PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megelli 250R hakkında yardım?

online253
03 Eylül 2014, 19:51
Öncelikle merhaba,

Başlangıç için bajaj pulsar 200 ns i seçmiştim ve cumartesi günü Ankara bayisine gidecektim fakat megelli 250r ı şans eseri gördüm az çok hakkında bazı şeyler öğrenebildim titreşim en büyük dezavantajıymış forum üyelerinden tavsiye bekliyorum başlangıç için bu iki motosikletten birisini alacağım beni bilgilendirirseniz yardımcı olursanız çok sevinirim megellinin üretimi durduruldu diye bir haber okumuştum ayrıca sıkıntı olurmu ?

Darkcity2000
03 Eylül 2014, 20:00
Titresim tek problemin olsun, fabrikasi kapandi dostum...

Megelli's manufacturing agreement with Huansong Industries (group) Co Limited Hsun ended on 31 December 2013. All production of Megelli motorcycles stopped on this day. Megelli's page states that Hsun will continue carrying supplying parts to distributors around the world.

C.Kaan
03 Eylül 2014, 20:02
Almak için gittiğin şeyi al yani pulsar, megelli felan fişman takılma :cat:

online253
03 Eylül 2014, 20:09
haklısınız fakat müthiş görüntüsü aklımı biraz çelmiş durumda 2014 den itibaren üretiminin durduğunu bende bir haberde okumuştum fakat centilmenlik anlaşması diye bir şey varmış yedek parça sevkiyatı devam edecekmiş merak ettiğim şey servisi devam eder mi alırsam başımı ağrıtırmı benimde gönlümde pulsar'dan yana naked tutkusu daha baskın fakat dediğim gibi fiyatı ve görüntüsü bir yana ne gibi sıkıntılarla karşılaşabilirim :)

Ayrıca megelli firmasının çinde montajını yapan firmayla anlaşması bitmiş yeni bir firma ile anlaşıp üretimine devam edileceği söyleniyor ?

C.Kaan
03 Eylül 2014, 20:18
Her firma ürettiği motosiklete 10 sene yedek parça temin etmek zorunda ancak firma parçayı temin etse'de distribütörler görevlerini yerine getirmedikleri için o parça size ulaşmıyor, bende BuMoto Calibre 250R bakıyordum ancak onunda ülkemizden distribütörü çekildi ne yazık'ki.

online253
03 Eylül 2014, 20:21
distribütör görevini yapmaz mı diyorsunuz yani o zaman büyük sıkıntı ben yine pulsara bakıyım fakat aklımda kalmaması için yakından megelliyede bakacağım :)

tiawern
03 Eylül 2014, 20:23
Selam arkadaşım.Naked tutkun var ise tutkunun peşine git ;) Megelli alacaksan her türlü sataşmaya da hazır ol. Soruların cevapları sitede megelli fanlarının yazıştığı topicte aslında var.
Öncelikle sana yakın servis bulabilecek misin onu bir araştır. Sıfır alacaksan eğer şuan o para verilmez kanaatindeyim. Dokuyucuda 9000tl falandı.
Parçaları bişekilde bulabilirsin.

online253
03 Eylül 2014, 20:26
Selam arkadaşım.Naked tutkun var ise tutkunun peşine git ;) Megelli alacaksan her türlü sataşmaya da hazır ol. Soruların cevapları sitede megelli fanlarının yazıştığı topicte aslında var.
Öncelikle sana yakın servis bulabilecek misin onu bir araştır. Sıfır alacaksan eğer şuan o para verilmez kanaatindeyim. Dokuyucuda 9000tl falandı.
Parçaları bişekilde bulabilirsin. aslında naked tutkum var bajaj pulsarıda bu yüzden başlangıç olarak çok uygun görmüştüm daha sonraki hedeflerim arasında kawasaki z800 tarzı motosikletler var ss sevdam yok aslında ama açık konuşmak gerekirse pek çok şeyin yanında gösterişe de önem veren birisiyim fiyat görüntü olarak megelli çok cazip geldi fakat ankara'da servis sıkıntısı yaşar mıyım merak konusu :) yorumunuz için teşekkürler

ogzcngdk
03 Eylül 2014, 20:39
pulsar o motordan on kat daha iyidir

Darkcity2000
03 Eylül 2014, 21:02
Ilk motor ve tecruben yoksa 200 pulsarida ele, biraz performasnli bir motor okuduguma gore, sana hem sekil hemde 2. Elde zarar ettirmeyecek gorenlerin dibini dusurtecek CBR 125R veya YZF 125 almani tavsiye ederim, ikiside japon kayasidir bosver pulsari falan...

online253
03 Eylül 2014, 21:14
Ilk motor ve tecruben yoksa 200 pulsarida ele, biraz performasnli bir motor okuduguma gore, sana hem sekil hemde 2. Elde zarar ettirmeyecek gorenlerin dibini dusurtecek CBR 125R veya YZF 125 almani tavsiye ederim, ikiside japon kayasidir bosver pulsari falan...

yorumun ve tavsiyen için teşekkürler ama şöyle ki ufaklığım motosiklet üstünde geçti fakat debriyajlı motosiklet çok kullanmadım fakat debriyaj sıkıntı olacağını sanmıyorum ileri düzey otomobil kullanıcısıyım cbr 125 belki alınabilir fakat çok erken sıkılırım cc olarak ve ben yzf ye o parayı vermem veremem ayrıca cbr 125 in fiyatıda bajajdan oldukça fazla değmez 125 cc için diye düşünüyorum

ogzcngdk
03 Eylül 2014, 22:49
yorumun ve tavsiyen için teşekkürler ama şöyle ki ufaklığım motosiklet üstünde geçti fakat debriyajlı motosiklet çok kullanmadım fakat debriyaj sıkıntı olacağını sanmıyorum ileri düzey otomobil kullanıcısıyım cbr 125 belki alınabilir fakat çok erken sıkılırım cc olarak ve ben yzf ye o parayı vermem veremem ayrıca cbr 125 in fiyatıda bajajdan oldukça fazla değmez 125 cc için diye düşünüyorum

pulsar 200ün gücü başlangıç için uygun 250cc için her ne kadar tehlikeli denilsede dikkatli kullandığı zaman sorun olmayan hatta motosiklet üzerindeki konforu arttıran yönleri var

ben 250cc ye niyetlenen adama 125 cc önermiyorum

RODWIN250R
03 Eylül 2014, 22:58
Megelliden uzak dur. Gördüğünde yolunu değiştir. Parana yazık. Pulsar 200ns çok kaliteli.

dovahhkin
03 Eylül 2014, 23:18
En ayrıntılı bilgiye

bu videodan ulaşabilirsiniz.

Taktir sizin. Pulsar fiyat/performans/parça kalitesi olarak Makul bi motosiklet.

http://youtu.be/4cBdM0AcVKY

Bu arada cbr 125 almadan önce pulsarı denedim.

Sıkılırım ve o paraya değmez demişsiniz.

Sizi 600cclerde görmek isteriz :), şaka bi yana

pulsarla cbr 125 in arasında son süratte bi fark yok kadar yok.

CBR 250 ile başlayın madem. sizi uzun bi süre idare edecektir. 125cc kücümsenecek kadar ufak bir makine değildir.

ronnytechno
03 Eylül 2014, 23:19
Megelli kesinlikle alma , illa bu tarz cancanlı motor alcam diyosan 2 .e l temiz R125 al , yok ss istemem dersen al pulsar , kişisel tercih tabi ama siyahı yakıyo geçiyo renkli olanlar biraz çinçon havası verio . :)

imtarky
03 Eylül 2014, 23:26
125cc kullanmadan ne demek 125 yetmez. Yıllarca motor tecrben mi varki 125 yetmez diyorsun ?

Macit250
04 Eylül 2014, 13:21
Kullandığım için söylüyorum.Japondan vazgeçme dediklerinde ne kötülüğü olabilirki diye gittim 1 adet çinli 1 adet kore malı daelim roadwin kullandım.İki japon harici markadada bariz malzeme kalitesi ve titreşim hat safhada .2013 cbr 125 kullanmış biri olarakda sunu söyleyeyim yağ gibi makinaydı titreşim yok gibiydi.MAdem ilk motosikletin olacak cbr 125 doğru adres senin için.Kaldıki cbr 125 120 130 km görebiliyor.250 lik diğer motosikletlerde 200 yapmıyor 150 felan görürsen bence büyük başarı.250 cc ile 125 cc arasında bariz km farkı yok dostum.Sadece beygir ve torkun verdiği güçten dolayı daha çabuk hızlanıyor motosiklet.Bu megelli ve bumotoyu direk ele.Bunlara nazaran kore malı daelim roadwin hem teknolojik olarak daha üstün hemde yedekparça ve servis ağı olarak daha geniş.En azından daelim alırsan su soğutmalı ,doch motorlu,full enjeksiyonlu ,çelik boru şaseli bir alete binersin.

manners
04 Eylül 2014, 13:26
AEA nin en cok alay ettigi motor bu megelli. ayrica megelli tanitimindaki sahsiyet harbi sinir bozucuydu ya. sanki satilan megellilerden prim aliyor :D

tekoklava
04 Eylül 2014, 13:58
başlangıc için ybr 125 veya apache 150 almanı tavsiye ederim
ha yok dersen
tabiki pulsar

xismailaydin
04 Eylül 2014, 14:35
En ayrıntılı bilgiye

bu videodan ulaşabilirsiniz.

Taktir sizin. Pulsar fiyat/performans/parça kalitesi olarak Makul bi motosiklet.

http://youtu.be/4cBdM0AcVKY

Bu arada cbr 125 almadan önce pulsarı denedim.

Sıkılırım ve o paraya değmez demişsiniz.

Sizi 600cclerde görmek isteriz :), şaka bi yana

pulsarla cbr 125 in arasında son süratte bi fark yok kadar yok.

CBR 250 ile başlayın madem. sizi uzun bi süre idare edecektir. 125cc kücümsenecek kadar ufak bir makine değildir.

Valla gülmek istediğimde bu videoyu açıp izliyorum :mrgreen:

beko12345
04 Eylül 2014, 14:49
Ah ah Türk milleti olarak ne şekilciyiz arkadaş ya!

Fabrikası kapanmış hala şekilden dolayı almayı düşünüyor milletimiz.

Alın arkadaş alın, yanlız şekil yapıyım derken yolda motor iterken bulmayın kendinizi.

online253
04 Eylül 2014, 18:22
Yardımcı olan yorum atan herkese teşekkürler o videoyu bende izlemiştim fakat barkın abi 125-250 cc klasmanında yanlızca hondayı övmekte yzf yide yerden yere vurmakta bu klasmanda barkın abiye güvenmiyorum megelliden vazgeçtim sadece görüntü itibari için aklıma girmişti doğru olan vazgeçmek,çocukluğum cup 100 veya scooterlarda geçti 125 cc bir motorun bunlardan aman aman bir farkı yok kısa sürede sıkılacağım, cbr 250 alabilecek durumum olsa veya ktm 200 Yada ınazuma bunlardan birini tercih ederdim fakat fiyat performans olarak herkesi tatmin etmiş olan siyah bir pulsar alacağım Cumartesi yakından göreceğim inşallah :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

İnşallah elbet o günlerde gelecek :) aslında şöyleki değmez derken alan kişilere lafım yok fakat bugün 125 cc bir yzf 10 bin tl,cbr desen ona 9000 tl gerçekten 125 cc bir motosiklet için bu paralar doğru mudur? Herkes japona binmek ister fakat bizler enayi değiliz Iyice keriz yerine konmaya başlandı Türk insanı ve alarak buna destek veriyoruz malesef, 200 cc ktm ortağı bir pulsar var parça kalitesi performans görüntü olarakta japonlardan pekde eksik kalan bir yanı yok ve fiyatı 7350 tl yanlış anlaşılmasın size aldığınız için bir şey söylemiyorum kendi tercihiniz :)

motorcrus
04 Eylül 2014, 18:33
al pulsar 200 bin keyfine bak.

sdirer
04 Eylül 2014, 18:58
Arayan Mevlasinida bulur, megellisinide ;)