PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kle 500 hararet sorunu var gibi ?

mirty
02 Eylül 2014, 22:02
Selamlar,

2004 kle 500 38 binde şu an, her türlü şartta kullandım sıcakta soğukta bir sorun çıkarmadı bugüne kadar, 30 ağustos nedeni ile İzmir de kortej yapıldı ben de vardım, kortej olunca sıcakta bir yandan motorum hararet ışığını yaktı, yaklaşık 100 150 metre gitmek durumunda kaldım o şekilde sonra stop ettim soğuması için, 10 dakika sonra çalıştırdığımda sorun yoktu fakat biraz ilerledikten sonra tekrar yaktı ışığını, durdum yağını, suyunu kontrol ettim herşey olması gibi fan da açıyor ama hararet ışığı yandımı söndürmüyor stop etmeden. dün otoparkta çalıştırdım, durduğu yerde aşağı yukarı 20 dakika sonra fan açtı, bi turladım o şekilde hızlandım geldiğimde fanı kapatmıştı, bekledim tekrar fan açtıktan iki üç dakika sonra hararet ışığını yaktı ve stop etmeden de sönmedi, gidişatında ya da motor sesinde bi farklılık yok, sorun ne olabilir sizce?

ufukk
02 Eylül 2014, 22:40
radyatör tıkanmış olabilir

AydınOğlu09
04 Eylül 2014, 14:26
Motor hararet yapıyor iken "KESİNLİKLE KONTAK KAPITILMAMASI GEREKİR" nedeni ise kaynayan parçaları bir anda soğutmaya çalışırsan ne olur birbirine yapışma ihtimali var yani kısaca motoru yersin. E ozaman ne yapıcam dersen. Atıcan boşa rolentide dönücek 1 kaç dakika soğuduktan sonra kapata bilirsin.

mirty
04 Eylül 2014, 18:41
Motor hararet yapıyor iken "KESİNLİKLE KONTAK KAPITILMAMASI GEREKİR" nedeni ise kaynayan parçaları bir anda soğutmaya çalışırsan ne olur birbirine yapışma ihtimali var yani kısaca motoru yersin. E ozaman ne yapıcam dersen. Atıcan boşa rolentide dönücek 1 kaç dakika soğuduktan sonra kapata bilirsin.

o şekilde de denedim fakat hararet ışığı sönmedi, tam bu noktada bir sorunum var sanırım, bugün işe geldim denemek için fanı bile açmadı normal gibi görünüyor

forewer
04 Eylül 2014, 19:25
Klasik kulaktan dolma yanlış bilgiler.:farao: Anında motoru stop ettirmelisiniz.