PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AKÜ

Erdoo53
04 Eylül 2014, 02:38
Motosikletimin aküsü çok çabuk bitiyor. Problem nedir sizce?

babaduru
04 Eylül 2014, 02:51
Motorun geç çalışdığı için fazla marş basıyor olma? Farlar açık gittiğinde şarj yetiştiremiyor farları açtıktan sonra 3 gün ayak marşı ile çalıştırıyodum 150 hs i

sinka251
04 Eylül 2014, 09:31
Gaz vardiginde aku uclarini voltajin 14v cikiyomu diye bir olctur olcu aletin varsa sende olcebilirsin.Voltaj normalse akunde sorun vardir yada biryerde kacak vardir.

Erdoo53
04 Eylül 2014, 20:36
Başka bır aküyü denedım ilk başta çalıştırdı. 2-3 saat sonra çalıştıramadım yıne aynı sıkıntı oldu.. Problemın aküden kaynaklanmadığı ortaya çıktı. Bu sıkıntı ilk olarak aşırı hız yaptığım zaman ortaya çıktı (kıme sorduysam hızdan olmaz dedıler) fakat yolda gıderken bı anda korna, ışıklar tamamen çalısmadılar

bursagsli
04 Eylül 2014, 22:20
Senin büyük ihtimal konjektör arızalanmış sağlam olsaydı aküyü şarj ederdi

Erdoo53
05 Eylül 2014, 00:17
Normalde motor çalıştığı zaman akü yetersiz olsada veya az olsada dediğin gibi şarj etmesi lazım .
Pekı ya sağlam aküyü neden boşaltıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Aküyüde baktırmıştır bi sıkıntısı yoktu. Aynen gıderken farlar vb yetmıyor bı sure sonra kesıyor..
Çalıştırırken ılk basta normal ses gelsede sonrasında motor marşı yemedıgınde dıııtt dıye ses geliyor artık konjektordenmı nereden gelıyorsa .s