PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Marka Seçmeliyim Yardımcı Olur Musunuz :)

1kadirberk1
03 Eylül 2014, 02:20
Öncelikle herkese selamlar :) babam bana seneye motor alacak şimdiden bunun tutkusu beni yerimde durdurmuyor :) seneye 17 yaşımı dolduracağım ehliyetimi de alacağım. motor sürmeyi biliyorum otomatik - yarı otomatik - manual hepsinden sürdüm ama hepsi küçük motordu ne de olsa köyde öğrendik :) Şimdi benim aklımda birkaç tane motor markası var ben motorumun gazına bastım mı fırlamasını istiyorum :) herkes öyle tabi :) görüntü de çok önemli tabi :) biraz önce megelli'yi keşfettim :) görüntü süper güç süper ama motor titremesi işi bozuyor. bir de bu motorun işçilik kalitesi nasıl? aklımdaki diğer motor da honda cbr 250r ve 125r var ama 250r nin tipi pek hoşuma gitmedi 125 in de yerini dolduran yamaha yzf r125 var bunlar da bana biraz yavaş kalır gibi geliyor. zaten 125lik motor ne bekleyecektim ki :) şimdilik megelli ve yamaha yazf r125 aklımda bir numara ama tabi ikisinin de farklı sorunları var siz ne önerirsiniz? :) şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler :)

eminalperen
03 Eylül 2014, 02:33
altın elbiseli adamın yzf r125 ve megelli videosunu izlemeni tavsiye ederim bizzat yzfye bindim yzfyi tavsiye ederim

1kadirberk1
03 Eylül 2014, 02:57
altın elbiseli adamın yzf r125 ve megelli videosunu izlemeni tavsiye ederim bizzat yzfye bindim yzfyi tavsiye ederim

o adam yzf yi çok kötülüyor be hatta megelliyi daha fazla kötülüyor :) tamam görüntü olarak şahane zaten o yüzden hoşuma gidiyor ama motoru 200lük ya da 250 lik olsaymış tam istediğim motor hayallerimdeki motormuş :) onun motor gücü nasıl peki?

Survivalsyk
03 Eylül 2014, 04:19
Merhabalar
Deli fişek zamanı normaldir istersin.Ama istememen tavsiyedir.O yaşlarda insan genelde ben ölümsüzüm diyor.Al bir 125 cc commuter bak keyfine.Yeter ki hayatta kal.Sonrası Allah Kerim.
Bilg.
Sayg.

banro
03 Eylül 2014, 06:45
Pistte mi kullanacaksın motoru??

mithrelios
03 Eylül 2014, 12:04
şimdi 17 yaşında birine şekli salla al bir YBR demek pek mantıklı değil, bütçe varsa tabi en şekillisinden al abi.

diyebileceğim şey ise 250'lik yerine 125'lik bir alet tercih etmen yönünde olacak. evet 250cc'de rahat kullanırsın ama ben biliyorum ki gidip son hız denemesi yapılacak, gaz dibine kadar açılacak :D. Dolayısıyla 125'lik bir aletin limitlerine zorlanması ile 125'in zorlanmasında fark var, 125cc hatta mümkünse ABS'li bir motosiklet daha güvenli olacaktır.

Ben senin yerinde olsam gider bir Duke 125 (ABS) alırdım kesmez dersen de en kötü duke 200 (ABS) alırdım. Bunlar olmaz beni bozar pahalı vb dersen, MT-125 inanılmaz şekilli bir motosiklet. YZF-125 de keza çok güzel, hatta arazi işleri seversen WR-125 bile çok güzel :D En kötü bir CBR-125 al geç abi. Bu arada CBR 250'nin yeni kasası çok güzel, ona da bir göz at.

A.Volkan
03 Eylül 2014, 13:03
Gençlik güzel şey,ben kurs motorunda(ace) 3. viteste (korktum)heyecanlandım.

h2rx
03 Eylül 2014, 15:05
mt125 al, 140km yapıyormuş.
yada bajaj 200ns pulsar'da olabilir.

muka52
03 Eylül 2014, 15:57
Benim arkadaşım ktm 200duke aldı çok güzel bir motor..Tavsiye ederim....

1kadirberk1
03 Eylül 2014, 21:46
yok ben dışarda hava olması için almayı düşünüyorum :)
Pistte mi kullanacaksın motoru??

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

şimdi 17 yaşında birine şekli salla al bir YBR demek pek mantıklı değil, bütçe varsa tabi en şekillisinden al abi.

diyebileceğim şey ise 250'lik yerine 125'lik bir alet tercih etmen yönünde olacak. evet 250cc'de rahat kullanırsın ama ben biliyorum ki gidip son hız denemesi yapılacak, gaz dibine kadar açılacak :D. Dolayısıyla 125'lik bir aletin limitlerine zorlanması ile 125'in zorlanmasında fark var, 125cc hatta mümkünse ABS'li bir motosiklet daha güvenli olacaktır.

Ben senin yerinde olsam gider bir Duke 125 (ABS) alırdım kesmez dersen de en kötü duke 200 (ABS) alırdım. Bunlar olmaz beni bozar pahalı vb dersen, MT-125 inanılmaz şekilli bir motosiklet. YZF-125 de keza çok güzel, hatta arazi işleri seversen WR-125 bile çok güzel :D En kötü bir CBR-125 al geç abi. Bu arada CBR 250'nin yeni kasası çok güzel, ona da bir göz at.

OLAYI EN İYİ SEN ANLIYORSUN YA :) ŞİMDİ BENDE ÖYLE YARIŞTIRMA DORUK NOKTALARI GİBİ HİSLER YOK :) BEN MOTORUMDAN 2 ŞEY İSTERİM :) BANA HAVA VERSİN VE ALTINDA Bİ GÜÇ OLSUN AMA BEN BU GÜCÜ VARA YOĞA KULLANMAM :) HER ZAMAN SON GAZ GİTMEM MOTORU BAĞIRTMAM SADECE ALTIMDA O GÜÇ OLSUN O YETER BANA YANİ :)

1kadirberk1
04 Eylül 2014, 23:32
mt125 al, 140km yapıyormuş.
yada bajaj 200ns pulsar'da olabilir.
O motorlar pek gözümü tutmadı ya yzf r 125 çok şekil