PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Alacağım Yardımcı Olursanız Sevinirim

kail07
04 Eylül 2014, 22:51
Beyler yaşım 15 ehliyetim yok motor satın almak istiyorum aile izni sıkıntı değil çunkü kendi paramla alacağım ama çarşıya felan giderken polis olduda çevirirse geç diyebileceği bir motor lazım yani motora heveslendim uzun lafın kısası. Bu yaşta sürmeye başlayıp 2Sene sonra ehliyet sınavını çok kolay geçip iyi bir altyapıyla sürücü olmak istiyorum fiyat aralığı max. 3.000 TL Olursa sevinirim İlginiz İçin Şimdiden Teşekkürler. (Antalyada Yaşıyorum)

Adventure58
04 Eylül 2014, 22:55
Bu konuda yüzlerce başlık var.
Ehliyet almadan motor da alma.
Hem kendi canını maddi manevi hemde başkalarının canını tehlikeye atma derim.
2.Beyler diye hitap etmei Asker arkadaşların değil bir çoğu senden yaşca büyük,
3. ben duymadım tamam sen geç motorun gariban işi diyip salan polis.

Ama illa alıcam dersen Antalyada çok 2 zamanlı al yada 100 lük cuplar var plaka ruhsat yok acemiliğini at.

kail07
04 Eylül 2014, 22:58
Bu konuda yüzlerce başlık var.
Ehliyet almadan motor da alma.
Hem kendi canını maddi manevi hemde başkalarının canını tehlikeye atma derim.
2.Beyler diye hitap etmei Asker arkadaşların değil bir çoğu senden yaşca büyük,
3. ben duymadım tamam sen geç motorun gariban işi diyip salan polis.

abi seni anlıyorum ama motor sevdası neyapayım bi max. 50km/h motor alsam yeterki ayağımı yerden kesse bi bakacağım zaman ayıracağım iş olsa sevinirdim çok itici cevap vermişsin. zaten gariban işi diye birşey demedim polise abi kaskım takılı motorum fazla hızlı değil dedimmi bırakacağından eminim.

Adventure58
04 Eylül 2014, 23:02
İtici den ziyade olacagı söylüyorum.
Bende Antalyada yaşıyorum her akşam görüyoruz ve bu aralar yunus ile birlikte cevirmeler var kaçanları yakalamak için.

Benim bildiğim polis yakalarsa demez ha ben kaçarım dersen tamam.
3 bin çok bile sahibinden de bak 1500 e bile 150 lik lifan var scooter istersen cabası.
1000 1500 e cup motor bul motor sevdana başla derim.

kail07
04 Eylül 2014, 23:17
Bu mesajın daha iyi geldi ilgin için teşekkürler. Yonja5000 elektronik bisiklet 100lük motordan daha hızlı gidiyor peki ona birley demezlermi 50cc altına birişey demezler diye düşünmüştüm.

Adventure58
04 Eylül 2014, 23:20
Mobiletler var Cins e denk geldin mi alıyor elinden istesende ruhsat çıkmıyor onlara.
50 cc için A1 ehliyeti istiyor. Ama elektirikli için işey diyemez.
elektirikli scooter al hiç başın agrımasın.

kail07
04 Eylül 2014, 23:29
Sağolasın abi elektrikli scooter almaya biraz sıcak baktım fakat şarj sıkıntı maddi durumum fena değil yani benzinim bittiğinde çekebilecek düzeydeyim akü yerine benzin atabiliyormuyuz veya benzinle çalışan motorun diyemeyeceği bir motor abi senin kafanı ütülüyorum kusura bakma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Birde varsa abi boyle iyi bir elektrikli yazarsan sevinirim.

Adventure58
04 Eylül 2014, 23:29
Önemli değil ama benzinli ne olursa olsun plakasız ruhsatsız ehliyetsiz kask sız her türlü polis den sıyıramassn tekrar söylüyorum cevirmeye girersen şayet.
Bir çok arkadaşımız kasksız plakasız ehliyetsiz geziyor bunu doğru bulmuyoruz ama illa kullanıcam diyenede gördünmü ya dur parket yürü yada bekle yada kaç diyoruz.
Hem benzin hem akü lü bilgiğim üzere yok.
Akülü 6 8 saat şarj ile 70 80 km gidiyor. Ama hiç bir zaman benzinli tadi vermiyor.

kail07
04 Eylül 2014, 23:33
Önemli değil ama benzinli ne olursa olsun plakasız ruhsatsız ehliyetsiz kask sız her türlü polis den sıyıramassn tekrar söylüyorum cevirmeye girersen şayet.
Bir çok arkadaşımız kasksız plakasız ehliyetsiz geziyor bunu doğru bulmuyoruz ama illa kullanıcam diyenede gördünmü ya dur parket yürü yada bekle yada kaç diyoruz.
Hem benzin hem akü lü bilgiğim üzere yok.
Akülü 6 8 saat şarj ile 70 80 km gidiyor. Ama hiç bir zaman benzinli tadi vermiyor.

Abi bi şu konuya bakarmısın?
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/99438-hem-benzinli-hem-elektrikli-scooter-yuki-den.html

Adventure58
04 Eylül 2014, 23:53
İlk defa duydum va dahada duymam sanırım. Fiyat çok tutmamışda zaten.
Ama piyasaya başka modellerde çıksa imiş otururmuş.
sen yine 125 lik plakalı ruhsatlı scooter al bin. ama yakalanırsan ruhsat sahibine 1600 lıra ceza yazılıyor haberin ola.

kail07
05 Eylül 2014, 00:16
İlk defa duydum va dahada duymam sanırım. Fiyat çok tutmamışda zaten.
Ama piyasaya başka modellerde çıksa imiş otururmuş.
sen yine 125 lik plakalı ruhsatlı scooter al bin. ama yakalanırsan ruhsat sahibine 1600 lıra ceza yazılıyor haberin ola.

Abi buna ceza kesermi?