PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saglık raporu

TahaSaltan
02 Eylül 2014, 14:43
Merhabalar bugün A2 motosiklet ehliyetine kayıt oldum kayıt için hastaneye saglık raporu almaya gittim göz saglık testinde harflerine bazılarını okuyamadım doktor sıkıntının ufak birşey oldugunu muhim olmadıgını gündelik hayatta gözlük veya lensin gerekmedigini fakat saglık raporuna gözlük veya lensle yazmak zorunda oldugunu belirtti bugün saat 4 de saglık raporunu sürücü kursuna götürücem fakat sürücü kursunda direksiyon sınavında felan gözlük isterlermi yada ehliyeti aldıkdan sonra polisler?

burak5353
02 Eylül 2014, 14:49
aile hekiminde 5dk ya cıkartırdın hastaneye niye gittin adam sana bi sıkıntın varmı diye sorcaktı yok dicektin cıkartcaktı

noob
02 Eylül 2014, 14:53
@TahaSaltan, Rapora o şekilde işlendiyse ehliyetinin alt kısmında gözlük diye yazacak. Bunu gören polis gözünde gözlük görmezse ceza yazar.

@burak5353, Aile hekiminden rapor aldım. Orada da göz testi yapılıyor.

burak5353
02 Eylül 2014, 14:59
oturdugumuz il ilçeye göre değişiyor demekki araç ehliyeti alırkende test yapmadılar motor unkini alırkende

TahaSaltan
02 Eylül 2014, 15:07
Lens kullanıyorum diyerek sıyrılma imkanım yokmu doktor öle söylersin dedi :D

Macit250
02 Eylül 2014, 16:58
Ben renk körüyüm.Aile hekiminden takribi 40 sn de raporu aldım.Varmı bir sorun dedi yok dedim .İmzaladı kağıdı uzattı.Lens kullanıyorum dersin .Adam durup sana cıkar lensleri demez sanırım ben olsam demem en azından.

astorojna
02 Eylül 2014, 17:20
lens kullanıyorum diyemezsin. onu diyebilmek için ehliyette lens yazması lazım. ehliyette gözlük yazıyorsa polis çevirmesinde sorun pek olmaz ama herhangi bir kazaya karıştığında heleki ölümlü bir kazaya karıştığında o anda gözünde gözlük yoksa ehliyetsiz muamelesine tabii tutulursun. 2009 beri bana hiç bir çevirmede gözlükten sorun çıkaran polis görmedim.

TahaSaltan
02 Eylül 2014, 19:41
Saglık raporunda gözlük veya lens yazılı sanırım ehliyetede o şekilde yazar.

shooter1
02 Eylül 2014, 20:20
aile hekiminden nasıl alıyorsunuz anlamıyorum 2 kere sağlık raporu aldım ikisinde de aile hekimi göz için hastaneye gönderdi

bursagsli
02 Eylül 2014, 20:30
Eğer gözlük kullanıyor yazarsa moosikleti sürerken gözlük takmak zorundasın yoksa ceza yazarlar

motorcrus
02 Eylül 2014, 20:31
kardeşim bilmeyen cevap vermesin.
konuyu açan arkadaşım sana cevabım.
benim ehliyet a2+b gözlük ve lens yazıyor.
doktor gözlük ve lens ile uygundur yazdıysa öyle ehliyete işlenir.
çevirmede gözümde lens yoktu araba kullanıyordum akşam vakti
-gözlüğünüz nerde dedi
-dedim lens kullanıyorum memur bey.
-peki iyi akşamlar geçin dedi.
sıkıntı etme kimse sana lensini çıkar diyemez.

tomass
02 Eylül 2014, 20:39
Yurdum manzarası :)
30 saniyede sağlık raporu :)

hsk
02 Eylül 2014, 20:48
Varmı birseyin yok Al sana sağlık raporu bununla kimi kandırıyoruz ? Sağlık bu kadar ucuz mu senin bilmediğin bi kusur varsa gözünde o zaman ne olacak ya renk körlüğü varsa kırmızı yi yeşil yanıyor diye yola dalarsan sonrası kime zarar verecek sana bu kadar ucuza almayın bence göz bu herşey onda bitiyor .

Bozüyüksporl
02 Eylül 2014, 23:06
Benimde gözler 0.50-0.75 miyop, banada gözlüklü yazıldı, sıkıntı olacağını sanmıyorum ama kendim için alışabilirsem motosiklet sürerken takmayı düşünüyorum.

mehmetenis
02 Eylül 2014, 23:13
Değerli Arkadaşlar, Bir çok şey yazılmış işte doğrusu,
İster gözlüklü yazılsın ister yazılmasın direksiyon sınavında gözlük veya lens takmak zorunda değilsiniz. Hatta hiç bir zorunluluğunuz yok,
Ehliyeti aldığınızda altında kullandığı protezler kısmında Gözlük veya lens yazar,
Biz 7 yıldır Sürücü Kursu işletiyoruz bu güne kadar hiç bir çevirmede polisin gözlük veya lens sorduğunu ne duydum nede gördüm.
Ama Sağlınız için gözünüzün numarası ilerlemesi için lens veya gözlük kullanmak zorundasınız.