PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikte kimlerle boğuşuyoruz.. (Bol küfür içerir)

Espaniole
03 Eylül 2014, 16:50
UYARI! Linkte verilen video aşırı küfür içerir.
Uyarı2: İlk önce videoyu izleyiniz.

Şimdi bu videoda bir taksici abimiz var. Gayet de iş başında, müşteriyi almış gideceği yere götürüyor. Adamdaki durumu farkeden müşteri de bunu videoya çekiyor. Taksici habersiz tabi, rahat rahat yasak olmasına rağmen sigarasını içiyor, bayanların giydiklerine sövüyor, ailelerine sövüyor, yol verdiği adama sövüyor, yabancı isimli işletmelere sövüyor, arabasına binen ve hakkı olan elli kuruşu isteyen bayanlara iğrenç yakıştırmalar yapıyor.

Normalde bu videoyu konu dışı bölümünde paylaşmak isterdim fakat bizi,yani motosiklet sürücülerini yakından ilgilendiriyor.

Şimdi günün birinde dışarı çıkmışsınız, hava güzel, motosikletinizle gezeceksiniz. Bu dayı da sabahtan söve söve, her saniye sinir katsayısını yükselte yükselte gidiyor. Ve biliyoruz ki motosikletlileri sevmiyor. Çıkmışız sahilde deniz kokusunu çekmek için yavaş yavaş gidiyoruz. Dayı da arkamıza dayanıyor. Sinirli, gergin, sabırsız. Yani hızlı ve öfkeli. Basıyor kalayı. Dibimize giriyor, kornaya hunharca abanıyor, hatta pas vermezsek başını ve kolunu çıkararak bağırıyor, küfrediyor. Biz de potansiyel bir tehlikenin varlığını hissederek kenara çekiliyoruz, silme geçiyor. Ne kadar yapıcı olsak da sinirleniyoruz. İlerki ışıklarda yan yana geliyoruz. Saygımızı bozmadan uyarıyoruz. O da haklısın diyor, bir dahakine dikkat edeceğim diyor.

Tabiiki hayır. Bağırıyor ve küfür hakaret karışımı laflarına devam ediyor.

Bu anlattıklarımı zihninizde gerçekmiş gibi yaşamanızı istiyorum. Siz olsanız, ne yapardınız? Bu insan karşısında kim laf etmeden gazını açıp gidebilir? Bunu yapabilecek olanların önünde saygıyla eğilirim.

Video linki burada :http://www.dailymotion.com/video/x2523wv_ota-boka-soven-asiri-gorgusuz-taksici-kufur-icerir_fun?start=120

s.ozer1991
03 Eylül 2014, 16:52
Ne yazık ki ülkemizde eğitim ve kültür seviyesi çok düşük.

sahin08
03 Eylül 2014, 17:07
amca amele olacağına taksici olmuş sadece dreksiyon sallıyor esnaflık bile bilmiyor nasıl olsa müşteri geliyor eli mahkum hesabı
bu arada trizm bölgelerinde sezonluk esnaflardada durum aynı ......

Seko
03 Eylül 2014, 17:17
O elaleme ettiği küfürlerin hepsi kendine ve o hayvanı yetiştiren ana babasına gitsin. Buna ehliyet vereni de sorgulamak lazım. Bu arızaları trafiğe salıyorlar memlekette...

biyeybaraküs
03 Eylül 2014, 17:22
aynı konu daha önce mağaradan yeni çıkmış taksi sürücüsü adı altında tartışılmış ve kapatılmıştı

akupunktur01
03 Eylül 2014, 21:35
Şu ülkede en nefret ettiğim insan(!) tipi bunlar. adam bildiğin sığır ama bunun farkında değil, sanıyor ki bu dünyada tek s.k kendisinde! Allah belanı versin, bu tipleri yakaladığında direk sürgün edeceksin, böyle eğitimsiz, insanlıktan nasibini almamış tiplerden bu ülkeye bir gram fayda gelmez; tam tersi herkese zararı var. Herifin bir de üç danası daha var, bu sığırı en azından kısırlaştırmak lazımdı üremeden önce, umarım bundan çıkan sıpalar da babalarını örnek almazlar!! Tekrar söylüyorum, hatta aranızda da vardır belki ama onları da dahil edecem; örnek şehrin ortasında(şehrin dışında ne b.k yiyorsan ye) arabayı bir o tarafa bir bu tarafa çeviren zibidiler, direk sürgün edilsin lütfen. bu tipler daha fazla aramızda ve eğer bir gün bir tanesi kızımın hayatını tehlikeye atarsa, alacam tabancamı ve gördüğüm hepsinin kafasına sıkacam!! çok sinirlendim şu tipi görünce, forum ahalisi kusuruma bakmasın...

Espaniole
03 Eylül 2014, 22:06
aynı konu daha önce mağaradan yeni çıkmış taksi sürücüsü adı altında tartışılmış ve kapatılmıştı

Farkettiyseniz sadece video paylaşmadım.

gt170
04 Eylül 2014, 01:01
Deyyus kendi çapında haklı :D çünkü onun aklı o kadar daha önemli şeyler üzerinde durmalıyız bence iyi günler.

splender
04 Eylül 2014, 01:13
modernleşmemiş toplumlarda durum bu şekilde malesef, nefret edilesi tipler çoğunlukta ne yazık ki ülkemizde.

telike
04 Eylül 2014, 02:58
pek modern bir insan olduğumu söyleyemem ama anlayana anladığı dilden konuşmak lazım. demirden korksak demir ata binmezdik :P