PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskı değiştirmem gerekir mi ?

Matasah
03 Eylül 2014, 11:32
Apartmanda kask elimden kayıp düştü vizörde ve kask ta çizikler oluştu. 4-5 basamak yuvarlana yuvarlana gitti :mrgreen: değiştirmem gerekir mi,İleride herhangi bir kaza durumunda sorun yaşatırmı ?

GB79
03 Eylül 2014, 11:36
Bu biraz canına ne kadar kıymet verdiğine bağlı :) Altın Elbiseli Adam'a göre o kask artık çöp :)

s.ozer1991
03 Eylül 2014, 11:47
Hiçbir şey olmaz kardeşim. kaskta dış yüzeyin altında başınızı koruyan köpüğümsü bir madde vardır. kask içinde o köpüğü sıkıştıracak bir cisim yada kafa olmadığından o köpük yapısı bozulmaz. elinden kaskını düşürmende sadece dışı çizilir o kadar.

zihnigonen
03 Eylül 2014, 12:25
Hiçbir şey olmaz kardeşim. kaskta dış yüzeyin altında başınızı koruyan köpüğümsü bir madde vardır. kask içinde o köpüğü sıkıştıracak bir cisim yada kafa olmadığından o köpük yapısı bozulmaz. elinden kaskını düşürmende sadece dışı çizilir o kadar.

bu söylediğiniz bisikletçilerde satılan 5-10 tllik kasklar için geçerlidir. kaliteli kaskların (bu konunun uzmanı olmasam da araştırmıştım) kılcal yapılarının çarpma ve düşme gibi durumlarda bir defa kullanılabilir olduğudur. bununla ilgili birçok yazı bulabilirsiniz. lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim. işin ucunda hayati unsurlar var.

Darkcity2000
03 Eylül 2014, 12:26
Kaskin markasi nedir

beko12345
03 Eylül 2014, 12:30

Yanlış bilgi vermişsiniz.

Ozaman alıp kaskı yere vuralım. Madem birşey olmaz içi boş olduğu için.

O düşmede , köpüğümsü maddede olacak 1 tane kılcak çatlağa bakabilir kaskın birdahaki kaza direk yarılması.

Ufacık çatlak darbede anında büyür ve parçalanır isterse arai olsun.Bu yüzden benim kaskım düşüp merdivenlerden yuvarlanırsa ben değiştirirdim açıkçası.

Eğer değiştirecek durumum yok derseniz , kaskın iç pedlerini söküp çatlak vs varmı diye bakın en azından.

kemboo
03 Eylül 2014, 12:34
bunun için bir deneme yöntemi var kaskı sağ ve sol şakak kısımlarından ellerinle sıkıştırıyorsun çatırtı gelirse çöpe gelmezse devam. Tabi genede en sağlıklısı komple değiştirmek

s.ozer1991
03 Eylül 2014, 12:40
Arkadaşlar kask dediğimiz baş koruyan nesne yüksek hızlarla dahi başı korumak için tasarlanıyor. mgh = 1/2 mv^2 dersek elden düşen kaskın yere vurma hızı hava sürtünmesinin dahil edilmediği bir ortamda 4 km/h gibi bir hızdır. Yorum kullanan arkadaşındır ama ben olsam kaskı kullanır yeni kask almazdım.

Karar sizindir...

çağhan
03 Eylül 2014, 12:50
dağılın beyler :)

A.Volkan
03 Eylül 2014, 13:07
bunun için bir deneme yöntemi var kaskı sağ ve sol şakak kısımlarından ellerinle sıkıştırıyorsun çatırtı gelirse çöpe gelmezse devam. Tabi genede en sağlıklısı komple değiştirmek
süper bilgi Allah razı olsun yeni kaskı alırkende bunu uygulayabiliriz sanırım

hayko5
03 Eylül 2014, 13:36
Bu biraz canına ne kadar kıymet verdiğine bağlı :) Altın Elbiseli Adam'a göre o kask artık çöp :)

Evet ve bence de mantıklı. Yani bana göre de çöp tabi zor bir durum maddi duruma da bağlı, ama canınızdan önemli değildir heralde.

Matasah
03 Eylül 2014, 14:46
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,o kaskı kullanmamaya çalışırım

YouSuffer
03 Eylül 2014, 18:08
Hazır konusu varken, arkadaşlar bell m3r decal kaskım var. Motosikletin selesinden tam kafanın ustune kalan kısım gelıcek şekilde küt diye yere düştü taşa. Değiştiricek durumum pek yok böyle ilkkez düştü kask acaba özelliği kaybolmuşmudur