PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gönüldaşlarım...

Metin07
04 Eylül 2014, 14:28
Öncelikle herkeze kucak dolusu sevgilerimi sunarım.Sormayın şu aralar pek bi keyfim yerinde :) uzun zaman önce aranıza katılmış ve motosiklet tercihi üzerine bir konu açmıştım.Konu hakkındaki yorumlarınızdan sonra çok fazla online olma fırsatım olmadı malum iş hayatının yoğun temposu yüzünden.Sizlere nihai kararımı bildirmek ve nasipse yarın motosikletimi alacağımı bildirmek için bu konuyu açtım.Alacağım motor mini-maxi karışımı bir scooter :) kymco xciting 250i... gayet temiz ve bakımlı... brandası fren kilidi arka çantası orjinal çanta aksesuarı filan bakımları aküsü yeni yapılmış güzel bir makine....Bu konu hakkındaki düşüncelerinize daha önceki gibi önem vereceğimi özellikle de tavsiyelerinize uyacağımı bilmenizi isterim.Sevgimle kalın:cat:

GB79
04 Eylül 2014, 15:05
Hayırlı olsun dostum, güle güle kulan

mithrelios
04 Eylül 2014, 15:53
ben de bir süredir X-Max kullanıyorum. Aynı sınıfta benzer aletler neticede, pratiklik açısından rakipsiz bir sınıf. 250'lik olması şehir içi yetebilecek bir güç sunar (X-Max'ın ilk ivmelenme işi biraz tırt, Kymco belki daha düzgündür), boyutları, vites olmaması ve en önemlisi de bagaj alanı şehir içi günlük kullanımda çok avantajlı.

avantajsız noktaları da şöyle; yakışı varyatör/kayış aktarma gibi nedenlerle gücüne göre biraz fazla olabilir, her ne kadar tipsiz motosikletler olmasa da neticede scooter, şekil şemal beklentisini karşılamasına pek imkan yok ve de vitesli ve biraz daha güçlü bir motosikletin vereceği sürüş zevkini sunmuyor maalesef. Belki bir de 250'lik motora göre mecburen (sınıfının gerekleri dolayısıyla) ağır aletler bunlar. 200cc 25bg 140 kg KTM Duke var misal bi yandan benim 250 cc 190 kg 20 bg scooter :D.

eğer sürüş zevki ve motosikletin tipi değil de, günlük kullanımda yaşatacağı pratikliğe önem veriyorsan çok doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

Not: Scooter filan deme en güzelinden koruma ekipmanlarını edin. Bunun için mi bu kadar giyiniyorsun diyenlere de sakın kulak asma. neticede 120 km/s'e kadar çok rahat çıkabilen ve bu hızı devamlı olarak rahat koruyabilecek aletler bunlar, zaten 120 ile kaza yapsan üstünde ne olsa işin şansa kalır ama en azıdan 60-70 km/s'ye kadar olan hızlarda bir talihsizlik olması durumunda seni kurtarabilir. bisiklete binsen kask tak, hem ben hem eşim bisiklet üzerinde yaptıımız ayrı ayrı kazalarda ağır yaralanmaktan o ufacık bisiklet kaskları sayesinde kurtulduk zamanında.

Metin07
08 Eylül 2014, 01:14
Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

İlgi alakanız için çok teşekkür ederim.Makinenin bendeki ilk izlenimi oldukça olumlu.Keza vergi avantajı yakıt tüketimi gibi maali güzelliklerinin yanına yüksek beygir gücü uzun boylu sürücüler için dahi şık duracak heybetteki kasa yapısı tek silindir olmasına ramen düşük vibrasyonu oldukça güzel geldi.Sanırım bu makineye içim ısındı :)

Metin07
11 Eylül 2014, 12:36
Arkadaşlar alakanız için çok teşekkür ederim :cat: İçime sindi bundan sonraki hedefim 650 transalp olacak.Bu benim truva atım oldu desem yeridir :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

ben de bir süredir X-Max kullanıyorum. Aynı sınıfta benzer aletler neticede, pratiklik açısından rakipsiz bir sınıf. 250'lik olması şehir içi yetebilecek bir güç sunar (X-Max'ın ilk ivmelenme işi biraz tırt, Kymco belki daha düzgündür), boyutları, vites olmaması ve en önemlisi de bagaj alanı şehir içi günlük kullanımda çok avantajlı.

avantajsız noktaları da şöyle; yakışı varyatör/kayış aktarma gibi nedenlerle gücüne göre biraz fazla olabilir, her ne kadar tipsiz motosikletler olmasa da neticede scooter, şekil şemal beklentisini karşılamasına pek imkan yok ve de vitesli ve biraz daha güçlü bir motosikletin vereceği sürüş zevkini sunmuyor maalesef. Belki bir de 250'lik motora göre mecburen (sınıfının gerekleri dolayısıyla) ağır aletler bunlar. 200cc 25bg 140 kg KTM Duke var misal bi yandan benim 250 cc 190 kg 20 bg scooter :D.

eğer sürüş zevki ve motosikletin tipi değil de, günlük kullanımda yaşatacağı pratikliğe önem veriyorsan çok doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

Not: Scooter filan deme en güzelinden koruma ekipmanlarını edin. Bunun için mi bu kadar giyiniyorsun diyenlere de sakın kulak asma. neticede 120 km/s'e kadar çok rahat çıkabilen ve bu hızı devamlı olarak rahat koruyabilecek aletler bunlar, zaten 120 ile kaza yapsan üstünde ne olsa işin şansa kalır ama en azıdan 60-70 km/s'ye kadar olan hızlarda bir talihsizlik olması durumunda seni kurtarabilir. bisiklete binsen kask tak, hem ben hem eşim bisiklet üzerinde yaptıımız ayrı ayrı kazalarda ağır yaralanmaktan o ufacık bisiklet kaskları sayesinde kurtulduk zamanında.

Tedbir konusunda oldukça titizim.Motosikleti aldım 2 gün sonra eldiven mont kask bellik aldım (4rider marka hesaplı geldi)

MotojeN
11 Eylül 2014, 12:44
Hayırlı olsun umarim motosiklet sürücüleri daha da çoğalır.

Benzin tüketimi yüksek olmasa Hep aklımın bir köşesinde yatan Yamaha Xmax 400 Abs yi almak isterdim.

Şekil şemal muhteşem rahat güzel giden tek kelime süper bir alet.

Metin07
15 Eylül 2014, 12:12
Teşekkür ederim.Ben boyum nedeni ile aslında biraz çekinmiştim altımda kaybolur filan diye(1,89)lakin öyle olmadı.Gayet güzel oturdu.Özellikle kask mont ile giyince daha bir hoş görünüyormuş.Yakıt tüketimi konusunda da performans konusunda da beni ziyadesi ile memnun ediyor.Şehir içinde gezip tozmakta olduğum için... Hatta bi ara iyi ki 500 lüğünü almamışım dediğim zaman bile oluyor.Size tavsiyem benim kullanmakta olduğum motorum.Ciğeri okadar sağlamki Antalya sicaklarında bile gezip tozmama ramen park halinde radyatör çalışmaya ihtiyaç durmamakta.

tt768
15 Eylül 2014, 12:31
Güzel bir tercih yapmışsınız. Hayırlısı olsun. Keyifli sürüşler diliyorum.

Metin07
16 Eylül 2014, 16:05
Çok teşekkür ederim.Darısı isteyip de sahip olamayanların başına inşallah :)

HONDAANTALYA
16 Eylül 2014, 16:47
Hayır olsun , Sizin bu mutluluğa karşılık bende mutlu oldum. Kazasiz surusler.

Metin07
17 Eylül 2014, 18:06
çok teşekkür ederim :)

bpk
17 Eylül 2014, 18:18
Öncelikle herkeze kucak dolusu sevgilerimi sunarım.Sormayın şu aralar pek bi keyfim yerinde :) uzun zaman önce aranıza katılmış ve motosiklet tercihi üzerine bir konu açmıştım.Konu hakkındaki yorumlarınızdan sonra çok fazla online olma fırsatım olmadı malum iş hayatının yoğun temposu yüzünden.Sizlere nihai kararımı bildirmek ve nasipse yarın motosikletimi alacağımı bildirmek için bu konuyu açtım.Alacağım motor mini-maxi karışımı bir scooter :) kymco xciting 250i... gayet temiz ve bakımlı... brandası fren kilidi arka çantası orjinal çanta aksesuarı filan bakımları aküsü yeni yapılmış güzel bir makine....Bu konu hakkındaki düşüncelerinize daha önceki gibi önem vereceğimi özellikle de tavsiyelerinize uyacağımı bilmenizi isterim.Sevgimle kalın:cat:
Sabahtan beri bozuk olan moralimi şu hoş yazınız bile düzeltmeye yetti, mutluluk bulaşıcıymış gerçekten :) Çok iyi de bir seçim yapmışsınız, tekeriniz umarım hep düz basar iyi sürüşler dilerim :rendeer:

Pisman
17 Eylül 2014, 18:26
hayırlı olsun güzel tercih

Metin07
17 Eylül 2014, 21:21
Sabahtan beri bozuk olan moralimi şu hoş yazınız bile düzeltmeye yetti, mutluluk bulaşıcıymış gerçekten :) Çok iyi de bir seçim yapmışsınız, tekeriniz umarım hep düz basar iyi sürüşler dilerim :rendeer:
Çok teşekkür ederim arkadaşım.Lütf etmişsin eksik olma.Sizllerle aynı zevke sahip olmak ve sizlerle aynı heyecanı tatmak ve hissettirmek ve de hissetmek bukadar kolay işte.Umarım moralinizi bozan şey bir daha sizi rahatsız etmez.Sevgimle kalın :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

hayırlı olsun güzel tercih

Çok teşekkür ederim.Makineyi bana satan arkadaş benzin koymayı unutacaksın demişti.Netekim haklı çıktı.4 gün önce depoyu fulledim ufak tefek mesafelere gitsem de yine de az da olsa ibrede bir düşüş olur diye düşünürken ibre haala full vaziyette. 190kg ağırlığa ramen(gerçekten kütük gibi makine) bukadar az yakması ve bukadar seri olması taktire şayan :)

Alper_tim
17 Eylül 2014, 21:30
hayırlı olsun 2011 ekimden beri xciting 250i kullanıcısıyım ve 19000 km yi devirdik beraber ve beni hiç üzmedi seninde keyifle bineceğinden eminim
yalnız ben ne zaman üstünde gelen kenda marka lastikleri çıkardım michelin power pure taktım motor daha bi bambaşka keyifli oldu :thumleft:
Allah güle güle binmek nasip etsin
bu arada distribütör değişti kymco distribütörü uğur motorlu araçlar oldu bilgine :wiinkk:

Metin07
18 Eylül 2014, 10:10
hayırlı olsun 2011 ekimden beri xciting 250i kullanıcısıyım ve 19000 km yi devirdik beraber ve beni hiç üzmedi seninde keyifle bineceğinden eminim
yalnız ben ne zaman üstünde gelen kenda marka lastikleri çıkardım michelin power pure taktım motor daha bi bambaşka keyifli oldu :thumleft:
Allah güle güle binmek nasip etsin
bu arada distribütör değişti kymco distribütörü uğur motorlu araçlar oldu bilgine :wiinkk:

Verdiğin bilgi için teşekkür ederim üstadım.Diistrübitörün değiştiğini bilmiyordum.Lastikleri kendi orjinal markası değil.Yeni takılmış gıcır gıcır bişey(markasını unuttum pardon) İnşallah hepimiz kazasız belasız kullanırız.Selamlar :cat: