigim dersler!

Artci kesinlikle full koruma olmali.
Sadece ceza yememek icin kask takmamali.
Kendimiz full koruma geziyoruz peki artcimizida ayni koruma ekipmanlarini tedarik ediyormusunuz ? Soralim kendimize...
İste artciya dizlik takili olsaydi diz kapagi kirilmazdi.
Diger ybr ise artcida full face kask olsaydi mumya gibi yuzu cenesi basi sargili olmayacakti.
Kaciniz artcinizi koruyorsunuz ?
Yoksa sizde sadece polisten ceza yememek icinmi ...

Mumkun oldugunca artcimida full koruma giydirmek lazim bunu tecrube ettim olayi canli gorunce.

Reşit
05 Eylül 2014, 00:05
Mars'ta ambulans yok galiba :mrgreen:

serseric
05 Eylül 2014, 00:30
Çok haklısın ama genelde tek binen ve arada artçı alanlar için geçerli sanırım bu söylediklerin.Neyse bunları paylaşın ki insanın gözü korksun dikkat etsin.Allah kaza bela vermesin kimseye.

shooter1
05 Eylül 2014, 00:42
benim artçı bir tek babam oluyor ona da kask var sadece, daha çok yalnız kullanıyorum
zaten şuraya kadar atıver diyenlere yedek kaskım yok ceza yazıyorlar diyerek kendimi kurtarıyorum :pl:

telike
05 Eylül 2014, 00:45
ardçılarım da motorcu oluyor genelde :D hep korumalı
kask yoksa da polis ceza yazıyor mesuliyet alamam diyorum :D

tanertc
05 Eylül 2014, 00:53
Kafayı yedin kazalarla :)

rebirth
05 Eylül 2014, 05:09
ben 2007de ölümcül kaza geçirdim, 17gün Ege Üniversitesi Reanimasyon, sonra yoğun bakım vs ile 45gün yattım, elimde,yüzümde ve ayağımda kalıcı hasar mevcut
AMA artçımın burdu dahi kanamamış, çizik dahi almamış.
Yani bu işler birazda şans, artçıya mı sürücüye mi vuracağı pek belli olmaz diye düşünüyorum, tabi biz önce güvenlikli giyinelim...

Darkcity2000
05 Eylül 2014, 08:45
ben 2007de ölümcül kaza geçirdim, 17gün Ege Üniversitesi Reanimasyon, sonra yoğun bakım vs ile 45gün yattım, elimde,yüzümde ve ayağımda kalıcı hasar mevcut
AMA artçımın burdu dahi kanamamış, çizik dahi almamış.
Yani bu işler birazda şans, artçıya mı sürücüye mi vuracağı pek belli olmaz diye düşünüyorum, tabi biz önce güvenlikli giyinelim...

kaza sirasinda guvenlik ekipmanlariniz neydi?

Pekbipicadam
05 Eylül 2014, 12:18
Bence artçı daha sıkı giydirilmeli sonuçta canını sana emanet ediyor ve bir çok artçı bence bindiği aletin ne kadar tehlikeli olabileceğinin farkında bile değil. Benim artçım kız arkadaşım ve devamlı olarak beraber biniyoruz motora , tüm ekipmanları var , ama yaramaz çocuk gibi giymemek için hep bir üçkağat peşinde :) zorla ekipman giydiriyorum valla.

viperking
05 Eylül 2014, 13:15
artçı işi biraz sakat aslında. eğer artçı alınacağı önceden belliyse artçı için ekipman temin edilebilir. Ama yolda sokakta "abi beni de şuraya da atsana" diyen artçı için ekipman nereden bulunacak? Sürekli artçı binebilir diye yanımızda full koruma taşınması da çok olası değil.