PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza!!! forumda avukatlar varsa bakabilir mi

shooter1
03 Eylül 2014, 21:05
bugün çay ocağında bir amca bana olay hakkında danıştı
torunu(16 yaşında) köy yolunda kaza yapmış virajda karşıdan gelen taksi sürücüsü motosikletle gidenin üzerine gelince çocuk kaçamamış yan tarafından taksiye geçirmiş.olay yerine ilk jandarma gelmiş sonra trafik polisi tutanak tutulmuş %60 takside %40 çocukta büyük ihtimal ehliyetsizlikten %40 vermişlerdir.şuan çocuk hastanedeymiş dedesi komada demişti.dizi parçalanmış pilatin takmışlar.dedesinin yakındığı çocuk sakat kalırsa ben cezama razıyım dedi hatta 5 bin tl ceza gelmiş isterse 20 bin olsun öderim diyordu fakat taksi sürücüne ceza kesilmez mi sakat kalırsa çocuğun hayatı bitecek.bu konuda yapılabilecek bir şey var mı cuma günü emniyet kaza tutanağını verecekmiş avukata gideceklermiş
bu olay ehliyetsiz motosiklet kullananlara ders olsun ve KORUMA takın gerisi tevekkül edin.belki ekipman olsa bu durumda olmayabilirdi

Darkcity2000
03 Eylül 2014, 21:13
Hay Allah ya cok uzucu, egitim yok, koruma yok, ehliyet yok, kivirma kacma teknikleri yok muhtemel tehlikeye bakakalmak var..., yine ucuz atlatmis acil sifalar..

Tatil yoresinden yeni geliyorum arabadan cok motor schooter dolu ama kimsede ne kask ne koruma... Parmak arasi terliklerle... Sonra kader deyip geciyoruz...

SULH
03 Eylül 2014, 21:13
Geçmiş olsun. İnşallah eski sağlığına kavuşur.

dadas607
04 Eylül 2014, 02:11
ekipmana kaska monta eldivene pantolona lafım yokta eğitim nedir arkadaş ben 5 yaşından beri 2 teker üstündeyim bisiklet 14 yaşında bilinçli motosiklet sürdüm allaha şükür bi kere mıcırda itfaiye hızlı geliyor diye kaydırdım motoru yatacagı zaman da atladım. Herkes gisten eğitim alamaz bütçesi uygun değil kaza geldimi gelir. önemli olan en ufak şey ile geçirmek

zheroen
04 Eylül 2014, 02:53
trafikte verilen kusur ehliyetin olup olmaması ile alaksı yoktur
ehliyetsiz kullanmanın cezasını ayrı olarak ödenir
polis tutanaklarında ise kusur oranı belirtilmemekte sadece "asli ve diğer kusurlar" belirtilmektedir. Bu uygulama kusur oranı tespiti için her kazadan sonra "mahkeme kararı" veya "bilirkişi raporu" 'nu zorunlu hale getirmiştir. Gerek kolluk tarafından düzenlenen tutanakta gerek bilirkişi tarafında düzenlenen rapora göre ve de kazaya karışan kişilerin hangi trafik kuralını ne suretle ihlal ettiğinin tespitine yönelik açıklamaları da dikkate almak sureti ile ceza hukuku sorumlulukları bakımından kusur oranları mahkeme tarafından yapılır.
bildiğim kadarıyla manevi tazminat ve mahrum kalınan destek zararı için ayrıca Asliye Hukuk Mahkemesinde tazminat davası açılılır.yani bu ayrı davadır
bu linktede tazminatların neye göre belirlendiği hakkında bilgiler belirlenmiş
http://www.kemalsener.av.tr/tazminat-davasi/trafik-kazalari-ve-tazminat-davasi.html
verdiğim link te görüldüğü üzere olayın dava sonuçlarına ve alınan kararlara, hastanın durumana kadarki herşey bireyin haklarını değiştireceği için kesin avukat lazım